Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Valstybės skola: priežastys ir pasekmės

Valstybės skola: priežastys ir pasekmės

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Teoriniai valstybės skolos aspektai. Valstybės skolos samprata ir tikslai. Valstybės skolos valdymo politika. Valstybės skolos poveikis šalies ekonomikos vystymuisi. Lietuvos valstybės skola. Lietuvos valstybės skolos susidarymas. Lietuvos valstybės skola. Centrinės valdžios skola. Lietuvos valstybės skolos valdymo išlaidos. Lietuvos valstybės skolos limitai ir rizikos valdymas. Limitai. Valiutų kursų kitimo rizika. Palūkanų normų kitimo rizika. Rinkos rizikos valdymo modeliai. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Valstybė finansuoja savo išlaidas iš gaunamų pajamų, tačiau kai jų neužtenka, atsiranda valstybės skolinimosi poreikis. Pagrindinis valstybės skolinimosi šaltinis yra valstybinis kreditas, per kurį sudaromas valstybinis skolinamųjų išteklių fondas. Valstybinio kredito funkcionavimas yra tiesiogiai susijęs su valstybės skola ir veikia valstybės skolos susidarymą. Valstybės skola yra kreditinių operacijų rezultatas. Valstybės skolos lygis labai priklauso nuo bendro šalies ekonominio lygio ir perspektyvų. Efektyvus naudojimasis valstybės pasiskolintų lėšų teikiamomis galimybėmis gali užtikrinti ilgalaikį valstybės ekonomikos vystymąsi. Pereinamosios ekonomikos šalyse valstybės skolinimasis yra racionalus dalykas: valstybės naudoja skolintas lėšas ekonominio augimo, visuomenės stabilumo ir ūkio disproporcijų šalinimo tikslams. Lietuva, kaip ir kitos buvusios Tarybų Sąjungos respublikos, išskyrus Rusiją, atkūrusi nepriklausomybę, nepaveldėjo jokių skolinių įsipareigojimų užsienio šalims. Atsiradus poreikiui finansuoti biudžeto deficitą, valstybės investicijas ir kitas programas, susidarė valstybės skola, kuri nuolat augo.
Esant Europos Sąjungos nare valstybės skola turi atitikti Mastrichto kriterijus, t.y. neviršyti 60% BVP. Tuo tarpu Lietuvos Respublikos skola nuolat didėja. Kiekvienam Lietuvos piliečiui yra aktualios valstybės skolos aptarnavimo išlaidos, kurios šiuo metu siekia apie 600 mln. litų. Taipogi, Lietuvos Respublikos skolą įtakoja surenkamų mokesčių kiekis, dėl kurių vyriausybė ir toliau nesusitaria.
Valstybė visada turi turėti galimybę skolintis, kad stiprintų ūkį. Tačiau tai turi būti derinama su pasirinktomis monetarinėmis ir fiskalinėmis politikos priemonėmis.
Darbo tikslas – išanalizuoti valstybės skolos problemą.
Darbo uždaviniai:
1. Teoriniu aspektu išanalizuoti valstybės skolinimosi politiką;
2. Išanalizuoti valstybės skolinimosi priežastis ir pasekmes;
3. Apibūdinti Lietuvos Respublikos skolą.
4. Charakterizuoti Lietuvos valstybės skolos riziką ir jos valdymo modelius. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-02-13
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai14
Dydis106.63 KB
Autoriuslore
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes skola priezastys ir pasekmes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą