Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Išvestinių vertybinių popierių nauda Lietuvos finansų rinkai

Išvestinių vertybinių popierių nauda Lietuvos finansų rinkai

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Išankstinio valiutos keitimo sandoris. Išankstinio valiutos keitimo sandorio rūšys. Išankstinis sandoris su avansiniais mokėjimais. Išankstinis sandoris vykdomas dalimis. Apsikeitimo sandoris. Ateities sandoriai. Valiutos pasirinkimo sandoris. Valiutos pasirinkimo sandorio rūšys. Pasirinkimo sandorio išpirkimas. Išvestinių sandorių praktinis panaudojimas skirtingo profilio įmonėse. Valiutų pirkimo ir pardavimo išvestinių sandorių apyvarta. Išvados.

Ištrauka

Sparčiai plėtojantis tarptautinei prekybai ir daugėjant atsiskaitymų įvairiomis valiutomis, Lietuvos įmonėms, norinčioms sėkmingai veikti rinkoje, tenka galvoti, kaip apsidrausti nuo galimų nuostolių dėl valiutų kursų kitimo. Todėl yra naudojami išvestinių finansinių priemonių sandoriai valdant įmonės valiutos kurso riziką, kurią galima apibrėžti kaip valiutų kursų svyravimo įtaką bendrovės finansiniams rezultatams. Taigi su valiutos kurso rizika susiduria praktiškai kiekviena įmonė ar organizacija, turinti bet kokius ryšius su užsienio šalimis.
Mažoje šalyje net ir įmonės, nevykdančios atsiskaitymų užsienio valiuta, yra netiesiogiai veikiamos užsienio valiutų kursų svyravimo, nes dėl to pakinta verslo aplinka, pvz., įmonės gaminamos prekės konkurencingumas palyginus su importuojama panašia preke. Ryškūs valiutų kursų svyravimai jau ne pirmi metai daro didelę įtaką Lietuvos įmonių veiklai, tačiau išvestinių sandorių populiarumas vis dar nedidelis. Lietuvoje išvestiniai sandoriai šiuo metu siūlomi tik ūkio subjektams: akcinėms ir uždarosioms akcinėms bendrovėms, individualiosioms įmonėms ir t.t.
Pagal Lietuvos banko apibrėžimą, išvestiniai finansiniai produktai – sandoriai, sudaromi vieno ar daugiau pirminių finansinių produktų (akcijos, jų paketai, nacionalinė ir užsienio valiuta, fiksuotos palūkanų normos vertybiniai popieriai ir kt.) pagrindu, kai išvestinių finansinių produktų objekto ateities kaina išvedama iš pirminių produktų objekto kainos, esančios rinkoje sandorio sudarymo metu priklausomai nuo pinigų laiko vertės (palūkanų normos) ir sandorių atveju, numatomo kainų pokyčio.
Taigi be įvairių tipų vertybinių popierių, dar yra ir vadinamieji išvestiniai produktai, t.y. išankstinio valiutos keitimo sandoris ir valiutos pasirinkimo sandoris.


Darbo tikslas: Išanalizuoti išvestinių vertybinių popierių naudą Lietuvos finansų rinkai.

Darbo tikslui pasiekti buvo iškelti šie uždaviniai:
• Kas yra išankstinis valiutos keitimo sandoris ir kokia jo nauda?
• Kokios yra išankstinio valiutos keitimo sandorio rūšys?
• Kas yra valiutos pasirinkimo sandoris ir kokia jo nauda?
• Kokios yra valiutos pasirinkimo sandorio rūšys?
Kaip panaudojami išvestiniai valiutos sandoriai skirtingo profilio įmonėse? ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-22
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis25.4 KB
AutoriusGreta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaUtenos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Isvestiniu vertybiniu popieriu nauda Lietuvos finansu rinkai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą