Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Kredito rizikos valdymas

Kredito rizikos valdymas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Reziume. Įvadas. Finansų rinkos vieta ekonominėje sistemoje. Įmonės strateginio valdymo esmė. Finansinių institucijų kredito rizikos mažinimo strategijos. Rizikos valdymo sistema. Kredito rizika ir jos valdymas. Kredito rizikos valdymo aktualumas Lietuvos bankams. Kredito rizikos vertinimo metodai ir modeliai. Reitingavimo sistema kaip priemonė kredito rizikai identifikuoti. Paskolų registras kaip kredito valdymo rizikos valdymo priemonė. Paskolų kokybei vertinti taikomi metodai. Išvados. Priedai (5).

Ištrauka

Rinkos ekonomikos sąlygomis subjektai susiduria su vis didesne finansine rizika. Tyrimai rodo, kad tokia tendencija išliks ir toliau, nes augantys sandorių mąstai rodo, jog organizacijos įgauna vis didesnį pasitikėjimą finansinėmis institucijomis. Bet esant tokiai situacijai auga ir rizikos mąstai. Tradicinio banko pagrindinė veikla – paskolų teikimas, todėl kredito rizikos valdymas turi didelę įtaką banko stabilumui. Bankas norėdamas efektyviai vystyti ir plėsti savo veiklą, turi išmokti valdyti kredito riziką.
Aktualumas yra rizikos žirklės. Jos didėja. O pelno marža (kaštų ir pajamų žirklės) mažėja. Prieštaravimas – konfliktas. Be to finansinės institucijos atlieka vis daugiau funkcijų, t.y. tampa universalūs. Konkurencija vyksta tarp visų finansų institucijų (tarp banko ir draudimo kompanijos, tarp brokerio ir valstybės skolinimosi ir t.t.). tai yra arba neišvystytos rinkos bruožas arba persipynusios rinkos (po brandos etapas). Todėl plečiant paslaugų asortimentą, kyla ir sisteminė rizika, bet įgyjamas konkurentinis pranašumas.
Įvertinus šiandieninę situaciją, galime teigti, kad verslo subjektai vis dažniau naudojasi komercinių bankų paslaugomis. Tad finansinės institucijos susiduria su vis didesne kredito rizika ir nuolat turi tobulinti savo rizikos valdymo sistemą, kurti naujus metodus, kurie padėtų išvengti efektyviai vystyti veiklą.
Problema - perėjimas nuo agentavimo tipo paslaugų prie pilno investicijų aptarnavimo didina šalies finansinių institucijų veiklos riziką. Todėl finansinės institucijos, mūsų atveju tiksliau, komerciniai bankai susiduria su vis didesne kredito rizikos valdymo problema. Daugeliui finansinių institucijų rūpi opus klausimas – kaip tinkamai valdyti kredito riziką? Kaip rasti tinkamus metodus ir tobulinti šią rizikos sistemą?
Šio darbo objektu pasirinktos komercinių bankų kredito rizikos valdymo priemonės, galimi modeliai ir metodai, kurie padėtų mažinti kredito riziką.
Šio darbo tikslas – aptarti finansinių institucijų rizikos mažinimo strategijas, parodyti kredito rizikos aktualumą ir svarbą bei išanalizuoti modelius ir metodus, kurie prisideda prie efektyvaus kredito rizikos mažinimo. Darbo tikslui įgyvendinti iškelti šie uždaviniai:
• Ištirti finansinių įstaigų strategijas, taikomas rizikos valdymui;
• Bendrai aptarti kredito rizikos sampratą, jos tikslus, vystimosi etapus;
• Išanalizuoti kredito rizikos aktualumą Lietuvoje;
• Išskirti metodus ir modelius, taikomus kredito rizikos valdyme;

Šio darbo gale pateiktose išvadose turėtų būti aišku, ar įgyvendinti visi išsikelti uždaviniai tikslui pasiekti, ar atskleistas temos aktualumas ir ar išanalizuota problema – kaip tinkamai valdyti kredito riziką. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-20
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai13 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis65.4 KB
Autoriusdovydas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojaslekt. Dr. Mantas Sladkevičius
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kredito rizikos valdymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • lekt. Dr. Mantas Sladkevičius
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą