Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Finansų mokslo raida

Finansų mokslo raida

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Finansų mokslo kilmė, reikšmė. Finansų mokslo apibrėžimas. Finansų ūkis Senovinėse Azijos bei Afrikos despotijose ir klasinio Europos pasaulio valstybėse. Finansų mokslas pirmame viduramžių periode (iki 1250 m.). Arabų finansų mokslas. Finansų mokslo istorija antrame viduramžių periode (1250-1500 m.). Finansų ūkis naujaisiais laikais (1500-1800 m.). Finansų ūkis naujaisiais laikais (1800-1930 m.). Naujausių laikų finansų mokslas. Išvados.

Ištrauka

Vargu ar rastume žmogų visame margame pasaulyje, kuris galėtų nuneigti finansų vaidmenį kiekvieno mūsų gyvenime. Finansų vaidmuo toks didžiulis, kad jie tapo neatskiriama ir rinkos ekonomikos dalimi.
Finansų mokslui tinka filosofo Nitzsche‘s žodžiai: "Kinder seid der Erde treu" – vaikai, būkite žemei ištikimi, remkitės gyvenimo duomenimis [3].
Finansai – tai svarbus instrumentas, kuriuo valstybė įgyvendina savo ekonominę politiką. Finansų išmanymas padeda rasti teisingus atsakymus į rūpimus klausimus. Šiandien svarbu žinoti, kaip stabilizuoti ekonominę situaciją, kaip užtikrinti efektyvų ūkį ir kokiais metodais normalizuoti šalies ekonominę būklę ir t.t. Norint atsakyti į visus šiuos ir dar daugiau iškylančių klausimų, reiktų pradėti nuo pat pradžių – nuo finansų mokslo istorijos. Kas, kada ir kaip prasidėjo... Visi šie klausimai bus aptarti šiame kursiniame darbe.
Darbo tikslas:
Atskleisti ir išsiaiškinti finansų mokslo raidą.
Uždaviniai:
1. Perskaityti ir išanalizuoti literatūrą.
2. Pasirinkti tinkamą medžiagą.
3. Išanalizuoti surinktą medžiagą.
4. Padaryti išvadas.

Metodika
Teorinės literatūros analizė.
Žmonės dar ūkio kultūros angoje ėmė kas kart smulkiau skirstytis darbais ir kas kart labiau jungti atskiras darbo rūšis į vieną didelį ūkiškos kūrybos procesą. Nuolatos didėjantis darbo skaldymas ir įvairių to darbo rūšių jungimas vienam gamybos procesui kuria tarp žmonių vis tampresnius ūkiškus ryšius. Tie ūkiški ryšiai drauge su gyvenamos vietos, bendros kalbos, bendrų įpročių, bendrų tikybinių įsitikinimų, bendros praeities ir dažniausiai bendros rasės veiksniais pamažu sukuria tautinį ūkį, kuriuo remiasi visuomeninis žmonių gyvenimas. Visuomeninis gyvenimas turi bendrų visiems visuomenės nariams medžiaginių reikalų, kuriuos tenkina savo lėšomis paskiri privatiniai ūkiai. Lėšas, privatinių ūkių skiriamas visuomeninio gyvenimo palaikymui, ugdymui ir vystymui, išrenka, valdo ir skirsto visuomeninės viešosios teisės organizacijos. Juo ekonominiai ir visuomeniniai žmonių ryšiai darosi artimesni, tampresni, juo smarkiau vystosi ir tobulėja pats visuomeninis gyvenimas, juo vis naujų didesnių ima rastis to gyvenimo reikalų ir todėl juo vis didesnė privatinių ūkių turtų dalis imama tų bendrų reikalų tenkinimui. Finansų mokslas nori pažinti ūkiškus visuomeninio gyvenimo reikalus, nustatyti tą turtų kiekį, kuris skiriamas visuomeninių reikalų tenkinimui, ištirti kokiu būdu surenkami iš paskirų ūkių tie turtai, kurie eina tų visuomeninių reikalų rūpinimui ir kaip tie turtai laikomi ir naudojami, stebėti kaip veikia tokie ar kiti tų turtų rinkimo, laikymo ir naudojimo būdai ekonominę, kultūrinę ir politinę, tiek visos visuomenės, tiek atskirų tos visuomenės dalių, būtį. Tuo būdu, finansų mokslas ieško priemonių, kuriomis būtų galima mažiausiomis žmonių aukomis patenkinti kuo daugiau viešosios teisės organizacijų reikalų [3]. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-04
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis37.71 KB
AutoriusDaiva
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Finansu mokslo raida [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą