Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Valstybės biudžetas, jo esmė, sandara, ir reikšmė ūkiui

Valstybės biudžetas, jo esmė, sandara, ir reikšmė ūkiui

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Biudžeto samprata ir jo įtaka ūkiui. Biudžeto sudarymo bendrieji principai ir biudžeto tvirtinimas Lietuvoje. Biudžeto sudarymo bendrieji principai. Biudžeto tvirtinimas Lietuvoje. Biudžeto rodiklio kitimai 2002-2006 metais. 2002 metų biudžetas ir rodikliai. 2003 metų valstybės biudžetas ir jo rodikliai. 2004 metų valstybės biudžetas ir jo rodikliai. 2005 metų valstybės biudžetas ir jo rodikliai. 2006 metų valstybės biudžeto prognozė. Biudžeto straipsnių kitimo rodikliai 2006 – 2008 metais. Išvados. Priedai (6).

Ištrauka

Ši tema yra aktuali visiems tuo, kad valstybės biudžetas liečia kiekvieną šalies gyventoją. Tai yra dėl to, kad gyventojas moka mokesčius valstybei, kurie ir yra biudžeto pajams ir gauna išmokas ir dotacijas.
Šio darbo tikslas yra aptarti pagrindinius biudžeto sudarymo.
Šio darbo uždaviniai yra:
1. Išsiaiškinti bendruosius biudžeto sudarymo principus;
2. Išanalizuoti Lietuvos Respublikos biudžetinės sandaros ir Lietuvos Respublikos biudžeto sandaros skirtumus.
3. Išnagrinėti Lietuvos valstybės biudžeto įtaką ūkiui ir jo kitimą 2001-2005 metais/
Šis darbas susideda iš teorinės ir praktines dalies. Teorinėje dalyje aptariama pagrindiniai valstybės biudžeto sudarymo principai, biudžeto rūšys, teisės aktuose minimos sąvokos. Valstybės biudžeto įtaka esant pertekliniam, subalansuotam, ir deficitiniam biudžetui. Praktinėje dalyje aptariama 2001-2005 metų biudžeto kitimai remiantis finansų ministerijos ir Lietuvos statistikos departamento duomenimis.
Pagrindinė naudota literatūra šiame darbe yra Finansų ministerijos pateikti duomenys pateikti internetinėje svetainėje ir teisės aktai. Dėl dažnų teisės aktų kitimo iškilo problema analizuojant valstybės biudžetą, ir apskaičiuojant rodiklius.

Biudžetas (angl. budget – krepšelis) – tai yra pajamų ir sąnaudų suvestinė tam tikram laikotarpiui. Valstybės biudžetas reikalingas tam, kad valstybė atliktų savo funkcijas. Pradžiai biudžetas buvo naudojamas tik karo veiksmams, vėliau vystantis ekonominiams santykiams ir didėjant žmonių poreikiams biudžeto lėšos buvo skiriamos švietimui, socialiniai apsaugai ir gynybai.
Pagal Lietuvos Respublikos biudžeto sandaros įstatymą yra skiriami trys biudžetai tai yra nacionalinis, savivaldybių ir valstybės biudžetai.
Nacionalinis biudžetas – valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų konsoliduota (neįskaitant savivaldybių biudžetams skirtų valstybės biudžeto asignavimų) visuma.
Savivaldybės biudžetas – savivaldybės tarybos patvirtintas savivaldybės biudžeto pajamų ir asignavimų planas biudžetiniams metams.
Valstybės biudžetas – Seimo patvirtintas valstybės biudžeto pajamų ir asignavimų planas biudžetiniams metams.
Be minėtų biudžetų gali būti ir nevalstybinai biudžetai taip kaip Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetas, Privalomojo sveikatos draudimo biudžetas ir kiti. Tačiau šiame darbe bus aptarta valstybės biudžetas, nes jis turi didžiausią įtaka ūkui taip kaip perskirsto didelę dali nacionalinio produkto. Lietuvos Respublikos finansų ministerijos duomenimis 1999 – 2003 metais buvo perskirstyta 23-20 procentu bendrojo nacionalinio produkto. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-17
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis73.64 KB
AutoriusMaja
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes biudzetas jo esme sandara ir reiksme ukiui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą