Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Valstybės piniginių išteklių struktūra

Valstybės piniginių išteklių struktūra

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Valstybės piniginiai ištekliai. Valstybės piniginių išteklių apibūdinimas. Valstybės piniginių išteklių struktūra. Valstybės biudžetas. Valstybės biudžeto esmė. Lietuvos biudžeto procesas. Biudžeto svarstymas ir tvirtinimas. Valstybės biudžeto apimtis. Valstybės pinigų fondai. Blokados fondas. Privatizavimo fondas. Garantinis fondas. Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo fondas. Valstybės skola. Biudžeto deficitas ir valstybės skola. Valstybės investicijos. Išvados ir pasiūlymai. Priedai (4).

Ištrauka

Darbo tema "Valstybės piniginių išteklių struktūra". Darbo tikslas surinkti ir apibendrinti įvairių šaltinių informaciją pasirinkta tema.
Savo darbe daugiau dėmesio skirsiu valstybės biudžetui todėl, kad valstybės biudžetas yra pagrindinis valstybės finansinis fondas. Jame sukaupiama didžiausia valstybės pajamų dalis. Tema yra savalaikė, nes valstybės biudžetas yra sudaromas ir tvirtinamas kasmet. Lietuvoje biudžetas yra deficitinis (išlaidos viršija pajamas).
Jau nuo seno buvo žinoma, kad negali būti sveiko finansų ūkio, jei iš anksto, tam tikram laikui, nesudaroma laukiamų pajamų ir numatomų išlaidų sąmata. Ta taip svarbi viešajam ūkiui išlaidų ir pajamų sąmata vadinama biudžetu. Žodis "biudžetas" yra kilęs iš senovinio prancūzų žodžio "bouge", sumažintas "bougette", odinis maišiukas. Prancūzai pirmą kartą pavartojo žodį "budget" valstybės pajamų bei išlaidų sąmatos prasme 1802 m. XIX amžiuje žodis "budget" savo nauja prasme pasklido po visą pasaulį.
Lietuvos Respublikos biudžetinę sandarą sąlygoja valstybės sandara ir administracinis teritorinis suskirstymas. Lietuvos valstybinę biudžeto sistemą sudaro savarankiškas Lietuvos Respublikos valstybės biudžetas ir savarankiški savivaldybių biudžetai. Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių biudžetai sudaro Nacionalinį biudžetą. Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių biudžetams taikoma vienoda pajamų ir išlaidų klasifikacija, kurią nustato Lietuvos Respublikos Finansų ministerija.
Biudžetų pajamas sudaro Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyti mokesčiai ir kitos įmokos į biudžetus.
Darbo tikslas: Apžvelgti valstybės piniginių išteklių struktūrą.
Siekiant iškelto tikslo darbe bus sprendžiami tokie pagrindiniai darbo uždaviniai:
apibendrinti įvairių šaltinių informaciją;
apibudinti valstybės piniginius išteklius;
įsigilinti į valstybės biudžeto esmę;
panagrinėti biudžeto sandarą;
pateikti išvadas bei pasiūlymus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-09-03
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai15
Dydis78.92 KB
AutoriusNijole
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes piniginiu istekliu struktura [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą