Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Kreditinės rizikos ir kreditinių rizikų valdymas: praktika, problemos ir sprendimo būdai

Kreditinės rizikos ir kreditinių rizikų valdymas: praktika, problemos ir sprendimo būdai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435
Aprašymas

Kreditinės rizikos ir jų valdymas: praktika, problemos ir jos sprendimo būdai. Įvadas. Kredito rizikos apibrėžimas. Kredito rizikos valdymas. Kredito rizikos valdymo sistema. Paskolų portfelio diversifikavimas. Kredito rizikos limitų sistema. Paskolos užtikrinimo priemonės. Abejotinų aktyvų vertinimas, grupavimas ir specialiųjų atidėjimų sudarymas. Šalies rizikos valdymo priemonės. Kredito rizikos valdymo aktualumas. Kredito rizikos valdymas Lietuvos bankuose. Kredito rizikos valdymo organizavimas Lietuvos bankuose. Paskolos ir paskolų portfelio rizikos valdymas Lietuvos bankuose. Kredito rizikos valdymo gerinimas Lietuvos bankuose. Išvados.

Ištrauka

Bankai – vieni iš svarbiausių ekonominės veiklos dalyvių ir atlieka strateginį vaidmenį. Kiekvieno banko pagrindinis tikslas – kurti pridėtinė vertę savo akcininkams ir padėti tai daryti visuomenei, kuriai teikiamos paslaugos. Siekiant šio tikslo, turi būti kaip galima veiksmingiau valdomi turimi ištekliai ir kylanti rizika. Bankai valdo indėlininkų jiems patikėtas lėšas ir jas investuoja, siekdami didžiausio pelno, esant priimtinam rizikos lygiui. Taigi veiksmingas rizikos valdymas jiems ypač aktualus.
Bankų rizika klasifikuojama įvairiai. Žinant pagrindines banko atliekamas operacijas, galima išskirti pagrindines rizikos rūšis, su kuriomis bankas susiduria, atlikdamas šia operacijas. Iš įvairių rizikos rūšių išskirtina kredito, rinkos (įskaitant užsienio valiutos kurso, palūkanų normos, nuosavybės vertybinių popierių kainos, biržos prekių kainos) ir operacinė rizika. Rinkos rizika – tai tikimybė, kad rinkos kintamieji, pvz.: palūkanų normos, valiutų kursai, nuosavybės vertybinių popierių, biržos prekių kainos ir kt., pasikeis taip, jog bankas dėl sudaryto sandorio patirs nuostolių. Operacinė rizika - rizika patirti nuostolių dėl netinkamų arba neįgyvendintų vidaus kontrolės procesų, darbuotojų klaidų ir (ar) neteisėtų veiksmų bei informacinių sistemų veiklos sutrikimų arba dėl išorės įvykių įtakos.
Tačiau pati reikšmingiausia komerciniams bankams yra kredito rizika, nes paskolų portfelis paprastai sudaro pačią didžiausią banko aktyvų dalį. Todėl ir kredito rizikos valdymo aktualumas yra akivaizdus. Deja, Lietuvos mokslinėje literatūroje kredito rizikai skiriama santykinai mažai dėmesio. Daugelis autorių aptaria arba visas rizikos rūšis, jų valdymą, tačiau nepakankamai išsamiai, arba didesnį dėmesį skiria kitoms rizikos rūšims, tačiau ne kredito rizikai. Todėl neabejotina tiek šio darbo praktinė nauda, tiek ir naujumas.
Taigi, šio darbo tikslas – išanalizuoti kredito rizikos valdymo praktiką, problemas ir pateikti siūlymus toms problemoms spręsti. Atsižvelgiant į suformuluotą tikslą, iškelti tokie uždaviniai:
1. Apibūdinti kredito riziką ir jos rūšis.
2. Apibrėžti, kokiomis priemonėmis valdoma rizika ir apžvelgti kredito rizikos valdymo sistemą.
3. Pagrįsti kredito rizikos valdymo aktualumą Lietuvos ir užsienio bankams.
4. Išanalizuoti Lietuvos bankų kredito rizikos valdymo praktiką ir problemas.
5. Pasiūlyti būdus kredito rizikos valdymui Lietuvos bankuose gerinimui.
Sprendžiant išsikeltus uždavinius buvo studijuojama Lietuvos ir užsienio autorių darbai bankų vadybos ir rizikos klausimais, nagrinėjami moksliniai straipsniai ir publikacijos, įvairūs teisės aktai, reglamentuojantys bei ribojantys bankų veiklą (Bankų įstatymas, Lietuvos banko nutarimas dėl abejotinų aktyvų vertinimo, grupavimo ir specialiųjų atidėjimų sudarymo bendrųjų nuostatų patvirtinimo, Lietuvos banko valdybos nutarimas dėl paskolų komiteto sudarymo ir veiklos tvarkos patvirtinimo ir kt.). Siekiant pagrįsti kredito rizikos aktualumą, buvo naudojamasi Lietuvos banko skelbiamais Lietuvos bankų finansiniais duomenimis, informacija apie palūkanų normos bei maržos kaitą. Vertinant Lietuvos bankų praktiką valdant kredito rizika, buvo analizuojami anoniminės bankų apklausos duomenys.
Darbo eigoje buvo susidurta su klasifikacijos problema – skirtingi autoriai tiek banko rizikas, tiek rizikos valdymo priemones klasifikuoja gan skirtingai, todėl buvo sunku sisteminti surinktą medžiagą. Be to, kredito rizika lietuvių mokslinėje literatūroje nagrinėjama nors ir dažnai, bet gan siauriai. Atsižvelgiant į tai, kiek tokios literatūros yra užsienio kalba, būtų galima lengvai šią problemą išspręsti, bet tikriausiai Lietuvos akademinėje visuomenėje dar nėra pakankamai gerai suvokiama kredito rizikos valdymo reikšmė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-07-19
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis33 puslapiai 
Literatūros šaltiniai24 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis180.5 KB
Autoriusegle69
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kreditines rizikos ir kreditiniu riziku valdymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą