Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Valstybės biudžeto vaidmuo šiuolaikinių šalių ekonomikoje

Valstybės biudžeto vaidmuo šiuolaikinių šalių ekonomikoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435
Aprašymas

Įvadas. Valstybės biudžetas. Biudžeto istorija. Valstybės biudžeto esmė ir funkcijos. Biudžeto lygtis. Biudžeto klasifikacija. Valstybės biudžeto sandara. Biudžeto sudarymo principai. Valstybės biudžeto procesas. Lietuvos biudžeto sudarymas ir analizė. Lietuvos Respublikos biudžeto sandara. Lietuvos Respublikos biudžeto sudarymo principai. Biudžeto pajamų ir išlaidų pasiskirstymas. Lietuvos Respublikos biudžeto planavimas, vykdymas ir kontrolė. Išvados. Summary. Priedai (7).

Ištrauka

Darbo aktualumas. Temą "Valstybės biudžeto vaidmuo šiuolaikinių šalių ekonomikoje" pasirinkau todėl, kad biudžetas yra vienas iš svarbiausių ekonominių aspektų, leidžiančių valstybei sėkmingai funkcionuoti ir vystyti tiek socialinę, tiek ekonominę saugą savo piliečiams. Biudžetas – tai pagrindinis valstybės finansinis fondas. Jame sukaupiamos didžiausios valstybės gaunamos pajamos. Taip pat tema nėra pasenusi ir aktuali šiai dienai, nes biudžetas paprastai sudaromas kiekvieniems metams išnaujo. Tiesa sakant, jau nuo senų laikų buvo žinoma, jog nė viena valstybė negali pilnavertiškai egzistuoti ir tvarkyti savo finansų, jei nėra sudaroma jos pajamų ir išlaidų sąmata. Žodis biudžetas yra kilęs iš prancūzų kalbos "bouge", o šis savo ruožtu iš lotynų kalbos "bulga", kas išvertus iš lotynų kalbos reikštų maždaug tą patį ką ir iš prancūzų – odinis maišas.
Darbo objektas. Biudžetas – jo sėkmingo funkcionavimo svarba yra pagrindas visos šalies ekonominei sistemai vystytis.
Tikslas ir uždaviniai. Pagrindinis šio darbo tikslas yra išnagrinėti teorinius bei praktinius biudžeto formavimo, vykdymo, kontrolės ir kitus principus. Siekiant šio tiklso keliami tokie uždaviniai:
Išnagrinėti mokslinę literatūrą valstybės biudžeto klausimais ir pateikti pagrindinius biudžetinės sistemos principus;
Aptarti biudžeto atsiradimo šaknis, jo svarbą;
Išsiaiškinti biudžeto formavimo principus, sandarą, vykdymą ir kitus aspektus;
Išanalizuoti Lietuvos Respublikos biudžeto sudarymo principus;
Palyginti 1999 – 2007 metų biudžeto vykdymo ypatumus;
Darbo organizavimas ir metodika. Teorinėje šio darbo dalyje apibūdinama biudžeto samprata. Pateikiami biudžeto svarstymo, sudarymo, vykdymo, kontrolės ir atskaitomybės principai. Analitinėje dalyje nagrinėjamas konkrečios valstybės, tai yra Lietuvos Respublikos nacionalinis biudžetas, jo veikimas bei svarba LR ekonomikai. Taip pat bandoma atskleisti galimus LR biudžeto rengimo, vykdymo ar sudarymo klaidas, kas galėtų būti geriau?
Savo kursiniame darbe rėmiausi įvairiais lietuvių ir užsienio specialistų darbais, atskleidžiančiais pagrindinius biudžeto principus. Darbe analizuoti moksliniai darbai ir staripsniai yra tiesiogiai susiję su pasirinkta tema. Taip pat naudoti sekantys duomenų šaltiniai: įstatymai, įstatymų projektai, tyrimų ataskaitos, auditorių ataskaitos.
Darbo struktūra. Darbą sudaro įvadas, dvi pagrindinės darbo dalys, išvados, priedai bei literatūros sąrašas. Darbas pateiktas 36 puslapiuose. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis32 puslapiai 
Literatūros šaltiniai17
Dydis274.84 KB
AutoriusTomasitas
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasDokt. J. Monarchova
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes biudzeto vaidmuo siuolaikiniu saliu ekonomikoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 32 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Dokt. J. Monarchova
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą