Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Pensijų kaupimas. Pensijų fondai Lietuvoje

Pensijų kaupimas. Pensijų fondai Lietuvoje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Įvadas. Pensijų kaupimo sistema Lietuvoje. Naujosios pensijų kaupimo sistemos atsiradimo prielaidos. Pensijų fondai. Pensijų fondų klasifikavimas. Pensijų kaupimo bendrovių veiklos priežiūra. Norminiai teisės aktai, reglamentuojantys pensijų kaupimo ir su juo susijusių teisinius santykius. Pensijų fondai Europoje. Pensijų fondų istorija. Šiuo metu veikiančių pensijų fondų veiklos apžvalga. Išvados.

Ištrauka

Pensija — tai senatvės pajamos, skirtos kasdieniam senų žmonių vartojimui finansuoti. Dar prieš porą metų pensijų klausimai rūpėjo tik pensininkams ir politikams. Pensininkams - nes jie tiesiogiai suinteresuoti iš valstybinio socialinio draudimo gaunamais pinigais. Politikams - nes jie tokią pensijų sistemą sukūrė, ir dar dėl to, kad pensininkai jiems yra svarbūs kaip masė į rinkimus ateinančių žmonių.
Visiems kitiems pensija buvo ne jų reikalas, nes ja pasirūpinti patys iš esmės turėjo mažai galimybių. Privalomai mokamos nustatyto dydžio socialinio draudimo įmokos dar jokiu būdu nereiškia nei teisės į pensiją, nei pakankamo ar pageidaujamo jos dydžio. Savarankiškai papildomai rūpintis senatve, kai didžiulę dalį pajamų nusavina valstybė, mainais pasiūlydama menką socialinį draudimą, retai kuriam pakanka lėšų.
Pensijų reforma situaciją stipriai pakeitė. Žmogus pagaliau gavo galimybę pats tapti atsakingu už savo gerovę senatvėje. Kol kas šis atsakomybės lygis dar yra nedidelis – vos 2,5 proc. pajamų - ir vargu ar reikšmingai pakeis pajamas senatvėje. Tačiau planuojama, kad iki 2007 metų ir vėliau jis sieks 5,5 proc.
Dabar kiekvienas gali pasirinkti, likti "Sodroje", ar draustis privačiuose fonduose ir pasirenkant pensijų fondą prisiimti dalį atsakomybės sau. Juk mūsų senatvė – ir mūsų reikalas.
Naujoji pensijų kaupimo sistema – tai nauja galimybė kiekvienam, mokančiam socialinio draudimo įmokas, kaupti lėšas savo būsimajai pensijai, nemokant papildomų įmokų.
Šiuolaikinė Lietuvos pensijų kaupimo sistema yra sudaryta iš trijų pakopų:
I pakopa — socialinis draudimas;
II pakopa — pensijų fondai;
III pakopa — gyvybės draudimas.
Savo kursiniame darbe analizuoju būtent antrąją pensijų kaupimo sistemos pakopą, tai yra pensijų fondus.
Kursinio darbo tikslas yra aprašyti naująją pensijų kaupimo sistemą Lietuvoje, jos atsiradimo priežastis ir privalumus. Taip pat išanalizuoti ir aprašyti pensijų fondų funkcionavimo ypatumus, susipažinti su pensijų fondų istorija.
Analitinėje kursinio darbo dalyje pateikiami statistiniai šiuo metu Lietuvoje veikiančių pensijų fondų veiklos rezultatai bei jų analizė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-11-19
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis31 puslapis 
Literatūros šaltiniai12
Dydis380.57 KB
Autoriusbridget
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pensiju kaupimas. Pensiju fondai Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 31 puslapis 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą