Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Meksikos peso kurso kitimas 2006 metų sausio 1-vasario 24 dienomis

Meksikos peso kurso kitimas 2006 metų sausio 1-vasario 24 dienomis

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Pratarmė. Probleminės srities aprašas. Modelio formulavimas. Arima modelio sudarymas. ACF ir PACF reikšmių apskaičiavimas. Pirmojo laipsnio skirtuminės lygties reikšmių apskaičiavimas. Modelio identifikavimas. Modelio koeficientų įvertinimas. Prognozuojamų reikšmių skaičiavimas. Liekamųjų paklaidų apskaičiavimas. Stebinių analizė. Stacionarumo tikrinimas. Išskirties įvertinimas. Išvados.

Ištrauka

Žmogus visą savo gyvenimą ieško jam iškylančių problemų sprendimo būdų. Savaime suprantama, kad jis siekia efektyvių sprendimų, atsižvelgdamas ir į turimus išteklius. Tačiau to nepakanka. Norėdamas priimti sprendimą, jis turi suformuluoti uždavinį, jį išspręsti ir gautą sprendimą realizuoti. O tai efektyviai padaryti galima tik remiantis šiuolaikiniais mokslo laimėjimais.
Ekonometrika - mokslas, įteikiantis ekonomistui galingą įrankį - matematinių modelių įvairovę, kuri įgalina nusakyti tendencijas, vertinti paklaidas, prognozuoti. Matome, kad šis ekonomikos mokslas yra būtinas išmanyti kiekvienam progresyviam profesionalui.
Šiame darbe analizavome Meksikos peso kurso kitimą 2006 metų sausio 1-vasario 24 dienomis. (n=50). Ieškojome geriausio tinkamo modelio šiai laiko eilutei išreikšti, siakiant kuo tikslesnių prognozavimo rezultatų. Ekonometrika kaip tik ir nagrinėja statistinių modelių sudarymo bei ekonominių procesų modeliavimo problemas. Savaime suprantama, kad šis modeliavimas atliekamas, iš galimų alternatyvų siekiant atrinkti efektyvų sprendinį.
Darbo atlikimo metu išmokome savarankiškai spręsti iškilusias problemas, suprasti modelių pritaikomumo kriterijus, interpretuoti skaičiavimo rezultatus.

Valiutos kursas - dviejų valiutų tarpusavio keitimo operacija. Kol buvo naudojamas aukso standartas, valiutos kursas buvo stabilus, nustatytas pagal kiekvienos nacionalinės valiutos aukso turinį. 1945-1971 metais nacionalinų valiutų kursas buvo nustatinėjamas pagal JAV dolerį (šalims – Tarptautinio Valiutos Fondo narėms). Valiutų kurso sistemos yra skirstomos į laisvai svyruojančias ir griežtai fiksuotas sistemas. Daugelyje šalių dabar naudojamas svyruojantis valiutų kursas, kuris susidaro kaip konkrečios nacionalinės valiutos pasiūlos ir paklausos tarptautinėje valiutų rinkoje rezultatas. Kai kuriose šalyse taikoma griežtai fiksuotų valiutų kursų sistema, kai vyriausybė kišasi į valiutų rinkų funkcionavimą ir riboja paklausos bei pasiūlos jėgų veikimą. Pagrindiniai šalies valiutos kurso pokyčių veiksniai yra tokie:
- vartotojų poreikių bei skonių pasikeitimas;
- santykinis šalies nacionalinio produkto pasikeitimas;
- santykinis kainų pasikeitimas;
- santykinis realaus palūkanų lygio pasikeitimas;
- spekuliacija kaip valiutų kursų veiksnys.
Kai šalies valiutos kursas krinta, tai asmenys, turintys šią valiutą, sieks ją pakeisti į pastovią užsienio valiutą, tokiu būdu didindami užsienio valiutos paklausą. Tai lems šalies valiutos kurso tolesnį kritimą ir užsienio valiutos kurso kilimą. Kritus šalies valiutos kursui padidės paklausa jos produkcijai užsienyje ir tai skatins paklausos nulemtą infliaciją. Jeigu valiutos kursas krenta, pakils šalies importuojamos produkcijos kainos. Fiksuotas valiutos kursas nustatomas panaudojant oficialius valstybės rezervus, vykdant atitinkamą tarptautinę prekybos politiką, centralizuotai paskirstant užsienio valiutą ir naudojant atitinkamus mokesčių bei pinigų pasiūlos priemones.
Šalies vidaus prekyboje naudojama tik viena valiuta. Tarptautinėje prekyboje naudojamos dvi valiutos. Jei viso pasaulio valstybės naudotų vienodą valiutą, tai tarptautinė prekyba būtų kur kas paprastesnė. Tačiau taip nėra. Šalių piniginiai vienetai vieni su kitais susiję per jų valiutos kurso vertes tarptautinės prekybos ir investicijų srityje.
Pinigai turi savo vertę. Skirtumas tik tas, kad kiekvienos valiutos vertė yra nustatoma kitų valiutų atžvilgiu. Pasaulio valiutų vertė yra išreiškiama valiutos kursu. Pinigai, kaip ir bet kuris kitas produktas ar paslauga, yra vertingi tiek, kiek žmonės užmoka už juos pinigų. Tokie pinigų kursai kinta kiekvieną dieną ir apie juos nuolat pranešama bankuose bei visų pasaulio šalių pinigų keitimo punktuose. Kadangi pasaulyje yra daugybė valiutų, būtinai reikalinga valiutų keitimo rinka. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-09-27
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis563.85 KB
AutoriusIndre
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasBliekienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Meksikos peso kurso kitimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Bliekienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą