Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Ilgalaikio turto apskaitos analizė įmonėje

Ilgalaikio turto apskaitos analizė įmonėje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869
Aprašymas

Įvadas. Ilgalaikio materialiojo turto reikšmė ir klasifikavimas apskaitoje. Turto esmė ir klasifikavimas. Ilgalaikio materialiojo turto samprata ir pagrindinės savybės. Ilgalaikio materialiojo turto klasifikavimas. Ilgalaikio materialiojo turto grupavimas. Ilgalaikio materialiojo turto apskaita. Turto priskyrimo ilgalaikiam materialiajam turtui problemos. Ilgalaikio turto įvertinimas ir įsigijimo apskaita. Ilgalaikio materialiojo turto nusidėvėjimo apskaitos tvarkymas. Nusidėvėjimo objektas. Nusidėvėjimo normatyvai. Nusidėvėjimo metodo pasirinkimas ir keitimas. Nusidėvėjimo skaičiavimo pradžia. UAB "X" ilgalaikio materialiojo turto apskaita ir analizė. Ilgalaikio materialiojo turto įsigijimo apskaita. Ilgalaikio materialiojo turto struktūros analizė. Ilgalaikio materialiojo turto dinamikos analizė. Ilgalaikio materialiojo turto techninės būklės analizė. Ilgalaikio materialiojo turto apyvartumo rodiklių analizė ir prognozė. Ilgalaikio materialiojo turto pelningumo rodiklių analizė ir prognozė. Išvados ir rekomendacijos.

Ištrauka

Kiekviena įmonė turi turto, kurį galima išreikšti pinigais. Svarbią vietą įmonės veikloje užima įmonės ilgalaikis materialusis turtas. Be jo neįmanoma jokia veikla, nors ir pati paprasčiausia. Ilgalaikis materialusis turtas gali būti naudojamas įvairiose veiklos srityse: gamyboje, prekyboje, teikiant paslaugas (gamyboje – gaminant gėrybes (staklės), prekyboje (kasos aparatai), paslaugose (darbo inventorius)). Nėra įmonės veikiančios be šio turto. Įvairių įmonių turtas skiriasi, tai priklauso nuo įmonės veiklos pobūdžio, dydžio ir kitų faktorių. Ilgalaikio turto apskaitos nagrinėjimo būtinybė kyla dėl turto įvairovės, naudos įmonei. Kiekvienas turtas turimas įmonėje yra naudingas, kažkam naudojamas, todėl jis turi būti apskaitomas, kad žinotume, kiek jo turime, kiek jis kainuoja, kiek uždirbo pajamų per ataskaitinį laikotarpį, kiek nusidėvėjo ir pan. Būtina susipažinti su ilgalaikio materialiojo turto apskaita, įsigilinti į skirtingas operacijas atliekamas su šiuo turtu, kad būtų galima teisingai jas užregistruoti. Tik teisingai atvaizdavus ūkines operacijas, vartotojai gaus išsamią ir patikimą informaciją apie įmonės turimą ilgalaikį materialųjį turtą, jo vertę, naudingumą. Be to, teisingai vedama ilgalaikio materialiojo turto apskaita ir jos pagalba atlikta analizė turi įtakos kokybiškos informacijos apie įmonės rezultatus gavimui ir atitinkamų valdymo sprendimų priėmimui, kurie savo ruožtu įtakoja įmonės veiklos efektyvumą. Ilgalaikio turto apskaitos rezultatai turi didelę įtaką ir mokesčių apskaičiavimui, kas taip pat labai svarbu kiekvienai įmonei, nes teisingas mokesčių apskaičiavimas bei savalaikis mokėjimas yra įmonės pareiga valstybei bei tolesnės veiklos pagrindas. Kadangi remiantis tik teisinga apskaitos informacija galima atlikti išsamią ir teisingą ilgalaikio materialiojo turto būklės analizę, tai visų pirma reikia įsitikinti, kad turtas apskaitos dokumentuose atvaizduotas teisingai ir tik po to atlikti kokybišką ilgalaikio materialiojo turto analizę.
Aktualumas. Ilgalaikį materialųjį turtą turi ir naudoja visos įmonės nepriklausomai nuo jų dydžio ir veiklos pobūdžio. Kadangi daugelyje įmonių ilgalaikis turtas sudaro didžiąją turimo turto dalį, nusidėvėjimo sumos – reikšmingą sąnaudų dalį, todėl labai svarbu šį turtą apskaityti ypač tiksliai ir teisingai, nes menkiausi pasikeitimai ar netikslumai šioje apskaitoje turi didelį poveikį įmonės veiklos rezultatams. Nuo ilgalaikio materialiojo turto naudojimo efektyvumo priklauso daugelis įmonės veiklos rodiklių. Ilgalaikiu materialiuoju turtu įmonė gali garantuoti skolų bankui ir tiekėjams grąžinimą. Šio turto dydžiu domisi akcininkai, nes tai vienas svarbiausių nuosavybės garantų. Ilgalaikis materialusis turtas ir jo valdymas labai svarbus įmonės vadovybei priimant perspektyvinius sprendimus.
Problema. Teisingas finansinių rezultatų nustatymas remiasi tiksliais buhalterinės apskaitos duomenimis, o tų duomenų tikslumas priklauso nuo ūkinio įvykio įforminimo pirminiais apskaitos dokumentais ir nuo teisingo fiksavimo pagal apskaitos principus. Tačiau čia susiduriama su daugeliu problemų ir klausimų, nes neteisingai suprasti įstatymai ar jų prieštaravimas iškreipia finansinius rezultatus, kas sąmoningai ne leidžia apgauti finansinių duomenų vartotojus. Kadangi įstatyminė bazė reglamentuojanti ilgalaikio materialiojo turto apskaitą nuolat kinta ir joje gausu įvairių prieštaravimų, labai svarbu gilintis į ilgalaikio materialiojo turto apskaitą ir tik įsitikinus, kad turtas apskaitytas ir finansinėse ataskaitose atspindėtas teisingai, galima atlikti kokybišką ilgalaikio materialiojo turto analizę, kuri atspindėtų realią turto būklę.
Tikslas. Ištirti ilgalaikio materialiojo turto apskaitos reglamentacijos ir praktikos problemas, pateikti pasiūlymus jų sprendimui bei atlikti ilgalaikio materialiojo turto analizę UAB "X" pavyzdžiu.
Uždaviniai:
1. Atlikti ilgalaikio materialiojo turto apibrėžimų palyginamąją analizę, remiantis Lietuvos ir užsienio autoriais.
2. Išanalizuoti ilgalaikio materialiojo turto klasifikacijos apskaitoje ypatumus.
3. Išanalizuoti šiuo metu galiojančius įstatymus, reglamentuojančius ilgalaikio materialiojo turto apskaitą, ir jų esminius pasikeitimus.
4. Išnagrinėti ilgalaikio materialiojo turto įsigijimo, nusidėvėjimo apskaitos ypatumus.
5. Atlikti UAB "X" ilgalaikio materialiojo turto struktūros ir dinamikos analizę.
6. Išanalizuoti įmonės ilgalaikio materialiojo turto pelningumo, apyvartumo rodiklius, juos įtakojusius veiksnius bei atlikti šių rodiklių prognozavimą.
7. Pateikti rekomendacijas įmonės ilgalaikio materialiojo turto apskaitai bei jo analizės rodikliams gerinti.
Tyrimo objektas. Įmonės ilgalaikio materialiojo turto apskaita ir analizė.
Tyrimo metodai. Mokslinių publikacijų ir norminių aktų analizė, palyginimas, sintezė, Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimų ir jų pritaikymo įmonės apskaitos praktikoje analizė. Įmonės finansinių duomenų grupavimus, ilgalaikio materialiojo turto struktūros, dinamikos, apyvartumo, pelningumo, techninės būklės analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų diplominis darbas
KategorijaFinansai
TipasDiplominiai darbai
Apimtis67 puslapiai 
Literatūros šaltiniai36 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis124.94 KB
Autoriuskuparas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas6
Mokytojas/DėstytojasE. Norkienė
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
FakultetasTelšių filialas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ilgalaikio turto apskaitos analize imoneje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 67 puslapiai 
  • Socialinių mokslų kolegija / 6 Klasė/kursas
  • E. Norkienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą