Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Biudžeto sudarymas: UAB "Simpatija"

Biudžeto sudarymas: UAB "Simpatija"

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Bendros žinios apie įmonės biudžeto sudarymą. Apie įmonę. UAB "Simpatija" biudžeto sudarymas. Prognozuojamas pardavimo biudžetas. Gamybos programa. Žaliavos nr. 1 tiesioginių medžiagų biudžetas. Žaliavos nr. 2 tiesioginių medžiagų biudžetas. Medžiagų išlaidos. Tiesioginės medžiagos pirkimai. Žaliava nr. 1. Tiesioginės medžiagos pirkimai. Žaliava nr. 2. Darbo laiko norma produktui. Darbo laiko norma produktui. Darbo laiko biudžetas gamybos programai. Pridėtinių išlaidų biudžetas. Pakavimo išlaidų apskaičiavimas. Pridėtinių kaštų absorbavimo norma. Gamybinis biudžetas. Administravimo kaštų biudžetas. Negamybinių kaštų biudžetas. Pardavimų paskirstymas. Išlaidų paskirstymas. Grynųjų pinigų srautų biudžetas.

Ištrauka

Biudžetas – tai kiekybiškai išreikštas veiklos planas, paskirstantis užduotis ir išteklius visoms įmonės grandims planiniu laikotarpiu.
Kursinio darbo tikslas:
Sudaryti įmonės pagrindinį biudžetą 2007 metams.
Kursinio darbo uždaviniai:
• sudaryti 2007 m. gamybos biudžetus;
• sudaryti pagrindinį biudžetą;
• sudaryti grynųjų pinigų srautų biudžetą;
• subalansuoti;

Biudžetas – tai kiekybiškai išreikštas veiklos planas, paskirstantis užduotis ir išteklius visoms įmonės grandims planiniu laikotarpiu. Biudžetas subalansuoja ir koordinuoja visas įmonės veiklos sritis, juo siekiama tikslo – uždirbti pelno, taupiai naudojant išteklius. Biudžetas, tai ataskaitų sistema, analogiška finansų ataskaitoms, tik atspindi ne faktinius duomenis, o planuojamus.
Sudarant biudžetus, planuojant veiklos apimtį ir naudotinus išteklius, tenka atsižvelgti į tam tikrus išorinius ir vidinius apribojimus:
1. Paklausa. Tai esminis išorinis apribojimas, jis lemia kiekvienos įmonės pardavimus ir veiklos apimtį.
2. Pastovieji ištekliai. Tai vidiniai įmonės ištekliai, kurių neplanuojama keisti per biudžeto laikotarpį. Tai būtų: įrengimų pajėgumai, technologija, turimo ilgalaikio turto būklė.
3. Lankstieji ištekliai. Tai vidiniai įmonės ištekliai, kurie gali kisti biudžeto sudarymo laikotarpiu. Tai būtų: įsigijimo kanalai, darbo kokybė ir išlaidos, žaliavų kiekis ir kokybė.
Sudarant veiklos programą, atskirų padalinių biudžetai planuojami taip kad būtų atsižvelgta į šiuos apribojimus.
Pagal numatomą planavimo laikotarpį biudžetai skirstomi į strateginius, taktinius ir operatyvinius.
Strateginis biudžetas išreiškia strateginio įmonės plano ilgalaikius tikslus ir ilgo laikotarpio išteklių paskirstymą. Apima laikotarpį nuo 1 iki 5 metų.
Taktinis biudžetas detalizuoja strateginį, išdėsto jo vykdymą trumpesniems laikotarpiams, paprastai 1 metams. Tai populiarus biudžetas, nes jame numatoma kiekvienų metų laikotarpio veikla, patogu pagal apskaitą išskirti pastoviuosius ir lanksčiuosius išteklius, numatyti kainas, palūkanų normas ir pan.
Operatyvinis biudžetas numato kurio nors padalinio veiklą trumpu laikotarpiu, paprastai 1 mėnesio. Jie yra detaliausi, gali realiausiai atspindėti konkrečią situaciją. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis28.36 KB
Autoriuspaulina
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Biudzeto sudarymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 12 puslapių 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą