Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Palūkanos, pelnas, renta

Palūkanos, pelnas, renta

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435
Aprašymas

Įvadas. Palūkanos. Palūkanų normą ir jos dydį lemiantys veiksniai. Palūkanų normos lygis. Palūkanos ir kapitalo grąža. Palūkanų diferenciacija. Palūkanų apmokestinimas. Kredito suteikimo kaštai. Palūkanų normos Lietuvoje . Pelnas. Normalusis ir ekonominis pelnas. Pelno ekonominė reikšmė ir pelno ataskaita . Gamybos pelningumas. Įmonės veiklos pelningumo rodikliai. Įmonės pelno mokestis. Renta. Ekonominės rentos esmė. Renta siaurąja prasme. Renta teisiniu aspektu. Rentos sutarties esminės sąlygos. Rentos mokėjimo prievolės. Nuolatinė renta. Rentos išpirkimas. Santrauka.

Ištrauka

Bendras rinkos ūkyje funkcionuojančių įmonių elgsenos bruožas yra pelno siekimas. Tuo tikslu jos plečią savo veiklą, kuri gali būti apibūdinama produkto apimties, kaštų, pelno kategorijomis. Pelnas– paprastai suprantamas kaip skirtumas tarp įmonės gaunamų lėšų ir kaštų. Tačiau jeigu kaštai nėra tapatūs išlaidoms pelno ir kaštų skirtumas tampa lygesnis. Kiekvienos įsikūrusios firmos pagrindinis tikslas – pelno siekimas. Tačiau skirtingos įmonės gauna vis kitokį pelną skirtingą kiekvieną mėnesį. Taigi pelnas priklauso nuo įmonės pobūdžio, užimamos rinkos, gaminamos produkcijos ir pan.
Pajamos, kurias teikia fizinis kapitalas (pvz., gamybiniai pastatai ir įrenginiai) gaunamos dviem formomis. Pirmiausia tai palūkanos, kurias gauna skolinamojo kapitalo savininkai. Palūkanas gauna skolinantieji pinigus verslininkams, kad šie galėtų įsigyti įrenginių ir pastatyti gamybinius pastatus. lėšų ir kaštų.
Kaip dar viena būdą gauti pajamas paimkime rentą. Ekonominė renta - tai sąvoka, išreiškianti giluminę ekonominių santykių esmę, ji vienodai susijusi tiek su kapitalu, tiek su darbu ir žeme. Ekonominė renta - tam tikro veiksnio teikiamų pajamų ir jo reprodukcijos sąnaudų skirtumas, susidarantis, kai veiksnio pajamos viršija sąnaudas, būtinas tokiam pat veiksnio dydžiui įtraukti i gamybą.
Pajamas kuria tokie gamybos veiksniai, kaip kapitalas (fizinis bei žmogiškasis) ir žemė. Pajamos, kurias teikia fizinis kapitalas (pvz., gamybiniai pastatai ir įrenginiai) gaunamos dviem formomis. Pirmiausia tai palūkanos, kurias gauna skolinamojo kapitalo savininkai. Palūkanas gauna skolinantieji pinigus verslininkams, kad šie galėtų įsigyti įrenginių ir pastatyti gamybinius pastatus. Viena iš pinigų skolinimo firmai būdų – jos išleistų obligacijų pirkimas. Kitas būdas – skolinti pinigus bankui ar kitai finansinei institucijai, kuri savo ruožtu juos paskolins verslininkui. Antra pajamų forma – tai pelnas, kurį gauna fizinio kapitalo savininkai, t.y. tie, kurie turi firmą ir organizuoja prekių gamybą bei pardavimą, arba tie, kurie turi korporacijų akcijų. Abiem atvejais – tai būdas, kuriuo žmonės padidina šalies fizinio kapitalo apimtį ir už tai gauna pajamų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų referatas
KategorijaFinansai
TipasReferatai
Apimtis33 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis61.61 KB
Autoriusindre
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA. Rakickas
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Palukanos pelnas renta [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 33 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • A. Rakickas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą