Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Migracijos įtaka Lietuvos finansams

Migracijos įtaka Lietuvos finansams

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Emigracija kaip problema. Emigracijos priežastys. Migracijos priežastys – teoriniai išeities taškai. Pagrindiniai ekonominiai migracijos veiksniai. Darbo užmokesčio skirtumai. Nedarbas. Švietimo sistemos trūkumai. Migracijos pasekmės. Mažėja nedarbas. Auga darbo užmokestis. Gerėja darbuotojų darbo sąlygos. Trūksta darbo jėgos. Darbuotojų imigracija į Lietuvą. Lietuvos gyventojų mažėja, visuomenė senėja. Kyla įtampos socialinės apsaugos sistemoje. "Protų nutekėjimas". Migracijos įtaka bendrojo vidaus produkto augimui. Emigracijos poveikis finansams. Neigiamas emigracijos poveikis finansams. Teigiamoji emigracijos pusė valstybės finansams. Emigracijos sukeltu padarinių sprendimo būdai. Išvados.

Ištrauka

Migracija keičia žmonių ir valstybių gyvenimus. Gyventojams migracija yra galimybė pagerinti savo gyvenimo sąlygas keičiant gyvenamąją ir darbo vietą, valstybėms - imigrantai naujos darbo jėgos šaltinis, emigracija sprendžia ir kuria įvairias ekonomines, socialines ar demografines problemas. (2)
Didėjanti migracija palieka vis didesnį pėdsaką valstybės gyvenime, jos finansuose .
Todėl mes nusprendėm plačiau panagrinėti emigracijos poveikį viešojo sektoriaus finansams.

Tikslas: Aptarti emigracijos priežastis ir jos poveikį viešojo sektoriaus finansams.

Uždaviniai:
1. Apibūdinti migracijos sąvoka ir jos keliamas problemas;
2. Trumpai apibūdinti migraciją aiškinančias teorijas;
3. Aptarti pagrindinius ekonominius migracijos veiksnius;
4. Apžvelgti emigracijos pasekmes;
5. Apžvelgti emigracijos poveiki finansams, jo teigiamas ir neigiamas puses;
6. Išnagrinėti emigracijos sukeltų padarinių sprendimo būdus.

Didėjanti migracija - mūsų šaliai aktuali problema. Lietuvių migracijos ištakos siekia XIV amžių, tačiau iki šiol tai mums nekėlė rimtų rūpesčių. Padėtis paaštrėjo įstojus į ES. (4). Migracija įgavo vienos didžaiasios ne karinės grėsmės Lietuvai. Laisvas darbo jėgos judėjimas Europos Sąjungoje atveria žmonėms daugiau galimybių, tačiau kartu kelia ir naujus uždavinius. Ši problema ypač aktuali Lietuvai, kurią nuo 1990 metų paliko daugiau kaip 300 tūkst. gyventojų, išvykusių dirbti, mokytis ir gyventi į užsienio šalis. (4)
Statistikos departamento paskelbti naujausi duomenys verčia susimąstyti. Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad per 16 Lietuvos Nepriklausomybės metų iš šalies emigravo 404 tūkst. žmonių. Tačiau šie skaičiai gali būti gerokai didesni, nes tik kas antras ar trečias emigrantas deklaruoja savo išvykimą.
Tyrimas parodė, kad 2001 - 2005 metais neoficialiai iš šalies išvyko apie 70 tūkst. žmonių, kartu su deklaravusiais tai - apie 126 tūkst. 2001 - 2003 neoficialiai emigravo apie 20 tūkst. lietuvių. Lietuvai tapus ES nare 2004 metais, palyginti su 2003, neoficialiai išvykstančiųjų skaičius išaugo du kartus.
2001 - 2005 metais neoficialiai emigravo daugiau vyrų nei moterų, kartu su šeimos nariais neoficialiai iš šalies išvyko apie 8 tūkst. vaikų iki 14 metų amžiaus, iš viso - apie 14 tūkst. vaikų. Du iš trijų neoficialiai emigravusių 15 metų ir vyresnių gyventojų turėjo vidurinį išsilavinimą, kas penktas baigęs aukštąjį ar aukštesnįjį mokslą.(5)
Įvairūs tyrimai rodo, kad Lietuvos migracijos potencialas labai didelis: 40–60% Lietuvos gyventoju norėtų išvykti gyventi/dirbti į užsienį; ypač daug norinčių išvykti yra tarp 15–24 metų jaunimo – 70–90%; tarp aukštąjį išsilavinimą turinčių gyventojų norėtų išvykti 60–75%. Tačiau tik nedaugelis (apie 9%) norėtų emigruoti visam laikui. Dauguma ketinančių emigruoti norėtų išvykti trumpam – vidutiniškai nuo 3 mėnesiu iki 2 metų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-04
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis28.29 KB
AutoriusGabija
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Migracijos itaka Lietuvos finansams [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą