Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Akcinis kapitalas

Akcinis kapitalas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Akcinio kapitalo samprata. Akcijos ir jų rūšys. Akcininkų teisės ir pareigos. Akcinės bendrovės Lietuvoje. Verslo organizavimo formos. Verslo organizavimo forma - akcinė bendrovė. Akcinė bendrovė ir uždaroji akcinė bendrovė. Akcinių bendrovių steigimas ir valdymas. Išvados.

Ištrauka

Akcijos Lietuvoje imtos platinti XIX a. pirmoje pusėje, Klaipėdoje įsteigus pirmąją akcinę bendrovę, tačiau vertybinių popierių rinka susiformavo tik XIX a. pabaigoje, kai visoje šalyje masiškai pradėjo steigtis akcinės bendrovės. 1872 m., kai buvo įsteigta pirmoji akcinė bendrovė Vilniuje - Žemės bankas, tačiau 1940 m., kai TSRS okupavo Lietuvą, buvo nacionalizuotos visos kredito įstaigos, pramonės, prekybos ir kitos įmonės.
Atkuriant nepriklausomą Lietuvos valstybę į šalies teisinę sistemą buvo grąžintas privačios nuosavybės teisės institutas. Laikinojo Pagrindinio Įstatymo 44 straipsnyje buvo nurodyta, kad Lietuvos ekonominės sistemos pagrindas yra Lietuvos Respublikos nuosavybė, kurią sudaro įvairios nuosavybės rūšys. Tarp jų visų pirma paminėta piliečių privatinė nuosavybė. Tai buvo pagrindas vykdyti ekonomikos reformą. Privačios nuosavybės prioritetas yra įtvirtintas ir Konstitucijos 46 straipsnio pirmojoje dalyje: "Lietuvos ūkis grindžiamas privačios nuosavybės teise, asmens ūkinės veiklos laisve ir iniciatyva."
Viena svarbiausių atkurtos Lietuvos Respublikos socialinės-ekonominės politikos krypčių tapo nuosavybės išvalstybinimas. Jau 1990 metais buvo priimti įstatymai, numatantys galimybę įvairiais būdais steigtis privataus kapitalo turinčioms įmonėms (Įmonių įstatymas, Akcinių bendrovių įstatymas, Ūkinių bendrijų įstatymas ir kt.) ar valstybinėms įmonėms kaupti privatų (akcinį) kapitalą (Valstybinių įmonių įstatymas ir pan.).
Valstybinių įmonių įstatyme, priimtame 1990 m. rugsėjo 25 d., buvo numatytos dvi įmonių rūšys: valstybinė įmonė, kai įmonė neišleido akcijų (nepriėmė įnašų) arba išleido akcijas (priėmė įnašus), kurių nominali vertė nėra didesnė kaip 1/5 įmonės įstatinio kapitalo, ir valstybinė akcinė įmonė, kai akcijų (įnašų) nominali vertė didesnė negu 1/5 įmonės įstatinio kapitalo (2 straipsnis). Tame pačiame įstatyme (4 straipsnis) buvo nustatyta, kad jei įmonės akcinis kapitalas tampa didesnis už valstybinį kapitalą, ji per 6 mėnesius turi būti reorganizuota į akcinę bendrovę arba uždarąją akcinę bendrovę.
Temos aktualumas ir naujumas. Nuo verslo organizavimo formos pasirinkimo priklauso tiek įmonės steigimo procesas (jo trukmė ir lėšų sąnaudos), tiek turimų finansinių, intelektinių bei darbo jėgos resursų panaudojimas. Pastaruoju metu pasikeitė pagrindiniai įmonių veiklą reglamentuojantys teisės aktai: įsigaliojo naujas Civilinis kodeksas, kuriame (Antrojoje Civilinio kodekso knygoje) yra visiškai naujų bei kartais prieštaraujančių kitiems įstatymams normų, neįprastų sąvokų, 2004 m. sausio 1d. įsigaliojo naujoji Akcinių bendrovių įstatymo redakcija. Naujoji redakcija bendrovėms nustato liberalesnius privalomo audito reikalavimus, numato daugiau naujovių įmonių valdymo organų veikloje. Todėl šios temos analizė yra aktuali ir naudinga.
Šio darbo tikslas – išanalizuoti akcinio kapitalo ir akcinių bendrovių sampratą ir vietą Lietuvos ekonominėje sistemoje.
Šiam tikslui pasiekti keliami uždaviniai yra šie:
1. išnagrinėti akcinio kapitalo sampratą, akcijų rūšis;
2. išsiaiškinti pagrindines akcininkų teises ir pareigas;
3. apžvelgti verslo organizavimo formas ir akcinių bendrovių vietą jų sistemoje;
4. išanalizuoti kryptis.
Rašant darbą buvo naudojami šie tyrimo metodai: teisės aktų ir mokslinės literatūros šia tema analizė ir apibendrinimas, loginės klasifikacijos metodas.
Rašant darbą daugiausia buvo remiamasi naudotasi įvairiais Lietuvos ir užsienio autorių darbais, interneto, naudotasi interneto tinklapiuose talpinama medžiaga bei periodinės spaudos straipsniais šia tematika, susipažinta su akcinių bendrovių veiklą reglamentuojančiais Lietuvos Respublikos teisės aktais.
Darbo pabaigoje pateiktose išvadose apibendrintai vertinami šio darbo rezultatai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis28.66 KB
Autoriusausra
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Akcinis kapitalas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2013-03-26 IP: 78.60.130.170
    simukai69 sako

    Labai geras darbas

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą