Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Pinigai ir jų raida

Pinigai ir jų raida

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Pinigų apibrėžimas ir raida. Kas yra pinigai? Atsiskaitymo priemonių kilmė ir raida. Kreditinių pinigų atsiradimas. Pinigų egzistavimo prielaidos. Mokėjimo priemonės pasirinkimas. Mokėjimo poreikio nustatymas. Pagrindinės mokėjimo priemonių charakteristikos. Mokėjimo priemonės. Mokėjimai grynaisiais. Čekiai. Kreditiniai pervedimai. Tiesioginis debetas (direct debit). Mokėjimo kortelės. Mokėjimas paštu. Kitos mokėjimo priemonės. Elektroniniai pinigai. Elektroninių pinigų rūšys. Elektroninių pinigų paplitimas šiai dienai. Veiksniai, trukdantys elektroninių pinigų difuzijai. Veiksniai, skatinantys elektroninių pinigų paplitimą. Elektroninių pinigų ateitis.

Ištrauka

V.Jurgučio knygoje "Pinigai" teigiama, kad "pastovusis ekonominio žmonių santykiavimo tarpininkas vadinasi pinigai" Toks pinigų apibrėžimas yra tuo geras, kad juo atskleidžiama pati pinigų esmė ir todėl gali būti lengvai taikoma bet kuriai pinigų teorijai.
Kasdieniniame gyvenime pinigais vadiname grynuosius pinigus, kuriuos vartojame kasdieniniuose mokėjimuose ar atsi¬skaitymuose. Tačiau modernioji ekonomika neapsiriboja vien gry¬naisiais pinigais, nes čekiniai indėliai atlieka tas pačias funkcijas - jais galima atsiskaityti už prekes ir paslaugas. Taigi, čekiniai indėliai turėtų būti įtraukti į pinigų apibrėžimą. Tačiau yra prieštaravimas, kuris neleidžia besąly¬giškai indėlius vadinti pinigais - čekiais juk ne¬galima užmokėti už smulkias prekes ar paslaugas (pavyzdžiui, troleibuso bilietą). Bet kitu atveju, operuojant didelėmis sumomis (pavyzdžiui, perkant vertybinių popierių už kelis milijonus), grynieji pinigai nėra ir negali būti naudojami. Šiuo atveju jau grynieji pinigai negali atlikti pinigų funkci¬jos.

Kitas pinigų apibrėžimas, tai jų sutapatinimas su turtu. Saky¬dami "jis turi daug pinigų", turime omeny, kad jis yra turtingas. Jeigu toks apibrėžimas būtų vartojamas ekonomikoje, tai nekilnojamas tur¬tas, akcijos, obligacijos ir kitas turtas būtų vadinamas pinigai, o tai reikštų, kad ignoruojami pinigams būdingi bruožai.
Atsiskaitymo priemonių kilmė ir raida Pinigai – taupymo priemonė Pinigai – mokėjimų priemonė Pinigai – vertės matas Pinigai – mainų įrankis
Trečias apibrėžimas - pinigų sutapatinimas su pajamomis. "Kiek jis uždirba pinigų?" reiškia kokios jo pajamos. Bet pajamos yra tik pinigų srautas per tam tikrą laikotarpį, ir negali atspindėti pinigų kiekio. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-25
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis28.16 KB
Autoriuslasasc
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaAlytaus kolegija
FakultetasVadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word pinigai ir ju raida [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą