Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Biudžeto sistemos reforma (3)

Biudžeto sistemos reforma (3)

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Finansų teisės kursinis darbas. Įvadas. Nacionalinio biudžeto vaidmuo ir sudarymo principai. Lietuvos Respublikos (LR) nacionalinio biudžeto funkcionavimas. Nacionalinio biudžeto sudėtis. Biudžeto kokybė – mokesčių naštos mažinimo prielaida. 2006 metų biudžete ryški socialinė orientacija. Nacionalinio Banko (NB) pajamų surinkimo duomenys. 2004-2005 metų Europos Sąjungos (ES) biudžeto principų įgyvendinimas. Išvados.

Ištrauka

Nacionalinis biudžetas – ekonominių piniginių santykių visuma, kurių dėka sudaromi ir naudojami pinigų fondai, skirti valstybės funkcijų ir uždavinių įgyvendinimui finansuoti. Siaurąją reikšme tai – valstybės einamųjų metų pajamų ir išlaidų planas, tvirtinamas Seimo ir turintis įstatymo galią. Biudžetas yra pagrindinių tarpusavyje sąveikaujančių finansinių kategorijų – mokesčių, valstybės išlaidų, valstybinio kredito – visuma. Per nacionalinį biudžetą sukaupiamos įvairių nuosavybės formų įmonių ir gyventojų pajamos. Jos panaudojamos šalies ūkiui finansuoti, socialinėms – kultūrinėms reikmėms tenkinti, šalies vidaus ir užsienio saugumui stiprinti, valstybinio valdymo organams išlaikyti, valstybės skolai administruoti, valstybės rezervams sudaryti ir pan.
Nuo to kaip tvarkomi ir valdomi valstybės finansai, didele dalimi priklauso ir fiskaliniai rezultatai. Pagrindinės valstybės finansų problemos – įplaukų gavimas, išlaidų valdymas ir valstybės skola – labai panašios visame pasaulyje. Tačiau įvairiose šalyse šios funkcijos atliekamos ir valdomos skirtingai. Valstybės finansų valdymo principai vystosi kartu su valstybės institucine sąranga.
Valstybės finansų sistema ir valdymas laikui bėgant keičiasi. Suverenumo, fiskalinės įtampos, regioninio bendradarbiavimo, globalizacijos ir naujosios informacinės technologijos pokyčiai radikaliai pakeitė aplinką, kurioje tvarkomi valstybės finansai. Valstybės finansų valdymas nuolat reformuojamas, kad neatsiliktų nuo greitai kintančios išorinės aplinkos.
Demokratija sustiprino gyventojų reikalavimą, kad vyriausybė būtų atsakinga ir gerai tvarkytųsi. Vykdomos reformos numato didesnį piliečių dalyvavimą valstybės finansų valdyme. Skatinamas didesnis fiskalinis skaidrumas ir didesnė fiskalinė atskaitomybė.
Biudžeto reforma turi gilią prasmę. Pirma – ji leidžia efektyviai naudoti valdžios turimus resursus. Antra – sudaro aiškias sąlygas apsisprendimui dėl valdžios vykdomų funkcijų ir siekiamų tikslų. Trečia – atskleidžia, kas yra tiesiog mokesčių mokėtojų pinigų perdalinimas per biudžetą, o kas – visuomenės tikslų siekimas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-19
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis28.16 KB
AutoriusRobertas
Viso autoriaus darbų11 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasR. Mištautas
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Biudzeto sistemos reforma (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 15 puslapių 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • R. Mištautas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą