Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Euras ir jo įvedimo problemos Lietuvoje

Euras ir jo įvedimo problemos Lietuvoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Euro istorija. Euras, jo sąvoka. Mastrichto kriterijai. Nustatyti Mastrichto kriterijai Lietuvai. Ar galimas euro įvedimas jei Lietuva neatliks Mastrichto kriterijų. Euro įvedimo datos nustatymas ir kas ją turi nustatyti. Suderinta Lietuvos Respublikos (LR) bei Europos Sąjungos (ES) teisė norint įvesti eurą. Numatyta euro įvedimo tvarka Lietuvoje. Institucijos atsakingos už euro įvedimą Lietuvoje. Lėšos, iš kurių finansuojamas euro įvedimas. Euro įvedimo atsiliepimai prekybiniams ir ekonominiams santykiams. Lietuvos eurai. Leidimas proginių ir kolekcinių euro monetų. Lietuvos gyventojų informavimas apie euro apsaugos požymius. Litų išėmimas iš apyvartos. Valstybės įvedusios eurą keičia savo buvusią nacionalinę valiutą į eurus. Euro įvedimo įgyvendinimo etapai. Valiutos perskaičiavimai. Teisės aktų, sutarčių ir kitų dokumentų nuorodų keitimas į eurus, palūkanų normų dydžių keitimai. Paskolų, indėlių, VP nominaliosios vertės prognozė. Bus ribojama litų keitimo suma į eurus. Euro įvedimo išlaidų kompensacijos KB ir kitoms verslo įmonėms. Verslininkų norai keisti kainas įvedus eurą. Išvados.

Ištrauka

Euras - tai Europos ekonominės ir pinigų sąjungos bendroji valiuta. Sėkmingas euro įvedimas – vienas iš didžiausių laimėjimų Europos ekonomikos istorijoje. Dabar Europos verslo visuomenė plėtoja savo veiklą visiškai naujoje ekonominėje aplinkoje. Oficialus euro trumpinys yra EUR. Jis įregistruotas Tarptautinėje standartų organizacijoje ir vartojamas verslo, finansiniais ir komerciniais tikslais..
Valstybės narės, priklausančios euro zonai, pasiekė aukštą valstybės finansų, infliacijos lygio ir palūkanų normų ekonominės konvergencijos laipsnį. Jos pasiryžusios ir toliau įgyvendinti stabilumu orientuotą ekonominę politiką bei dar intensyviau derinti tarpusavyje savo ekonominę politiką. Valiutų stabilumui, euras turės įtakos užmezgant stabilesnius tarptautinius pinigų ryšius.
Įvedus eurą, įmonių, įkurtų euro zonos valstybėse narės, konkurencinė padėtis pagerės todėl, kad euras sustiprins konkurenciją bendrojoje rinkoje, turėtų padidėti jų įtaka pasaulio rinkose.
Svarbiausias bendros valiutos įvedimo tikslas – sukurti stabilumą, kuris sudarytų sąlygas tolygiam ekonomikos augimui ir užimtumo didėjimui. Stabilumo sąlygas pirmiausia užtikrina nepriklausomas ECB ( Europos Centrinis Bankas ), kurio pagrindinis uždavinys – palaikyti euro zonos kainų stabilumą, o antra - stabilumo ir augimo pakte apibrėžtą fiskalinę drausmę. Didėjant pasitikėjimui euru tarptautinėje rinkoje, jis vis plačiau vartojamas prekyboje už euro zonos ribų ir gali pamažu tapti patrauklia alternatyva dolerio atžvilgiu.
Taigi šalys, susiejusios savo valiutas su euru, turi galimybę veikti didesnėmis valiutos kurso stabilumo sąlygomis, didesnėje ekonominėje zonoje, palyginti su tomis šalimis, kurios dar tik pareiškė ketinančios susieti savo valiutas su euru.
Perėjimas prie euro atrodo paprastas vienos valiutos pakeitimas kita, tačiau iš tikrųjų perėjimas turi įtakos visiems vartotojams, ypač būsimiems .
Todėl dabar pasitaiko gera proga atnaujinti veiklos strategija ir įvertinti atsiradusiais naujas galimybes. Euro įvedimas galėtų būti gera proga pertvarkyti įmonių organizacijas.
Šio kursinio darbo tikslas yra susipažinti su euro įvedimo problemomis Lietuvoje.
Uždaviniai:
• Aprašyti euro istoriją;
• Aprašyti kas tai yra euras, koks jo dizainas;
• Supažindinti su Mastrichto kriterijais;
• Aprašyti euro įvedimo datos nustatymą ir kas už tai atsakingas;
• Išvardinti atsakingas institucijas už euro įvedima;
• Pateikti informacija apie lėšas, kuriuos bus skirtos finansuoti euro įvedimą;
• Aprašyti euro atsiliepimą prekiniams ir ekonominiams santykiams;
• Aprašyti euro monetų kalymą Lietuvoje ir banknotų įvedimą;
• Aprašyti nacionalinės valiutos keitimą į eurus;
• Aprašyti kaip bus perskaičiuojama valiuta į eurus; ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-17
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis81.62 KB
AutoriusAliona
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasdocentė Olga Buckiūnienė
Švietimo institucijaVilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Euras ir jo ivedimo problemos Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorija / 2 Klasė/kursas
  • docentė Olga Buckiūnienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą