Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankų sistema Lietuvoje (9)

Bankų sistema Lietuvoje (9)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Ekonomikos teorijos kursinis darbas. Įvadas. Lietuvos bankų raida. Bankininkystės užuomazgos Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje (LDK). Bankininkystės raida Lietuvoje XX amžiuje. Lietuvos bankai atkūrus nepriklausomybę. Lietuvos bankininkystės raida po 1995 metų - vėlyvasis bankų kūrimosi laikotarpis. Lietuvos bankai, jų funkcijos ir rūšys. Lietuvoje veikę ir veikiantys bankai po 1990 metų. Komercinių bankų veikla. Centrinis bankas – Lietuvos bankų bankas. Centrinio banko funkcijos. Lietuvos centrinis bankas ir integracija į Europos Sąjungą (ES). Išvados.

Ištrauka

Jokios šalies ekonomika negali vystytis be geros ir stabilios bankų veiklos. Jų vaidmuo be jokių abejonių yra gyvybiškai svarbus tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims, tiek ir valstybės institucijoms. Pats žodis "bankas" yra kilęs iš italų kalbos žodžio "banco", reiškusio stalą, prie kurio viduramžiais sėdėdavo žmonės, versdavosi pinigų mainymu ir panašiomis operacijomis. Šiandien bankas – tai akcinio kapitalo pagrindu veikianti įmonė, kuri verčiasi indėlių ir kitų grąžintų lėšų priėmimu ar paskolų teikimu ir prisiima su tuo susijusią riziką, bei atsakomybę.
Bankų sistema, viena iš sudedamųjų šalies ūkio šakų, atlieka išskirtinį vaidmenį pritraukiant ir paskirstant finansinius išteklius. Tai yra jautrus mechanizmas, labai priklausantis tiek nuo visuomenės pasitikėjimo, tiek ir nuo teisinės sistemos veiksmingumo bei bendros šalies makroekonominės situacijos, nulemiančios verslo plėtimo galimybes. Bendrojo nacionalinio produkto augimas, infliacijos raida, gyventojų pajamų lygis, mokesčių politika ir kiti makroekonominiai aspektai turi esminės įtakos bankų veiklai.
Darbo tikslas panagrinėti mūsų valstybės bankų sistemą, jos raidą nuo pačių jos ištakų, apžvelgti svarbiausių Lietuvos bankų atsiradimo ir vystymosi istoriją. Taip pat panagrinėti Lietuvos šiuolaikinės bankų sistemos kūrimosi ištakas. Darbe apžvelgti pagrindiniai priimti teisės aktai, reglamentuojantys Lietuvos bankų veiklą, po nepriklausomybės paskelbimo. Darbe naudojamas istorinis, literatūrinis, teorinio pobūdžio metodas.

Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė (LDK), susikūrusi ankstesniųjų viduramžių laikotarpiu, pergyveno vėlesniuosius viduramžius ir dar gyvavo beveik 300 metų naujaisiais laikais (nuo 1500 m. iki XIX a.). Bet užsienio ir savi bei kontrasignuoti pinigai dar ankstyvojoje LDK sudarė prielaidas bankinių operacijų – pinigų keitimo bei kredito užuomazgoms. Tačiau reiktų paminėti, kad bankininkystės užuomazgos ir jos plėtojimas LDK dėl ekonominio, karinio pobūdžio ir kitų sąlygų skyrėsi nuo Vakarų Europos šalių. Ekonominė šalies būklė priklausė ne vien nuo žemės ūkio, pagrindinės feodalinės LDK ūkio šakos. Didesnės ar mažesnės reikšmės turėjo ir miestai bei jų verslai – prekyba, pinigų keitimas bei kreditas, amatai ir pramoninė gamyba bei kt.
Visapusiškai plėtojant ūkinį šalies gyvenimą, ypač dideli Vytauto nuopelnai. Su Vytauto vardu siejamos žydams suteiktos privilegijos keisti bei skolinti pinigus, Lietuvos užsienio prekybos plėtimas, plačiai užsimotas monetų kalimas. Ir tikriausiai nei prieš Vytautą, nei po jo LDK nebuvo pasiekusi tokios ekonominės ir politinės galios.
Nors LDK miestai kūrėsi ir plėtojosi nepalyginamai menkiau negu Vakarų Europoje, bet vis dėl to ir čia neapsieita be tos primityvios bankinės operacijos – pinigų keitimo. Tai buvo susiję ne tik su palyginti veiklia užsienio ir vidaus prekyba, bet ir su LDK vartojamais įvairiais pinigais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-23
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis37.78 KB
AutoriusZydrune
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA. Markauskienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Banku sistema Lietuvoje (9) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • A. Markauskienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą