Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Infliacijos priežastys ir pasekmės Lietuvoje

Infliacijos priežastys ir pasekmės Lietuvoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Infliacija. Infliacija, jos formos. Infliacija Lietuvoje. Infliacijos priežastys Lietuvoje. Bendrosios paklausos sukelta infliacija. Bendrosios pasiūlos (kaštų) infliacija. Labiausiai infliaciją įtakojantys veiksniai. Infliacijos pasekmės Lietuvoje. Infliacijos mažinimo priemonės. Netinkamos priemonės, siūlomos infliacijai mažinti. Tinkamos infliacijos mažinimo priemonės. Išvados.

Ištrauka

Infliacijos priežasčių nustatymas – sudėtinga ir diskutuotina problema. Infliacija yra visos ekonomikos funkcionavimo atspindys. Ne veltui ekonomistai ją kartais lygina su kūno temperatūra, kuri gali būti įvairių ligų požymis.
Infliacija - ne stichinė nelaimė. Ją sukuria tie, kas dalyvauja finansinėse operacijose, nustatinėja kainas ir darbo užmokesčius, t.y. gyventojai, kurie didindami paklausą, reikalaudami didesnio darbo užmokesčio, sudaro visas sąlygas infliacijos atsiradimui. Tačiau bet kurioje sistemoje pagrindinis vaidmuo infliacijoje tenka vyriausybei, tiksliau valstybės finansinėms institucijoms. Tai ypač tinka centralizuotai (planinei) ekonomikai, kur vyriausybės įtaka kainoms, darbo užmokesčiui, kreditinei sistemai, investicijoms ir kitiems ekonominiams procesams yra nepalyginamai stipresnė nei laisvos rinkos šalyse. Galų gale būtent vyriausybė vykdo ekonominę politiką, todėl pagrindinė atsakomybės už infliaciją našta krinta ant vyriausybės pečių.
Ši tema buvo mano pasirinkta neatsitiktinai. Infliacija – labai aktuali šių dienų problema, kadangi tai vienintelis Mastrichto kriterijus, kurio Lietuva neįvykdė ir dėl to vis dar negali įsivesti euro, nors buvo planuota jį įsivesti 2007 metų pradžioje. Lietuva vykdo kriterijus (valiutos kurso ir viešųjų finansų stabilumo, valstybės skolos, palūkanų dydžio), išskyrus infliacijos reikalavimą - neviršyti infliacijos tempų trijose ES šalyse su mažiausia infliacija, pridėjus 1,5 proc. Praėjusių metų gruodį tas reikalavimas buvo lygus 2,6 proc., o Lietuvoje - 2,7 proc.
Šiame darbe keliami tokie uždaviniai: išsiaiškinti kas yra infliacija ir kokios jos formos, išanalizuoti infliacijos tempus Lietuvoje nuo 1991 m. iki 2005 m. ir su tuo susijusią informaciją, nustatyti infliacijos priežastys ir pasekmės Lietuvoje, taip pat tinkamas ir netinkamas infliacijos mažinimo priemones (norint sumažinti infliaciją būtina pasirinkti tinkamas infliacijos mažinimo priemones). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-06-18
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai17
Dydis101.99 KB
Autoriuskaramelboy
Viso autoriaus darbų20 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Infliacijos priezastys ir pasekmes Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą