Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Nekilnojamo turto verčių nustatymas naudojimo pajamų vertės ir atkuriamosios vertės metodais

Nekilnojamo turto verčių nustatymas naudojimo pajamų vertės ir atkuriamosios vertės metodais

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950
Aprašymas

Įvadas. Bendroji dalis. Vertinimo užsakovas, tikslas ir objektas. Turto vertintojai. Vertinimo data. Vertinimo metodai. Informaciniai šaltiniai ir dokumentai. Vertinimo turto aprašymas. Vertinamo turto lokalizacija ir aplinkos aprašymas. Turto teisinė-techninė charakteristika. Turto panaudojimo perspektyvos. Turto vertės nustatymas. Turto vertės nustatymas naudojimo pajamų vertės (pajamų kapitalizavimo) metodu. Pradiniai duomenys. Kapitalizacijos normos nustatymas. Sumavimo metodas. Pardavimų palyginimo metodas. Bendrųjų pajamų multiplikatoriaus metodas. Investicijų grupės metodas. Metodas, pagrįstas aktyvo vertės pasikeitimo, koregavimu. Multiplikatoriaus priklausomybė nuo kapitalizacijos normos ir likusio naudojimo laiko. Objekto naudojimo pajamų vertės nustatymas, taikant multiplikatorių koeficientą. Naudojimo pajamų vertės nustatymas, kapitalizuojant grynąsias pajamas pagal laiko ir amžiną rentą. Nuompinigių mokėjimo modelio įtaka naudojimo pajamų vertės dydžiui. Nuomos mokesčio skaičiavimas, mokant už metus. Nuomos mokesčio skaičiavimas, mokant už mėnesį. Nuomos mokesčio skaičiavimas, mokant už ketvirtį. Įprastinis vertės nustatymas. Vertės nustatymas, kai įtraukiama statybos įrengimų vertė. Vertės nustatymas atskirai apskaičiuojant statybinių įrengimų vertę. "Over-rented" ir "Under-rented" objektai su vertės apsaugojimo sąlygomis. Pakopinės nuomos sutartys. "Sandwich". Multiplikatorių skirtumo būdas. Dalinio diskontavimo būdas. "Term and Reversion" modelis. "Hardcore" modelis. Turto vertės nustatymas atkuriamosios vertės metodu. Turto vertinimas pagal nutarimą. Gyvenamosios paskirties turto vertinimas. Negyvenamosios paskirties turto vertinimas. Objekto nusidėvėjimo nustatymas pagal teorinius-matematinius ir empirinius nusidėvėjimo metodus. Teoriniai – matematiniai nusidėvėjimo metodai. Empiriniai nusidėvėjimo metodai. Išvados.

Ištrauka

Šio darbo tikslas yra nustatyti dviejų kambarių butų, esančių Utenos miesto centre, rinkos vertę, ją nustatant naudojimo pajamų vertės ir atkuriamosios vertės metodais bei nustatyti, kuri iš gautųjų verčių atitinka rinkos vertę.
Pasirinktas objektas yra tinkamas jo vertę nustatyti šiais metodais dėl daugelio savybių, kurių pagrindinės yra tai, kad dviejų kambarių butas yra geroje komercinei veiklai vykdyti vietoje, yra pirmame aukšte bei turi įrengtą atskirą įėjimą. Objektas neturi jam priskirto žemės sklypo, todėl, nustatinėjant vertę, į žemės sklypo vertę nebus atsižvelgiama. Nustatant objekto vertę yra remiamasi vertinamojo turto lokalizacijos ir aplinkos aprašymu, turto teisine-technine charakteristika bei turto panaudojimo perspektyvų aptarimu.
Naudojimo pajamų vertės (pajamų kapitalizavimo) metodas yra taikomas tam nekilnojamajam turtui, kuris yra skirtas gauti pelną (pvz., išnuomojant), t.y. jei į vertinamą nekilnojamojo turto objektą žiūrima kaip į pelno objektą, kurio vertė apibrėžiama ilgą laiką gaunamomis pajamomis. Vertinamo objekto vertės nustatymas naudojimo pajamų vertės metodu bus vykdomas daugeliu aspektų.
Nekilnojamojo turto vertės nustatymas pirmiausia bus vykdomas nustatant kapitalizacijos normą, aptariant multiplikatoriaus priklausomybę nuo kapitalizacijos normos ir likusio naudojimo laiko ir nustatant objekto naudojimo pajamų vertę, taikant multiplikatorių koeficientą, kapitalizuojant grynąsias pajamas pagal laiko ir amžiną rentą.
Šiame darbe bus atkreipiamas dėmesys į nuompinigių mokėjimo modelio įtaką naudojimo pajamų vertės dydžiui, kai nuompinigiai mokami už metus, mėnesį, ketvirtį, atitinkamai už praėjusį laikotarpį ar avansu laikotarpio pradžioje. Be to bus nustatoma įprastinė vertė, kai įtraukiama statybos įrengimų vertė ir atskirai apskaičiuojant statybinių įrengimų vertę bei atkreipiamas dėmesys į "Over-rented" ir "Under-rented" objektus su vertės apsaugojimo sąlygomis.
Kituose skyriuose aptariamos tokios pakopinės nuomos sutartys kaip "Sandwich", multiplikatorių skirtumo būdas, dalinio diskontavimo būdas bei aptariama šių pakopinių sutarčių būdų įtaka naudojimo pajamų vertei. Taip pat vertinamojo objekto naudojimo pajamų vertei nustatyti bus pritaikyti "Term and Reversion" ir "Hardcore" modeliai.
Tuo tarpu atkuriamosios vertės metodas tinka tokiam turtui, kuris yra skirtas ne pelnui gauti arba jo nesiekia. Vertinamojo objekto atkuriamoji vertė bus nustatyta remiantis Komisijos privalomam registruoti turtui įvertinti nutarimu "Dėl privalomo registruoti nekilnojamojo ir kilnojamojo turto vidutinių rinkos kainų nustatymo 2003 m. lapkričio 1 d.".
Taip pat bus plačiau panagrinėtas vertinamo objekto nusidėvėjimo kitimas dviem atvejais – nusidėvėjimo nustatymas neatsižvelgiant į priestatą, bei kai atsižvelgiama į priestatą. Nusidėvėjimas nustatomas teoriniais – matematiniais ir empiriniais nusidėvėjimo metodais.
Darbo pabaigoje pateikiamos išvados apie kiekvieną vertinimo būdą atskirai ir nustatoma, kuri vertė atitinka vietos rinkos vertę. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis45 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis257.74 KB
AutoriusVytenis
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas6
Mokytojas/DėstytojasDoc. dr. S. Raslanas
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasStatybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nekilnojamo turto verciu nustatymas naudojimo pajamu vertes ir atkuriamosios vertes metodais [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 45 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 6 Klasė/kursas
  • Doc. dr. S. Raslanas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą