Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Vertybinių popierių biržos veikla Lietuvoje

Vertybinių popierių biržos veikla Lietuvoje

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Pinigų ir bankų kursinis darbas. Įvadas. Vertybinių popierių birža – pagrindinės sąvokos. Vilniaus vertybinių popierių birža. Biržos organizacinė struktūra. Prekybos biržoje modelis. Pagrindinės verslo kryptys. Biržos teikiama informacija emitentams. Biržos teikiama informacija investuotojams. Biržos teikiama informacija nariams. Centrinis vertybinių popierių depozitoriumas. Finansų maklerio vaidmuo. Išvados.

Ištrauka

Pastaruoju metu vis didėja dėmesys kuriamai vertybinių popierių rinkai Lietuvoje. Šiuolaikinėje rinkos ekonomikoje vertybinių popierių rinka greta sistemos ir valstybės biudžeto yra svarbiausia finansinių išteklių pasiskirstymo sfera.
Rinkos ekonomikoje vertybinių popierių rinka pastaraisiais metais yra dinamiškiausia ir tampanti vis sudėtingesne sritimi. Vertybiniai popieriai suteikia ekonomikos subjektams galimybę laisvus pinigus investuoti į ūkines veiklos sritis ir tuo pačiu gauti vienkartines ar reguliarias pajamas.
Lietuvos Vyriausybė atsižvelgdama į egzistuojančią vertybinių popierių rinką, nusprendė įdiegti nematerialios vertybinių popierių rinkos modelį. 1992 m. rugsėjo 3 dieną buvo įkurta Nacionalinė vertybinių popierių birža. Birža yra akcinė bendrovė, kurios akcininkai yra LR finansų ministerija, viešosios apyvartos tarpininkai, Lietuvos ir užsienio įmonės bei privatūs asmenys. Biržoje sudaryti trys prekybos sąrašai: Oficialusis, Einamasis bei Nelistinguojamų vertybinių popierių. Oficialiajame ir Einamajame prekybos sąrašuose esančiomis akcijomis prekiaujama centrinėje rinkoje ir tiesioginiais sandoriais. Biržoje yra prekiaujama akcijomis, pasirašymo teisėmis, dviejų rūšių skolos vertybiniais popieriais, iždo vekseliais ir Vyriausybės obligacijomis. Prekyba šiais finansiniais instrumentais vyksta ir centrinėje rinkoje, ir tiesioginiais sandoriais, viešoje apyvartoje bei pirkėjui susitarus su pardavėju. Birža apsaugo vertybinių popierių rinką nuo nesąžiningų operacijų, suteikia garantijas visiems šios rinkos dalyviams, o tai reiškia, kad įvykdžius sandorį Biržoje, pirkėjas visada gaus vertybinius popierius, o pardavėjas pinigus.
Vilniaus vertbinių popierių birža (VVPB) yra vienintelė reguliuojama biržos operatorė Lietuvoje, siūlanti prekybos, listingo ir informacijos paslaugas. Pagrindinė VVPB misija yra organizuoti ir plėtoti Lietuvos VP rinką, sudarant palankiausias sąlygas emitentams, investuotojams ir finansų tarpininkams efektyviai naudotis kapitalo rinkos teikiamomis galimybėmis.
Darbo tikslas – išanalizuoti Vilniaus vertybinių popierių biržos veiklą ir jos ypatumus.
Darbo uždaviniai:
Pateikti pagrindines sąvokas, susijusias su vertybinių popierių birža;
Nurodyti pagrindines verslo kryptis;
Apibūdinti VVPB vykdomas funkcijas;
Charakterizuoti biržos valdymo sistemą; ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-11-13
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis23.66 KB
AutoriusLoreta
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasasist. Šimaitytė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vertybiniu popieriu birzos veikla Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 15 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • asist. Šimaitytė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą