Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Komercinių bankų rizika ir jos valdymas

Komercinių bankų rizika ir jos valdymas

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Komercinių bankų rizika ir jos valdymas. Bankų rizikos samprata. Bankų rizikos tipai ir rūšys. Dinaminė rizika. Statistinė rizika. Vidinė (valdymo) rizika. Išorinė rizika. Aplinkos rizika. Įvykdymo rizika. Rinkos rizika. Ne prekybos rizika. Prekybos rizika. Rizikos įvertinimas komerciniuose bankuose. Bankų rizikos analizė. Rizikos valdymo metodai. Kokybinė analizė. Kiekybinė analizė. Statistinio metodo esmė. Ekspertinis metodas. Analitinis metodas. Analoginio metodo esmė. Rizikos įveikimo priemonės ir padengimo šaltiniai. Finansinių banko rizikų valdymo principai, metodai ir kontrolės formos. Palūkanų normų rizika ir jos mažinimas. Valiutos rizika ir jos mažinimas. Investicijų rizika ir jos mažinimas. Likvidavimo rizika ir jos mažinimas. Išvados. Darbas iliustruotas paveikslėliais.

Ištrauka

Temos aktualumas. Bankininkystės sistema, tai komercinių bankų ir bankininkystės institucijų, susijusių su pinigų pardavimu, paskolų suteikimu ir palankiu kredito skyrimu, sistema. Svarbiausią vaidmenį Lietuvos bankininkystės sistemoje užima komerciniai bankai. Pastaruoju metu komercinių bankų rodikliai gerėja. Banko veikla yra rizikinga vykdant tiek aktyvines tiek pasyvines operacijas . Kiekvienoje banko veiklos srityje rizika valdoma skirtingais būdais. Konkrečių rizikos valdymo rodiklių parinkimas, limitų, atsakomybės ribų nustatymas ,analizė ir kontrolė - tai APVK uždaviniai. Riziką valdyti skirtingais būdais būtina todėl, kad skirtinga būna rizikos kilmė ir jos poveikis banko veiklai.
Temos problematika. Viena svarbiausių 1995 m. bankininkystės krizės priežasčių Lietuvoje - nepakankamas rizikos valdymas komerciniuose bankuose ir labai silpna Lietuvos banko kontrolė šioje srityje. Padėtį dar labiau komplikavo dažnai visiškai neadekvatūs tuometinės valdžios sprendimai. Rizikos valdymas dėl savo svarbos tapo atskira bankinė veiklos sritis. Žodis "rizika" dažniausiai turi neigiamą reikšmę, ši sąvoka reiškia galimą pavojų, nuostolius, žalą. Rinkos ekonomikoje negali nebūti rizikos. Rizika suprantama kaip galimybė atsirasti nuostoliams, prarasti pajamas, arba tai, kad siekiant numatyto tikslo prireiks papildomų resursų.
Darbo tikslas - nustatyti Lietuvos komerciniuose bankuose atsirandančias rizikas, jų valdymą, bei rizikų mažinimo priemones.
Darbo uždaviniai:
1. Nustatyti komercinių bankų rizikos vaidmenį;
2. Apžvelgti komercinių bankų rizikos valdymą įtakojančius veiksnius;
3. Išanalizuoti rizikas, su kuriomis susiduria komerciniai bankai;
4. Atskleisti būdus, mažinančius įvairias rizikas;
5. Pateikti apibendrinančias išvadas.
Tyrimo metodai:
1. Mokslinės literatūros analizė ir sintezė
2. Statistinė analizė;
3. Internetinės informacijos interpretavimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis63.69 KB
AutoriusŽivilė
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Komerciniu banku rizika ir jos valdymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą