Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Finansinė analizė įmonėse

Finansinė analizė įmonėse

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. Finansinė analizė. Finansinės analizės rūšys. Vertikalioji analizė (santykiniai rodikliai) ir jos interpretavimas. Horizontalioji analizė. Ekonominis įmonės finansinių koeficientų vertinimas. Koeficientų reikšmė, privalumai, trūkumai, pasirinkimas. Finansinių koeficientų reikšmė ir privalumai. Kaip pasirinkti santykinius rodiklius? Koeficientų trūkumai. Finansiniai koeficientai ir jų grupės. Finansinių koeficientų grupavimas. Pelningumo koeficientai. Mokumo (likvidumo) rodikliai. Finansų struktūros rodikliai. Turto panaudojimo efektyvumo (apyvartumo) koeficientai. Rinkos vertės koeficientai. Finansinių ataskaitų vertinimo principai. Vertinimo sąvokos ir metodai. Pelno (nuostolio) paskirstymo ataskaitoje rodomų rodiklių nustatymo tvarka ir jų ekonominis vertinimas. Pelno (nuostolio) paskirstymo ataskaitos analizė. Finansinės rizikos ryšys su finansine analize.

Ištrauka

Finansų analizė yra dalis ekonominės analizės, kuri atliekama remiantis įstatymais bei faktiniais ūkinės veiklos rodikliais ir kuri tiria ekonominius procesus įmonėje, jų tarpusavio ryšius bei veiklos rezultatus.
Žodis ,,analizė" išvertus iš graikų kalbos reiškia ,,išskaidyti". Būtent finansinės informacijos skaidymas padeda nustatyti vienų ar kitų reiškinių priežastis. Ekonominė informacija analizės būdu nagrinėja atskiromis dalimis tol, kol surandamos tam tikrų reiškinių priežastys.
Tradiciškai finansinė analizė apibūdinama kaip įmonės finansų būklės įvertinimas, kuris atliekamas remiantis apskaitos duomenimis.
Temos aktualumas :
Svarbu pastebėti, kad Lietuvoje finansų analizė pradėta taikyti neseniai, ir jos svarba suprantama dar ne visose įmonėse. Todėl pasirinkau nagrinėti šią temą ir parodyti kaip finansinė analizė leidžia suvokti įmonėje vykstančius reiškinius ir procesus, suteikia galimybę įvertinti esamą padėtį įmonėje ir gali padėti numatyti jos veiklos perspektyvas.
Problema :
Kas tai yra finansinė analizė, jos sudedamosios dalys ir nauda įmonės veiklos plėtojimui.
Darbo tikslas ir uždaviniai :
Išanalizuoti finansinės analizės vygdymo etapus ir jos rezultatų reikšmę įmonei.
Uždaviniai:
Pagrįsti finansinės analizės įtaką įmonių veikloje;
Pateikti finansinės analizės taikymo sudedamasias dalis ;
Išanalizuoti finansinus koeficientus ir jų grupes .

Darbo objektas.
Finansinės analizės eiga ir atlikimas įmonėse.
Darbo metodai.
Informacijos rinkimas, sisteminimas ir analizė iš mokslinės – teorinės literatūros, keletos autorių nuomonių palyginimas.
Darbą sudaro: įvadas, skyriai bei išvados. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-27
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis29 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11
Dydis54.19 KB
AutoriusGiedre
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Finansine analize imonese [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą