Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Socialinis draudimas Lietuvoje

Socialinis draudimas Lietuvoje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Abstract. Įvadas. Lietuvos socialinio draudimo sistemos raida. Socialinis draudimas Lietuvoje iki nepriklausomybės atgavimo. Socialinis draudimas Lietuvoje po nepriklausomybės atgavimo. Socialinio draudimo problemų Lietuvoje analizė. Socialinio draudimo biudžeto formavimas ir įgyvendinimas. Pensijų sistemos ypatumai. Sveikatos draudimo ypatumai. Socialinio draudimo perspektyvos ir tobulinimo kryptys Lietuvoje. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Temos aktualumas ir problematika. Atkūrus nepriklausomybę Lietuvai teko spręsti galybę politinių ir ekonominių problemų, tarp kurių išskirtina ir socialinio draudimo sistemos sukūrimo ir realizavimo problema. Dar ir šiandien, po penkiolikos nepriklausomybės metų negalime teigti, kad esama sistema tenkina visų suinteresuotų pusių poreikius ir yra optimali efektyvumo prasme.
Kaip pastebi tyrinėtojai, Europoje socialinis draudimas atsirado 19 amžiaus pabaigoje kaip pramoninės revoliucijos padarinys. Bene žymiausias jo pradininkas buvo Bismarkas. Bismarko modelis pasklido po pasaulį. Ir šiandien jo pagrindu formuojamos daugelio šalių socialinio draudimo sistemos.
Galima pastebėti, kad Lietuvos valstybinio socialinio draudimo sistema kūrėsi gana sparčiai. Per penkerius metus (1991- 1995 m.) buvo padėti jos teisiniai pamatai (priimti Valstybinio socialinio draudimo bei Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymai), suformuoti struktūriniai padaliniai, sukurta kompiuterinė informacinė duomenų bazė.
Lietuva pasirinko ne tik Europoje, bet ir daugelyje pasaulio šalių dominuojantį socialinio draudimo modelį. Jis grindžiamas kartų solidarumo principu: jauni ir sveiki žmonės dalį savo uždirbtų lėšų skiria tiems, kurie dėl senatvės, invalidumo, ligos ar netekę darbo negali dirbti ir užsidirbti. Socialinio draudimo garantijos teikiamos iš lėšų, kurios surenkamos iš šiuo metu dirbančių žmonių. Teisę gauti valstybinio socialinio draudimo išmokas įgyja tik tie žmonės, kurie tam tikrą įstatymuose numatytą laikotarpį dirbo ir mokėjo valstybinio socialinio draudimo įmokas.
Valstybinio socialinio draudimo sistema apima beveik visus Lietuvos gyventojus: vienus - kaip draudėjus, kitus - kaip apdraustuosius, trečius - kaip išmokų gavėjus. Sistema pagrįsta solidarumo draudimo įmokas, remia pensininkus, invalidus, bedarbius. Taigi Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetas priklauso nuo įmokų, o įmokos - nuo valstybės ekonominės būklės, dirbančiųjų skaičiaus, darbo užmokesčio dydžio, pagaliau - nuo jas mokančiųjų sąžiningumo.
Temos aktualumą sąlygoja nesibaigiančios reformos, kurios tiesiogiai įtakoja visų Lietuvos piliečių padėtį visais socialinio draudimo aspektais.
Darbo objektas – socialinis draudimas Lietuvoje.
Šio darbo tikslas – apžvelgti esamą socialinio draudimo būklę Lietuvoje bei įvertinti ateities perspektyvas.
Darbo uždaviniai:
1. Apžvelgti esminius Socialinio draudimo raidos etapus nuo jo užuomazgų iki šių dienų;
2. Išskirti esmines problemas Lietuvos socialinio draudimo sistemoje;
3. Įvertinti Socialinio draudimo perspektyvas ir tobulinimo kryptis Lietuvoje.
Darbo metodai: mokslinės medžiagos bei norminių aktų analizė, sintezė ir pateikimas. Aprašomasis darbo metodas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai18 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis68.05 KB
AutoriusRamune
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialinis draudimas Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą