Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Čekiai (2)

Čekiai (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Čekiai. Pirmieji atsiskaitymai čekiais. Banko čekis. Čekiniai indėliai. Čekio sudarymas ir rekvizitai. Čekių rūšys. Šiuo metu naudojamų čekių apibūdinimas. Operacijos su banko čekiais. Čekio perdavimas, laidavimas, praradimas. Čekių kliringas. Čekių kliringo namai. Atsiskaitymai kelionės čekiais. Elektronikos įtaka. Priedai (1).

Ištrauka

Viena iš banko teikiamų paslaugų – galimybė atsiskaityti banko čekiais (Lietuvos komerciniuose bankuose šie čekiai dar vadinami vardiniais). Šia paslauga klientas gali pasinaudoti, kai nežino gavėjo banko sąskaitos numerio arba moka nedidelę sumą, arba kai negali atsiskaityti kitomis priemonėmis, pavyzdžiui, mokėjimo pavedimu, arba kai jo apsisprendimą atsiskaityti banko čekiais veikia kitos priežastys. Kai kuriais atvejais banko čekiai yra patogesni už kitas atsiskaitymo priemones. Tai supaprastina atsiskaitymus, daro juos patogesnius ir patikimesnius.
Šiuo metu jau galima bet kuriame Lietuvos banke atsiskaityti čekiais. Jie šiandieninėje Lietuvoje naudojami vadovaujantis Ženevos Konvencijos dėl Vieningo čekių įstatymo, pasirašytos 1931 metais. Nuo 1992 metų šie atsiskaitymai reglamentuojami Lietuvos Respublikos čekių įstatymu, 1993 m. liepos 1 d. Lietuvos banko nutarimu patvirtintomis Čekių naudojimo taisyklėmis bei 1995 m. spalio 16 d. LRV nutarimu patvirtintomis Vekselių ir čekių protestavimo taisyklėmis. Minėtų norminių aktų išleidimas turėjo skatinti platesnį čekių naudojimą, nors jie Lietuvoje dar nėra tokie populiarūs kaip užsienio šalyse.

Iš kur yra kilęs žodis "čekis"?
Vieni linkę čekio vardą kildinti iš žodžio "check" – tikrinti, kontroliuoti, nes čekiniai išmokėjimai turėjo būti tikrinami, kontroliuojami. Kiti čekio kilmę sieja su "exchequer", o tai reiškia iždinę (iždą). Buvo sakoma, kad karaliai duodavę valstybės iždinei rašytinius įsakymus mokėti nurodytą sumą.
Niekas tiksliai nežino, kada pirmasis čekis buvo išrašytas ar išraižytas medyje arba akmenyje. Vieni specialistai mano, kad čekių užuomazgos siekia Babilonijos laikus, kiti teigia, kad čekius sukūrė romėnai apie 352 m. prieš m. e. Gal tai ir tiesa, tačiau tokie spėliojimai neturėjo rimtų įrodymų.
Pirmieji čekinių indėlių atsiradimo dokumentiniai pėdsakai siejami su viduramžių Italija ir Katalonija. Pirmykščiuose depozitiniuose bankuose indėlininkui reikėjo ateiti pas bankininką, jei jis norėjo išsiimti pinigų ar pervesti juos į kitą sąskaitą. Taigi palaipsniui vystėsi popierinių atsiskaitymo priemonių naudojimo praktika.
Nuo 1500 metų pradžios Olandijoje plačiai paplito atsiskaitymai čekiais. JAV čekiai pirmą kartą pradėti naudoti 1681 metais. Dauguma žmonių XVI ir XVII a. vis dar abejojo, ar patikėti sunkiai uždirbtus pinigus nežinomiems ir mažiems popieriaus lapeliams, kurie buvo lengvai padirbinėjami. Tačiau visišką pripažinimą čekiai pelnė tik tuomet, kai atsirado depozitiniai bankai ir atsiskaitymo rūmai, t.y. XVIII a. pabaigoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų namų darbas
KategorijaFinansai
TipasNamų darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis34.63 KB
AutoriusGita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Cekiai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 22 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą