Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Lietuvos komercinių bankų finansinės būklės įvertinimas

Lietuvos komercinių bankų finansinės būklės įvertinimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647
Aprašymas

Referatas. Summary. Įvadas. Tyrimo objektas. Lietuvos bankų charakteristikos. Komercinių bankų finansinė analizė. Bankų pelningumo analizė. Bankų veiklos riziką ribojančių normatyvų įvertinimas. Maksimalios atviros pozicijos užsienio valiuta ir tauriaisiais metalais normatyvas. Maksimalios paskolos sumos vienam skolininkui normatyvas. Detalus bankų finansinės būklės įvertinimas finansinio reitingo metodu. Analitinės dalies išvados. Privalumai. Tyrimo metodika. Finansinės analizės šaltiniai. Finansų analizės rūšys. Finansinių rodiklių prognozavimas. Dinamikos eilučių ekstrapoliacija ir interpoliacija. Projektinė dalis. Finansinių rodiklių prognozavimas. Turto pajamingumo prognozė 1998-2000 metams. Prognozuojama pelno dalis pajamose 1998–2000 metais. Paskolų ir indėlių santykio prognozė 1998-2000 metams. Finansinės būklės prognozė. Priedai (3). Darbas iliustruotas paveikslėliais.

Ištrauka

Perėjimo į rinkos ekonomiką laikotarpiu vis didėja finansų vaidmuo. Bankai yra svarbiausios finansinės institucijos, kurios veikia ekonomikoje. Pagrindinė bankų funkcija yra finansinis tarpininkavimas. Dauguma šiuolaikinių teorijų aiškina, kad bankai egzistuoja dėl informacijos trūkumo, mat potencialūs skolintojai ir skolininkai dėl informacijos stokos negali susisiekti vieni su kitais. Be to, toks betarpiškas bendradarbiavimas suteikia tiek vienai, tiek ir kitai pusei didelę riziką. Bankai, kurie ir užsiima finansiniu tarpininkavimu , veikia tarp šių dviejų grupių ir santykinai sumažina jų veiklos riziką, tačiau jų veikla yra Taip pat rizikinga rizikinga ir reikalauja gero finansų išmanymo ir pasiruošimo. Norint sėkmingai veikti yra būtina sugebėti naudotis banko finansinių duomenų baze.
Remiantis finansų analizės duomenų baze, galima daryti įmonės veiklos efektyvumą, pelningumą ir jos perspektyvumą apibūdinančias išvadas bei remiantis jomis kurti ir diegti naujus projektus.

Atlikta finansinių rodiklių analizė įgalina nustatyti banko veiklos kitimą ir tendencijas. Tokios analizės duomenys labai reikalingi vidiniams ir išoriniams informacijos vartotojams. Dažnai analizės metu atskleistais rezervais labai domisi pagrindiniai banko konkurentai, o taip pat klientai,partneriai, Lietuvos bankas ir, be abejo, akcininkai. Finansiniais rezultatais, žinoma, daugiausiai turėtų domėtis pačio banko vadovai, nes gerai atlikta analizė parodo banko dabartinę būseną ir leidžia prognozuoti ateitį.
Banko finansinė būklė tiesiogiai priklauso nuo turimų klientų skaičiaus ir jų finansinės būklės. Kuo daugiau pelningų klientų turės bankas, tuo banko veikla bus efektyvesnė. Mažiau turtingiems klientams bankas gali padėti vystant jų veiklą, tai garantuos bankui turtingą klientą ateityje, o bankui – papildomas pajamas. Kuo geresnė kliento finansinė būklė, tuo didesni ir įvairesni darosi jo finansiniai poreikiai. Finansinių paslaugų teikimas yra labai subtilus dalykas, nes yra operuojama viena iš brangiausių kliento vertybių – jo pinigais. Banko veikloje labai svarbu yra kliento pasitikėjimas banku.
Šiame darbe bandėme išsiaiškinti, kurio banko finansinė padėtis geriausia, kuris bankas yra patikimiausias.

Šiame darbe yra trys skyriai. Pirmame skyriuje pateikiama trumpa bankų charakteristika, analizuojama jų veikla santykinės, horizontalios ir vertikalios analizės pagalba, taip pat kiekvienas bankas įvertinamas konkurento atžvilgiu. Antrame skyriuje pristatomas veiklos įvertinimo ir prognozavimo modelis. Trečiame skyriuje atliekami finansiniai skaičiavimai, prognozuojami svarbiausi rodikliai, aptariamas projektinių rodiklių pasikeitimų metu pakitęs bankų įvertinimas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-02-04
DalykasFinansų referatas
KategorijaFinansai
TipasReferatai
Apimtis44 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12
Dydis149.29 KB
Autoriusgeras dėdė
Viso autoriaus darbų90 darbų
Metai1998 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/Dėstytojasdoc. V. Česonis
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos komerciniu banku finansines bukles ivertinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 44 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • doc. V. Česonis
  • 1998 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą