Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Įmonės kreditiniai santykiai su bankais

Įmonės kreditiniai santykiai su bankais

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įmonės finansų kursinis darbas. Įvadas. Literatūros apžvalga. Įmonės kreditinių santykių su bankais organizavimas. Kreditas jo esmė ir būtinumas. Kreditas, jo rūšys ir apdraudimas. Kredito sistema ir jo veikimas. Kredito funkcijos ir principai. Kredito limitas. Kredito reikšmė. Kredito rizika. Kredito grąžinimas. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Šiandieninės ekonomikos sąlygomis daugelis įmonių sprendžia finansines problemas, kylančias dėl pinigų stokos. Plečiant įmonės veiklą vadovams reikia rinktis iš kokių šaltinių finansuoti naujus projektus. Teoriškai jie turi tris alternatyvias finansavimo galimybes: naudoti įmonės uždirbtą pelną, didinti įmonės kapitalą išleidžiant naujas akcijas ir skolintis. Neišsivysčiusių šalių kapitalo rinkoje dažnai nėra didelio išorinių kapitalo kaupimo šaltinių pasirinkimo. Jei vidinių įmonės išteklių nepakanka, o savininkai nelinkę arba nepajėgūs didinti akcinio kapitalo, tai paprastai tenka lėšas skolintis iš bankų ar kitų finansinių - kreditinių įstaigų, sukaupusių šalies ūkio subjektų laisvus piniginius išteklius.
Norėtųsi paminėti, kad kreditas, kaip ekonominė kategorija, apjungianti prekių,paslaugų ir kapitalo judėjimą, yra tampriai susijęs su kitomis ekonominėmis kategorijomis, pavyzdžiui pelnu, kaina, pinigais, o tarptautinis kreditas dar ir valiutos kursu, mokėjimo balansu, ir visais rinkos ekonomikos dėsniais.
Kreditoriniai įsiskolinimai, kaip daugelis kitų ekonominių reiškinių, išties nevienareikšmiai, jie- ir geri, ir blogi. Priklauso nuo to, kokios tos skolos ir kokiame kontekste jas vertinsime. Ne veltui didysis skolininkas H. de Balzakas yra pasakęs: ‚, Turėti skolų, vadinasi, šį tą jau turėti". Kuo didesnės įmonės skolos, tuo sudėtingiau jai gauti kreditus, tuo ji nepatrauklesnė investuotojams. Kreditorinius įsiskolinimus būtina nuolatos stebėti ne tik todėl, kad juos uždelsus gali tekti mokėti delspinigius, o kartais ir baudas, bet dar ir dėl to, kad tokie įsiskolinimai visiškai netikėtai įmonei gali tapti pajamomis. Kredito sąvoka kilo iš lotynų kalbos "credo" reiškia stalą. Kreditas yra ekonominiai piniginiai santykiai, susiję su įmonių, organizacijų ir gyventojų laikinai laisvų pinigų kaupimu ir tiksliniu jų teikimu apmokėjimo grąžintinumo pagrindais.
Galbūt didžiausia klaida, kurią įmonęs padaro skolindamosis iš banko, tai kad neatkreipiamas pakankamas dėmesys į visas paskolų sąlygas – administravimo mokesčius, palūkanų didinimo sąlygas, sugrąžinimo taisykles. Dėl to skolininkai neretai patiria nuostolių. Dažnai orientuojamasi tik į sumą, kurios bankas reikalaus kas mėnesį, arba tik į palūkanų normą, užuot atkreipusi dėmesį į daug svarbesnes sandėrio smulkmenas. Komerciniai bankai, stengdamiesi pritraukti kuo daugiau klientų pinigų skolinimuisi, mažina palūkanų dydį už paskolas, teikia įvairias lengvatas bei siūlo nuolaidas prekėms, įsigyjamoms iš pardavėjų banko partnerių. Tačiau palūkanų norma nevisiškai atskleidžia, kiek galutiniame rezultate kredito gavėjui kainuos pinigai.
Kreditas, drauge su nuosavomis lėšomis, dalyvauja įmonės ar šakos veikloje. Šiuo atveju jis panaudojamas kaip pagrindinių ir apyvartinių lėšų šaltinis. Kredito dėka įmonėms nereikia sukaupti didelio kiekio nuosavų lėšų ir dėl to pagreitėja jų veiklos apyvarta. Taigi užtikrindamas gamybos proceso nepertraukiamumą, kreditas tuo pačiu jį ir paspartina. Tačiau reikia suvokti, kad šis poveikis yra netiesioginis: jo dėka tik sutaupomas laikas reikiamas medžiagas ir žaliavas perkant skolon, o ne pagreitinamas pats produkto gamybos procesas.
Šio darbo tyrimo objektas yra projektų parengimų ir energetikos objektų aptarnavimo įmonė. Tikslas – įmonės kreditinių santykių su bankais organizavimas. Pagrindinis uždavinys – remiantis teoriniais ir praktiniais literatūros šaltiniais ir ,,N" įmonės praktine patirtimi, išanalizuoti kreditinių santykių su bankais organizavimą, tai įvertinti ir pateikti pasiūlymus dėl ,,N" įmonės kreditinių santykių su bankais gerinimo.
Šios temos nagrinėjimui panaudoti praėjusių trejų metų duomenys, įstatymų, mokslinė, normatyvinė ir kita literatūra bei įmonės dokumentų pavyzdžiai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-29
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai19 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis50.07 KB
AutoriusSandra
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdoc.m.dr. A. Novošinskienė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones kreditiniai santykiai su bankais [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • doc.m.dr. A. Novošinskienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą