Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Vertybinių popierių birža ir jos veiklos vertinimas

Vertybinių popierių birža ir jos veiklos vertinimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132
Aprašymas

Įvadas. Literatūros apžvalga. Vilniaus vertybinių popierių birža. Priklausymas OMX grupei. Istorija. VVPB valdymas. Prekybos modelis. Centrinė rinka. Prekybos sesijos atidarymas. Nepertraukiama prekyba. Tiesioginiai sandoriai. Oficialus pasiūlymas. Viešas pardavimas. Atsiskaitymai už įvykdytus sandorius. Vertybinių popierių rinkos kontrolės institucijos. Indeksai. VVPB indeksų skaičiavimo istorija. OMXV indeksas. OMX Vilnius indekso skaičiavimo taisyklės. Indekso atidarymo, realaus laiko ir uždarymo reikšmė. Indekso skaičiavimui naudojamos akcijų kainos. Indekso administravimas. Indekso koregavimas. Akcijų skaidymas ir nominalios vertės keitimas. Įstatinio kapitalo didinimas papildomais įnašais, suteikiant akcininkams pirmumo teisę įsigyti išleidžiamas akcijas. Įstatinio kapitalo didinimas papildomas įnašais, nesuteikiant akcininkams pirmumo teisės įsigyti išleidžiamas akcijas. Baltijos šalių vertybinių popierių biržos. Bendra Baltijos šalių vertybinių popierių rinka. Rygos vertybinių popierių birža. Talino vertybinių popierių birža. OMXR ir OMXT indeksai. BALTIX indeksas. Baltijos šalių indeksų palyginimas. Apibendrinimas ir VVPD veiklos įvertinimas. Investavimo Lietuvoje ypatumai. Dividendų politika. Rinkos likvidumas. Apibendrinimas. Išvados.

Ištrauka

Vertybinių popierių birža yra labai svarbi šiuolaikinių valstybių ekonomikose. Tai tiesioginis valstybės ekonomikos pokyčių atspindys, kurioje atsispindi ekonomikos pakilimai bei kritimai ar esantis ekonomikos lygis. Todėl itin svarbu turėti skaidrią, teisiškai reglamentuotą ir organizuotą biržą, kuri pritrauktų ne tik vietinius investuotojus, bet ir iš užsienio valstybių investuotojus, kurių investuotas kapitalas padėtų geriau ir greičiau vystytis įmonėms, kurių vystymąsis tiesiogiai veikia bendrą ekonominkos vystymosi lygį.
Senesnių valstybių vertybinių popierių biržos susiformavo jau daugiau nei prieš šimtmetį, tačiau šiuolaikinės biržos gerokai skiriasi nuo prieš tai buvusių. Mūsų šalies biržos veikla neturi gilių tradicijų ir patirties, nes tik atgavus nepriklausomybę, atsirado pagrindas ją sukurti ir vystyti, kai daug valstybinio turto perėjo į privačias rankas. Per jos gyvavimo laikotarpį nebuvo išvengta klaidų, tačiau jos nuolat buvo taisomos, koreguojamos ir padedant kitų, jau patyrusių valstybių, bei siekiant jų pavyzdžiu, Vilniaus vertybinių popierių birža tapo pripažinta ir labiau atvira investuotojams.
Didelę įtaką planų įgyvendinimams ir tikslų pasiekimams turėjo 2004 metai. Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, Lietuvos vertybinių popierių rinka tapo lengviau prieinama Europos Sąjungos šalių narių investuotojams, kuriems anksčiau buvo taikomi griežtesni investicijų saugumo apribojimai. Palyginti nedidelė Lietuvos kapitalo rinka negali tikėtis stambiausių užsienio institucinių investuotojų dėmesio bei didelių investicijų, tačiau didesnio pajamingumo ieškantys Europos (o ypač Skandinavijos) investiciniai fondai jau atrado pelningas lietuviškas akcijas. 2004 m. prasidėjęs ir 2005 m. užbaigtas Vilniaus vertybinių popierių biržos įsiliejimas į OMX biržų aljansą, Lietuvos vertybinių popierių rinką pasidarė patrauklesne kitų Europos Sąjungos šalių investuotojams, nes buvo sukurta, vieninga indeksų skaičiavimo sistema, pradėta skaičiuoti bendras visų trijų šalių BALTIX indeksas, suderintos vertybinių popierių (toliau VP) biržų taisyklės bei rinkos praktika, sukurta bendra prekybos sistema ir supaprastinta narystės tvarka visose trijose Baltijos šalių biržose. Buvo atlikti vieni iš svarbiausių tikslų, kuriant kuo paprastensę ir patrauklesnę investavimo terpę.
Biržų veiklai įtakos turi ne tik kaip jinai valdoma ar kokiai sąjungai priklauso, tačiau ir pačios visuomenės, investuotojų požiūris. Daugelyje pasaulio valstybių, investavimas yra kasdieninis dalykas, tačiau mūsų valstybėje, kurios kultūrai ir žmonių požiūriui vis dar didelę įtaką turi buvęs komunistinis laikotarpis, investavimas yra kažkas sudėtingo ir itin rizikingo, galinčio apgauti ar kitaip išvilioti pinigus. Toks visuomenės požiūris rinką daro nelikvidžia, ji tampa merdinti ir nepatraukli užsienio investuotojams. Todėl dabar siekiama eiti šiuo keliu ir taisyti praeities klaidas, kuriant programas ir šviečiant visuomenę.
Todėl nagrinėjant šią temą, aptariama ne tik visa Vilniaus vertybinių popierių biržos veikla, jos valdymo struktūra, istorija indeksų skaičiavimo teisyklės bei ją kontroliuojančios insitucijos, bet nemažai dėmesio skiriama bendrai Baltijos šalių rinkai, bei jų rinkų aptarimui, kadangi šios biržos itin glaudžiai susijusios ir labai tinkamos palyginimui, kuris yra būtinas norint įvertinti vertybinių popierių biržą ir susidaryti bendrą vaizdą pasauliniame kontekste, kuris šalių globalėjimo procese yra itin svarbus.
Pateikiamoje apibendrinančioje dalyje, kurioje remiantis praktine patirtimi, įvertinama VVPB veikla bei iškeliamos problemos su kuriomis susiduriama - tai neaiški dividendų politika, minėtas mažas rinkos likvidumas bei visuomenės įtaka biržos veiklai ir nepatogi, daugelyje pasaulio šalių nenaudojama, atsiskaitymų sistema. Išvadose pateikiamos tiek praktinės tiek teorinės išvados bei galimi jų sprendimo variantai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-09-20
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12
Dydis167.48 KB
AutoriusRokas
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasK. Kalašinskaitė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vertybiniu popieriu birza ir jos veiklos vertinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • K. Kalašinskaitė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą