Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Draudimas ir jo vaidmuo rinkos ekonomikoje

Draudimas ir jo vaidmuo rinkos ekonomikoje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Draudimo samprata, globalizacija ir integracija. Draudimo samprata, teorijos ir ekonominės ūkio subjektų veiklos požymiai. Lietuvos draudimo veiklos teisinis reglamentavimas. Draudimo verslo globalizacija bei liberalizacija. Draudimo rūšys ir jo vaidmuo rinkos ekonomikoje. Draudimo rūšys Lietuvoje. Draudimo vaidmuo rinkos ekonomikoje. Lietuvos draudimo rinka ir jos plėtra. Draudimo verslo aktualijos iki ir po nepriklausomybės atkūrimo. Lietuvos draudimo rinkos tendencijos 2000 – 2003 m. Išvados. Santrauka anglų kalba.

Ištrauka

Draudimo svarba šiandien labai didelė ir neabejotinai turi augimo perspektyvą. Pirmiausia žmogaus netikrumo dėl ateities ir tuo pačiu užslėptos baimės jausmą jis leidžia pakeisti užtikrintumo ir saugumo jausmu. Draudimas teikia ne tik saugumo jausmą dėl galimų nelaimių, bet gali tarnauti kaip efektyvi taupymo forma. Jei neegzistuotų draudimo apsauga, tai dalis nelaimės ištiktųjų būtų nustumti į skurdą ir tuo pačiu taptų našta visuomenei. Todėl socialiniu požiūriu draudimą galima vertinti kaip žmonių gerbūvio ir prisitaikymo prie turtinių skirtumų tarp atskirų visuomenės sluoksnių mažinimo priemonę. Ekonominiu požiūriu draudimas yra būtina šalies vidaus vystymosi ir klestėjimo sąlyga. Jei nebūtų draudimo, daugumos projektų tektų atsisakyti, vargu ar bankai ryžtųsi juos kredituoti. Pagaliau, draudimas yra drausminantis visuomenės veiksnys, nes būtina draudimo sąlyga – tvarkingi įrengimai, geros apsaugos priemonės, griežta technologinė drausmė įmonėje.
Šiandien apie šalies išsivystymo lygį daug pasako jos draudimo rinka. Draudimo situacijai įvertinti dažniausiai yra naudojami draudimo tankio, tai yra draudimo įmokų sumos, tenkančios vienam šalies gyventojui, ir draudimo prasiskverbimo, tai yra šalies mastu surinktos draudimo įmokų sumos dalis nacionaliniame produkte, rodikliai. Pagal šiuos rodiklius Lietuva atsilieka ne tik nuo išsivysčiusių Vakarų Europos šalių, bet ir nuo Baltijos valstybių. Mūsų šalies laukia dar palyginti ilgas laikotarpis, kol pagal draudimo rodiklius priartėsime prie Vakarų valstybių lygio.
Lietuvoje pastebima draudimo veiklos suaktyvėjimo, jo svarbos geresnio supratimo tendencija. Gerėjantys Lietuvos ekonominiai rodikliai ir besikeičianti teisinė aplinka sąlygojo spartesnį draudimo įmonių bei draudimo tarpininkų įsiliejimą į bendrą finansų rinką. Ekonomikos augimas ir kylantis gyvenimo lygis lėmė draudimo rinkos augimą.
Šio darbo tyrimo objektas – Lietuvos draudimo rinka.
Darbo tikslas – ištirti ir apibūdinti draudimo veiklos pagrindines nuostatas ir įvertinti draudimo vaidmenį rinkos ekonomikoje.
Pagrindiniai uždaviniai:
1.Pateikti draudimo teorinius aspektus.
2.Išanalizuoti draudimo reikšmę rinkos ekonomikoje.
3.Apibūdinti draudimo veiklos pagrindines rūšis.
4.Išanalizuoti Lietuvos draudimo rinką.
Darbe taikomi metodai: teorinė aprašomoji analizė, ne gyvybės ir gyvybės draudimo rinkos analizė, kiekybinės ir kokybinės analizės rodikliai, lyginimų, apibendrinimų metodika.
Rašant darbą naudotasi ekonomine literatūra, straipsniais periodiniuose leidiniuose, Lietuvos Respublikos Draudimo įstatymu, Lietuvos Vyriausybės programomis ir nutarimais, Lietuvos Respublikos transporto priemonių savininkų ir valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo įstatymu, Valstybinės draudimo priežiūros tarnybos prie Finansų ministerijos tinklapio informacija.
Tyrimo rezultatai. Draudimo paslaugų, kurias nacionaliniam vartotojui -verslininkui ir piliečiui - siūlo Lietuvos draudimo rinka, efektyvumas yra labai nedidelis. Draudimo svarbą šalies ūkiniame gyvenime atspindi surinktų draudimo įmokų santykis su šalies bendru vidaus produktu. Draudimo premijos dalis 2002 metais sudarė apie 2 proc. BVP, vidutinis draudimo premijos dydis (draudimo tankis), tenkantis vienam gyventojui, buvo apie 215 Lt (draudimo tankis - pasirašytų draudimo bruto įmokų dalis, tenkanti vienam šalies gyventojui), o tai akivaizdžiai yra mažiau nei vidutiniai pasaulio draudimo rinkos plėtros rodikliai (ES šalyse atitinkamai apie 9 proc. ir apie 1341 EUR). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis49.74 KB
AutoriusRima
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Draudimas ir jo vaidmuo rinkos ekonomikoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą