Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Įmonės kainų politika: AB "Rytų skirstomieji tinklai"

Įmonės kainų politika: AB "Rytų skirstomieji tinklai"

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Analitinė dalis. Kainos samprata ir reikšmė. Kainodaros tikslai. Kainos nustatymo metodai. Prekių kainų nustatymo variantai. Kainų strategijos. Tiriamoji dalis. AB "Rytų skirstomieji tinklai" pristatymas. Elektros energijos kainos nustatymo principai. Elektros energijos kainos tikslai. Elektros energijos kainos išskaidymas ir taikymas. Elektros energijos skirstymo paslaugų kainų skaičiavimas. AB "Rytų skirstomieji tinklai" elektros energijos kainos pasirenkant tarifus. Elektros energijos visuomeninio tiekėjo kainos viršutinės ribos skaičiavimas. AB "Rytų skirstomieji tinklai" kainodaros strategija. AB "Rytų skirstomieji tinklai" taikomos elektros energijos kainų nuolaidos. Kainodaros ypatumai. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Kiekvienos įmonės ūkinės ekonominės veiklos pagrindinis tikslas yra tenkinti vartotojų poreikius ir užtikrinti pelno gavimą. Norint siekti įmonės veiklos efektyvumo didinimo, racionaliai naudoti išteklius, teisingai vertinti įmonės padėtį rinkoje, optimizuoti išlaidas ir didinti pajamas, įmonėje būtina vesti teisingą kainų nustatymo politiką. Nei viena įmonė laisvosios rinkos sąlygomis negali sėkmingai egzistuoti be pagrįsto kainodaros įvertinimo. Šis įvertinimas užtikrinamas tinkamu visų įmonės specialistų darbu ir nuolatiniu rinkos stebėjimu. Įmonė, nustatydama kainas savo produkcijai ar teikiamoms paslaugoms, turi padengti gamybos išlaidas, gauti pelno ir nepamiršti, kad įvairūs vidiniai ir išoriniai veiksniai gali ateityje turėti įtakos jos santykiams su vartotojais, tiekėjais ir konkurentais, taip pat nulemti įmonės tolesnę plėtrą.
Norint parduoti ar pirkti, nuomoti ar suteikti paslaugas, svarbiausias aspektas – kaina. Kainą lemia ar prekė bus perkama, ar paslauga bus patraukli. Kad ir kokia prekė ar paslauga būtų patraukli, jei kaina bus per aukšta ar per žema, ji nebus paklausi. Todėl labai svarbu tinkamai ir teisingai pasirinkus kainų nustatymo metodą, variantą ir būdą, nustatyti savo prekės ar paslaugos kainą.
Darbo tikslas –kainų politikos analizė AB "Rytų skirstomieji tinklai" pavyzdžiu.
Darbo uždaviniai – remiantis literatūros analize apibūdinti kainų politikos procesą bei išanalizuoti šį procesą konkrečios įmonės pavyzdžiu.
Šio darbo teorinėje dalyje trumpai apžvelgiami kainos nustatymo metodai, kainodaros tikslai bei kainodaros strategijos.
Praktinėje dalyje analizuojami AB "Rytų skirstomieji tinklai" elektros energijos tiekimo kainos nustatymo principai, parodoma kaip apskaičiuojama elektros energijos pardavimo vartotojui kaina bei aukščiausia elektros energijos kainos riba. Trumpai nagrinėjama bendrovės naudojama kainodaros strategija, taikomos kainų nuolaidos bei kainodaros ypatumai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11
Dydis58.04 KB
Autoriusinga
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones kainu politika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą