Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Gyvybės draudimo rinka Lietuvoje

Gyvybės draudimo rinka Lietuvoje

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Gyvybės draudimo samprata. Gyvybės draudimo privalumai draudėjui. Gyvybės draudimo įtaka valstybės ekonomikai. Gyvybės draudimo rinka Lietuvoje. Gyvybės draudimo sutartys. Pasirašytos gyvybės draudimo įmokos. Gyvybės draudimo išmokos. Lietuvos respublikos gyvybės draudimo įmonės. Bonum publicum, gyvybės draudimo UAB. Commercial Union Lietuva gyvybės draudimas, UAB. Ergo Lietuva gyvybės draudimas, UAB. Hansa gyvybės draudimas, UAB. PZU Lietuva gyvybės draudimas, UAB. Sampo gyvybės draudimas, AB. SEB VB Gyvybės draudimas, UAB. Seesam Lietuva gyvybės draudimas, AB. Išvados.

Ištrauka

Kiekvieno žmogaus sveikata, gyvybė yra didžiausios vertybės, kurios neįkainojamos jokiais pinigais. Todėl jau nuo seniausių laikų draudimas skyrė itin didelį dėmesį rizikoms susijusioms su pačiu asmeniu. Gyvybės draudimo atsiradimas yra sietinas su senovės Romos imperijoje veikusiomis kolegijomis – "collegia".
Buvo sukurta ir panaudota daugybė draudimo rūšių, kurios padarė žmonių gyvenimą saugesnį ir laimingesnį. Mūsų šalyje augant draudimo reikšmės ir svarbos supratimui didėja ir asmens draudimo paslaugų poreikis. Taigi gyvybės draudimas garantuoja finansinę paramą nelaimės atveju, susijusiu su žmogaus gyvybe.
Gyvybės draudimo bendrovių veikla plečiasi. Lietuvoje šiuo metu yra 8 bendrovės vykdančios tokį draudimą. Gyvybės draudimo rinka pagal pasirašytas įmokas pernai išaugo 56,5 proc. iki 452,6 mln. litų, o ne gyvybės draudimo rinka - 31,9 proc. iki 995,4 mln. Litų. Yra manoma,
kad augant valstybės ekonomikai ir didėjant gyventojų pajamoms, žmonės vis daugiau dėmesio skirs įvairiems draudimo produktams, apsaugantiems nuo netikėtumų, o tai pat užtikrinantiems šeimos narių ateitį bei suteikiantiems saugumo garantijas. Vis svarbesniais tampa produktų įvairovė ir pasirinkimas.
Darbo objektas – gyvybės draudimas.
Darbo tikslas:
Išnagrinėti gyvybės draudimo sampratą, ištirti draudimo bendrovių Lietuvoje veiklą bei pateikti jų vykdomos veiklos naudą draudėjui.
Uždaviniai:
Aprašyti gyvybės draudimo sampratą, aptariant sąvoką, išanalizuoti draudimo naudą draudėjui.
Aprašyti gyvybės draudimo bendrovių veiklos rinką Lietuvoje.
Tyrimo metodika – darbas atliekamas naudojantis literatūra, straipsniais , internetiniais tinklapiais.


Turto, civilinės atsakomybės, sveikatos ar teismo išlaidų draudimas padeda užtikrinti draudėjo finansinės padėties stabilumą. Atsitikus draudiminiam įvykiui, šie draudimai kompensuoja patirtus nuostolius. Tai draudimas nuo draudėjo turtui ar sveikatai gresiančių pavojų.
Gyvybės draudime priešingai, draudimas yra susijęs su pačio draudėjo mirties rizika, pajamų įvykus šiai rizikai užtikrinimu. Taigi gyvybės draudimą Lietuvos Respublikos draudimo įstatymas ir draudimo terminų žodynai apibrėžia taip:
"Gyvybės draudimas — tai turtinių interesų, susijusių su fizinio asmens gyvybe ir (ar) kapitalo kaupimu, draudimas, kai dėl draudiminių įvykių – apdraustojo mirties, draudimo sutartyje nustatyto termino pasibaigimo ar kitokio draudiminio įvykio mokamos vienkartinės arba periodinės draudimo išmokos"
Iš šios sąvokos matyti, kad gyvybės draudimas yra susijęs su pačiu asmeniu, o ne jo turimu turtu. Gyvybės draudimas yra galimybė asmeniui sukaupti pinigų sumą, kuri bus išmokama mirties atveju naudos gavėjui arba pasibaigus sutarties terminui išmokama pačiam draudėjui. Tai finansinė apsauga ateičiai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai14
Dydis44.32 KB
AutoriusRenata
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gyvybes draudimo rinka Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą