Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankininkystė Lietuvoje (2)

Bankininkystė Lietuvoje (2)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įžanga. Bankininkystės raida Lietuvoje. Komerciniai bankai. Svarbiausi komerciniai bankai. Stambiausių bankų komercinė veikla. Komercinių bankų tipai. Komercinių bankų turtas ir jo dinamika. Išvados.

Ištrauka

Šiai dienai bankai yra svarbiausia stambiausių kredito įmonių rūšis. Šiuolaikinius bankus būtų galima pavadinti specialia finansine institucija, kuri teikia laikinai laisvas lėšas ir kreditą, tarpininkauja atliekantiems piniginius atsiskaitymus, reguliuoja pinigų cirkuliaciją, leidžia į apyvartą pinigus, vertybinius popierius, atlieka su jais susijusias operacijas ir kitas funkcijas. Bankų veiklos pagrindas yra tarpininkavimas finansų srityje.
Tarpininkavimo, pinigų keitimo ir skolinimo įmonės ( bankai) žinomi nuo seno. Tokie bankai jau egzistavo senovės Babilonijoje, antikinėse civilizacijose, ypač Romoje. Lietuvoje bankai taip pat turi seną istoriją, nes jau 1871 m. pradėjo steigtis bendrovės, kooperatiniais pagrindais skolinusios pinigus, o pirmosios kredito bendrovės pradėtos steigti 1907 m.
Šio kursinio darbo tikslas – apžvelgti bankininkystės istoriją Lietuvoje, išanalizuoti ir įvertinti Lietuvos banko bei komercinių bankų sistemą, funkcijas, tikslus bei uždavinius.
Kursinio darbo uždaviniai – apžvelgti teorinę istorinę dalį bei išsiaiškinti, kokias paslaugas teikia Lietuvos bankai, įvertinti jų finansinius rodiklius, aptarti tris didžiausius komercinius bankus – AB SEB Vilniaus banką, "DnB Nord" banką bei AB "Hansabanką". Darbo objektas – Lietuvos bankininkystės istorija: pradžia ir ateitis.Kursino darbo metodas – literatūros ir duomenų apžvalga.
Studijuojant ekonomiką, labai svarbu suvokti viską nuo pat pradžių, tad mes pasirinkome šią temą ne veltui – jokios šalies ekonomika negali vystytis be geros ir stabilios bankų veiklos.
Lyginant su pasaulio bankų istorija, bankininkystė Lietuvoje palyginus jauna. Carinės Rusijos valdžia ilgai neleido turėti savo kredito įstaigų, nes kiekvienas visuomenės susibūrimas atrodė kaip didelis pavojus valdžios politikai. Kooperatyvų ( smulkiojo kredito įstaigų) darbas buvo ypač varžomas, o sąjunga visai neleidžiama. Įsteigti stambesni kreditoriai dažniausia tarnavo ne šaliai, o rusų politikai ( pvz. valstybiniai bajorų ar valstiečių bankai), arba lenkams dvarininkams bei jų interesams ( pvz. Vilniaus žemės bankas, Suvalkų kredito draugija). Tarp smulkaus kredito įmonių tuo metu svarbiausios buvo santaupų skolinamosios bendrovės, kredito bendrovės ir gminų (valsčių) bei bendruomenių santaupų skolinamosios kasos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-15
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis44.66 KB
Autoriuslaurucia
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bankininkyste Lietuvoje (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą