Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Vertybinių popierių birža ir investavimas į vertybinius popierius

Vertybinių popierių birža ir investavimas į vertybinius popierius

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132
Aprašymas

Įvadas. Nacionalinė Vertybinių Popierių Birža. Vilniaus Vertybinių Popierių Birža. Vertybiniai popieriai. Akcijos. Obligacijos. Vertybinių popierių prekybos biržoje 2005m. apžvalga. Kur Lietuvos žmonės laiko savo pinigus? Taupymo nauda. Finansinė rizika. Investicinio portfelio sudarymas pagal amžių. Investavimo psichologija. Kodėl verta investuoti į akcijas? Prekybos akcijomis statistika. Kaip reikia (ir kaip negalima) investuoti turtą? Apibendrinančioji dalis. Išvados. Priedai (3).

Ištrauka

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, Lietuva pradėjo orientuotis į Vakarus. Žengiant sparčiu žingsniu į rinką, Lietuvoje pradėjo kurtis vakarietiško tipo įmonės bei organizacijos. Įsikūrė Lietuvos Nacionalinė Vertybinių Popierių Birža. Pradėjusi iš lėto veikti, dabar ji pamažu įsisiūbavo ir pradeda priminti vakarietiškas vertybinių popierių biržas. Tačiau Lietuvos gyventojams vis dar trūksta informacijos. Žmonės vengia vertybinių popierių rinkos dėl to, kad nežino, kas tai yra. Nežino, kokios ten yra rizikos, kokie galimi pajamingumai, nežino, kaip investuoti, į ką investuoti.
Todėl mano darbo tyrimo objektas yra vertybinių popierių biržos bei investavimas į vertybinius popierius. Tikslas – įrodyti, kad taupyti galima investuojant į vertybinius popierius. Ir tai nėra taip jau sunku, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Taupyti galima ir po truputį. Svarbiausia tai daryti ilgai ir nuolat. O taupyti, investuojant i vertybinius popierius, labai apsimoka.
Nacionalinė vertybinių popierių birža (toliau NVPB) veikia pagal Vertybinių popierių viešosios apyvartos įstatymą ir yra prižiūrima Lietuvos vertybinių popierių komisijos. Birža yra akcinė bendrovė, kurios pagrindinis akcininkas yra Finansų ministerija. Kiti Biržos akcininkai yra finansų maklerio įmonės, bankai, kitos įmonės ir privatūs asmenys. Vertybinių popierių rinkos atkūrimą Lietuvoje lėmė ekonominės reformos, ypač masinė privatizacija. Dėl itin didelės infliacijos buvo labai svarbu sukurti centralizuotą vertybinių popierių rinką, kuri leistų nustatyti realių išleistų vertybinių popierių rinkos kainą ir apsaugotų smulkius investuotojus. Atsižvelgdama į egzistuojančią vertybinių popierių rinką, kurioje nebuvo materialių vertybinių popierių, o vieninteliam akcininko nuosavybės teisių patvirtinimui buvo naudojami laikinieji akcininko pažymėjimai, Lietuvos Vyriausybė nusprendė įdiegti nematerialios vertybinių popierių rinkos modelį. 1992 m. rugsėjo 3 d. Lietuvos Vyriausybės sprendimu Nr. 646 buvo įsteigta Nacionalinė vertybinių popierių birža. Steigiamasis akcininkų susirinkimas įvyko 1993 m. balandžio 20 d. Birža įregistruota Vertybinių popierių komisijoje 1993 m. gegužės 11 d. Pirmoji Biržos prekybos sesija įvyko 1993 metų rugsėjo 14 d. Nuo 1995 m. NVPB yra Europos vertybinių popierių biržų federacijos (FESE) Europos biržų forumo narė. 1998 m. rugpjūčio mėnesį NVPB tapo Tarptautinės biržų federacijos nare korespondente. 1998 m. NVPB iš ne pelno organizacijos tapo akcine bendrove. NVPB misija - sudaryti palankiausias sąlygas Lietuvos įmonėms didinti kapitalą ir finansuoti savo plėtrą, o užsienio investuotojams saugiai investuoti Lietuvos vertybinių popierių rinkoje. Birža siekia būti aktyviu akcijų, obligacijų ir kitų finansinių instrumentų prekybos centru ir tuo būdu išlaikyti bei pritraukti į Biržą vertybinius popierius, išleistus Lietuvoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis30 puslapių 
Literatūros šaltiniai25 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis348.89 KB
AutoriusAkvilė
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasM. Tvaronavičienė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vilniaus vertybiniu popieriu birza ir investavimas i vertybinius popierius [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 30 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • M. Tvaronavičienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą