Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Paskolos ir jų tipai

Paskolos ir jų tipai

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Finansų pagrindų kursinis darbas. Įvadas. Paskolos klasifikavimo požymiai. Paskolų suteikimo tvarka. Paskolos būstui pirkti. Sąlygos paskolai gauti. Paskolos grąžinimas. Vartotojiška paskola. Paskolos privatiems asmenims. Paskolos suteikimas studentams. Paskolos grąžinimo sąlygos. Ilgalaikės paskolos. Paskolos gavimo sąlygos. Išvados.

Ištrauka

Gaunamų lėšų ne visada pakanka stambiems pirkiniams. Norėdamas steigti savo verslą be paskolos neapsieisi. O kur ją gauti? Išeitis viena - kreiptis į banką. Tada prasideda didysis paieškų metas. Dažniausiai ieškome banko, kuriame už paskolą tektų mokėti mažiausias palūkanas. Toks būdas ne pats geriausias. Norėdami iš banko pasiskolinti pinigų, turėsite jame atsidaryti ir savo sąskaitą. Šis veiksmas nėra būtinas, bet pageidautinas. Daugelis finansininkų pataria imti paskolą iš "savo" banko. Tada galima tikėtis palankesnių kredito sąlygų bei ne tokio sudėtingo grąžinimo administravimo. Banko darbuotojai viską padarys patys. Svarbu, kad jūsų sąskaitoje būtų tam tikra pinigų suma. Prieš imdami paskolą, gerai pagalvokite, nes bankams skolą teks grąžinti su procentais. Bankai lenktyniauja tarp savęs, kas pasiūlys palankesnes sąlygas paskolai gauti. Dabar paskolą gali mėginti gauti ir nedideles pajamas gaunantis pilietis.
Gauti paskolą gali pretenduoti kiekvienas dirbantis Lietuvos pilietis. Iš principo reikia uždirbti tik tiek, kad vienam suaugusiam žmogui, atskaičius mokesčius bankui, liktų maždaug 600 Lt. Yra bankų, siūlančių paskolas ir dar palankesnėmis sąlygomis. Tiesa, šios sąlygos yra preliminarios, nes bet kokiu atveju sutartys yra sudaromos individualiai. Kita vertus apie tokias sąlygas prieš keletą metų buvo galima tik pasvajoti.
Kiekvienas bankas turi savo politiką, kuria vadovaudamiesi ir suteikia paskolas, tačiau dažniausiai kliento pajamos vertinamos skaičiuojant paskolos grąžinimo išlaidų ir grynųjų pajamų santykį bei atsižvelgiant į tai, kiek grynųjų pajamų, atskaičius paskolos grąžinimo išlaidas, lieka kiekvienam šeimos nariui.
Paskolos gali būti įvairiai grupuojamos. Ta pati paskola gali priklausyti kelioms paskolų grupėms ar kategorijoms, pavyzdžiui būti trumpalaikė, išduota su užstatu, su fiksuotomis palūkanomis ir t.t. Paskolos paskyrimas vienai ar kitai grupei priklauso nuo kriterijų, kurie buvo pasirinkti paskolą vertinant.
Paskolos gali būti klasifikuojamos pagal jos grąžinimo pobūdį:
1) pasiskolinta suma negrąžinama, bet skolininkas įsipareigoja nustatyta tvarka mokėti palūkanas (amžina paskola ). Bet skolininkas turi teisę bet kada išpirkti skolą;
2) paskola grąžinama vienu kartu iš karto. Palūkanos gali būti mokamos įvairiai: kartu su paskolos grąžinimu, periodiškai (laikotarpių pradžioje ar pabaigoje);
3) paskola grąžinama dalimis kartu su palūkanomis įvairia tvarka ir įvairiais pagrindinės paskolos ir palūkanų dalimis.
Paskolos gali būti atlygintinos ir neatlygintinos. Jeigu paskolos dalykas yra pinigai, manoma, kad paskolos sutartis yra atlygintina. Dažniausiai paskolos sutartis yra neatlygintina, jeigu paskolos sutarties dalykas yra rūšies požymiais apibūdinti daiktai, o paskolos sutartis nenustato ko kita. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-25
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis30.14 KB
AutoriusIndrė
Viso autoriaus darbų11 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasLektorė A.Butkutė
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasVerslo fakulteto Kretingos skyrius
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paskolos ir ju tipai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 14 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Lektorė A.Butkutė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą