Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Būsto pirkimas imant paskolą, ir jo nuoma

Būsto pirkimas imant paskolą, ir jo nuoma

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. Paskolos. Paskolos grąžinimas anuiteto būdu. Paskolos grąžinimas linijiniu būdu. Būsto kreditai. Kaupiamasis būsto kreditas. Mini įmokos būsto kreditas. Elastingas būsto kreditas. Busto pirkimas. Busto nuoma. Nuomininkų radimas. Buto nuomojimas. Neoficiali buto nuoma. Oficiali buto nuoma. Buto nuomos priežiūra. Išvados ir rekomendacijos. Priedai (4).

Ištrauka

Remiantis 2006 m. Statistikos departamento duomenimis, ir toliau turėtų augti šalies ekonomika ir gyventojų perkamoji galia, o kartu gerėti gyvenimo kokybė. Lietuvos komercinių bankų prognozės taip pat yra optimistinės: skolinimosi tendencijos rodo, kad vartojimas auga, tad ir toliau galima tikėtis bankų paskolų portfelio augimo bei ilgesnio kreditavimo laikotarpio. Būstui lietuviai pasiskolina maždaug 5,6% bendrojo vidaus produkto (BVP) (ES šis santykis siekia 38%) ir prognozuojama, kad iki 2008 m. šis skaičius mūsų šalyje padidės iki 11-12% BVP.
Dėl gerų būsto paskolų sąlygų, žmonės ima paskolas, perka nekilnojamąjį turtą, o tai lemia ir jo pardavimo kainos augimą. Specialistų teigimu, būsto kreditams nemažai įtakos turėjo valstybės teikiama parama bei itin geros būsto paskolų sąlygos. Žinoma, daug ką lėmė ir aštri bankų konkurencija bei palankiai susiklosčiusios rinkos sąlygos. Gerokai sumažėjus kredito draudimo įkainiams, gauti paskolą dabar gali ir didelių santaupų neturintys asmenys. Tie, kurie turi nemažą dalį savų finansinių išteklių, gali pasinaudoti platesnėmis būsto pasirinkimo galimybėmis. Naudojantis UAB "Būsto paskolų draudimas" informacija, susiklosčiusios palankios sąlygos rinkoje, išsamios informacijos apie esamą situaciją teikimas bei galimybės įsigyjant būstą sumokėti minimalų 5% dydžio pradinį įnašą paskatino kredito gavėjus imti iš bankų didesnius kreditus. Be to, kainų kilimui įtaką daro besikeičiantis žmonių požiūris į gyvenimo kokybę: daugelis pasiturinčiųjų arba vidutines pajamas gaunančių žmonių stengiasi įsigyti nekilnojamą turtą ne tik mieste, bet ir už jo ribų. Buvusios itin žemos kainos kyla visiškai pagrįstai: kadangi žemės pasiūla negali augti, tai investicijos į patrauklius sklypus yra pakankamai saugios ir pelningos.
Didėjančio nekilnojamo turto pardavimo kainos lemia ir būstų nuomos kainų kilimą. Nekilnojamo turto nuoma tampa pelningu verslu ne tik didelį nekilnojamą turtą turintiems asmenims, bet ir nedidelius butus.

Šiame projekte nagrinėjama tokia situacija:
Turime dviejų kambarių butą, 2005 m. statybos, 50 m2 ploto, pilnai įrengtas, prestižiniame Vilniaus miegamajame rajone, netoli centro. Norime jį išnuomoti už 1200 Lt/mėn. ir įsigyti kitą butą. Vadinasi, reikia gauti iš banko paskolą. Tokio pat dydžio butas, kitame mikrorajone, toliau nuo centro kainuoja 200 000Llt (prieš metus buvo rezervuotas), ir norime, kad mėnesio įnašų paklaida būtų kuo mažesnė. Todėl turime surasti tinkamą variantą paskolos gavėjui, kad jis per 20 metų nuomotų butą ir grąžintų paskolą.

Projekto problema – pinigų investavimas į nekilnojamąjį turtą.
Tikslas – kuo mažesnėmis sąnaudomis po20 metų turėti 2 nuosavus butus.
Minėtam tikslui pasiekti, reikia išspręsti šiuos uždavinius:
• priimtinausio paskolos grąžinimo varianto radimas;
• paskolos paėmimo ir buto pirkimo veiksmų ir jų įkainių nustatymas;
• tinkamiausio buto nuomos varianto pasirinkimas.

Darbo struktūra:
1. Pirmiausia darbe bus palyginama anuiteto ir linijinis paskolos gražinimo būdai, pateikiama skaitiški ir grafiniai palyginimai, bei analizuojama bankų siūlomi kreditų variantai. Įvertinus riziką, priimamas priimtinausias paskolos grąžinimo būdas.
2. Kitoje dalyje aprašoma veiksmai imant paskolą ir tvarkant buto pirkimo dokumentus.
3. Ir paskutinėje dalyje analizuojami galimi nuomininkų radimo variantai, pristatomi buto nuomos būdai, ir parenkami nuomotojui tinkamiausi. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai15
Dydis87.67 KB
AutoriusMigle
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojasprof. B.Neverauskas
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Busto pirkimas imant paskola ir jo nuoma [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • prof. B.Neverauskas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą