Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankai Europos Sąjungoje (ES)

Bankai Europos Sąjungoje (ES)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Banko sąvoka, raida. Bankai ir jų funkcijos. Bankai ir nebankai. Banko valdymo organai. Europos Sąjungos (ES) bankinę sistemą formuoja. Europos Sąjungos (ES) centrinis bankas. Komerciniai bankai. Bankų sektoriaus liberalizavimas Europos Sąjungos (ES) bei Vidurio ir Rytų Europos valstybėse. Bankų sektoriaus liberalizavimas Europos Sąjungos (ES) šalyse. Bankų sektoriaus liberalizavimas Vidurio Rytų Europos (VRE) valstybėse. Užsienio bankai Europos Sąjungos (ES) ir VRE valstybėse. Bankų veiksmai po euro įvedimo. Bankų priežiūra ekonominėje ir pinigų sąjungoje. Teisiniai bankų priežiūros Ekonominėje ir pinigų sąjungoje aspektai. Euro zonos šalyse veikiančios priežiūros struktūros. Nacionalinės priežiūros institucijos. Priežiūros institucijų bendradarbiavimas. Išvados.

Ištrauka

Pasaulyje vis didesnę reikšmę įgyja tarptautinę prekybą prekėmis ir finansinėmis paslaugomis. Siekdamos palengvinti tokią prekybą, daugelis bankinių institucijų tapo tarptautinėmis. Bankai plečiasi tarptautiniu lygmeniu steigdami dukterinius bankus, skyrius arba įsigydami užsienio bankus. Dauguma išsivysčiusių ir besivystančių valstybių taiko vis mažiau apribojimų užsienio bankų veiklai. Bankų sektoriaus liberalizavimas remiasi prielaida, kad užsienio bankų atėjimo į vidaus rinką nauda yra didesnė nei nuostoliai, kuriuos gali patirti vietiniai bankai. Užsienio bankų atėjimo į šalies vidaus rinką teikiama nauda ekonomikai dažniausiai yra susijusi su geresniu kapitalo išteklių paskirstymu ir padidėjusiu ūkio efektyvumu. Užsienio bankai, didindami konkurenciją ir diegdami naujas technologijas bei žinias, vidaus finansų rinkoje pagerina finansinių paslaugų kokybę ir prieinamumą, skatina bankų priežiūros ir teisės tobulinimą, skatina šalies integraciją į tarptautines kapitalo rinkas. Tačiau jų atėjimas į rinką sumažina vietinių bankų pelną. Išsivysčiusiose valstybėse veikiantys užsienio bankai paprastai taiko mažesnes palūkanų maržas, patiria mažesnes valdymo išlaidas ir gauna mažesnį pelną, palyginti su vietiniais bankais. Besivystančiose valstybėse dažnai yra atvirkščiai.
Terminas "bankas" yra kilęs iš italų kalbos žodžio "bancio" – tai stalas už, kurio viduramžiais sėdėdavo pinigų keitejai. Bankų istorija siekia tolimą praeitį. Kai kurios bankinės operacijos buvo žinomos senovės civilizacijose (2000 m. Pr. Kr.), Graikijoje (IV a. Pr. Kr.), Senovės Romoje. Pirmosios jas teikė bažnyčios – tais laikais tai buvo saugiausia vieta brangenybėms saugoti. Žmonės pradėjo tuo metu cirkuliavusius metalinius pinigus (auksines, sidabrines monetas) laikyti pas auksakalius, kurie užpriimtus saugoti pinigus išrašydavo kvitus. Taigi jau auksakaliai teikė paslaugas, panašias į tas, kurias dabar teikia bankai. Gautieji aukso kvitai buvo naudojami prekių mainuose. Laikui bėgant auksakaliai pastebėjo, kad savo poreikiams tenkinti žmonės atsiima tik dalį padėtų saugoti pinigų, auksakaliai atrado pinigų "kūrimo" mechanizmą, kuriuo grindžiama šiuolaikinė bankų o kiti lieka auksakalio saugykloje. Todėl šie pradėjo skolinti jiems patikėtus saugoti pinigus kitiems žmonėms už tam tikrą mokestį – palūkanas. Aukso kvitų naudojimas buvo patogi (lengviau nešioti piniginėje!) ir saugi (vagysčių požiuriu) atsiskaitymo priemonė. Šia prasme sistema. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11
Dydis148.57 KB
AutoriusKarolis
Viso autoriaus darbų20 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bankai Europos Sajungoje (ES) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą