Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Įmonės finansinė analizė: UAB "Iris"

Įmonės finansinė analizė: UAB "Iris"

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738
Aprašymas

Įvadas. UAB "Iris" charakteristika. UAB "Iris" finansinės būklės analizė. Finansinių ataskaitų vertikalioji ir horizontalioji analizė. Finansinių veiksnių analizė. UAB "Iris" įmonės pelningumo analizė. UAB "Iris" įmonės apyvartinio kapitalo analizė. UAB "Iris" įmonės skolų analizė. Veiksnių įtakos finansiniams rezultatams įvertinimas. SWOT analizė. Išvados ir pasiūlymai. Priedai (11).

Ištrauka

Darbo aktualumas. Finansinė analizė yra plačiai naudojamas ir vienas iš efektyviausių būdų įmonės esamai padėčiai ir perspektyvoms įgyvendinti. Ji padeda patikrinti, ar praeityje priimti sprendimai tikslūs, taip pat pagrįsti esamus ir būsimus valdymo sprendimus. Todėl šį būdą pasirinkau įmonės finansinei veiklai nagrinėti. Ją tiriant svarbu išsiaiškinti, ar įmonės pelningumo ir plėtros galimybių prognozės yra teigiamos. Įmonės finansinės veiklos analizėje yra labai svarbu finansiniai rodikliai, iš kurių galime sužinoti apie įmonės finansinę būklę.
Įmonės finansinės būklės analizė - tai ūkinio vyksmo analizė įmonėje, naudojant mokslo ir praktikos sukurtus metodus. Analizė atliekama, norint atsakyti į tokius klausimus:
- kokie finansiniai rezultatai per tiriamąjį laikotarpį?
- ar finansiniai rezultatai atitinka strateginius planus?
- kokie galėjo būti finansiniai rezultatai, efektyviau panaudojus resursus?
Finansinė analizė padeda nustatyti įmonės veiklos finansinius aspektus, įvertinti esamą padėtį ir ateities perspektyvas. Visa tai labai svarbu šiuolaikiniam verslui.
Įmonės savininkai nori pasinaudoti analizės rezultatais sprendimams priimti, kad ateityje išvengtų neigiamų reiškinių ir galėtų didinti įmonės kapitalo efektyvumo panaudojimą. Įmonės finansinės veiklos rezultatai yra svarbūs ne tik jos savininkams, bet ir tiekėjams, kreditoriams, bankams, valstybės institucijoms, vartotojams ir kt. Domisi ir darbuotojai, kurie patys dažnai būna ir akcininkai, taip pat investuotojai ir potencialūs kreditoriai. Klientai, pasitelkę finansinės apskaitos teikiama informacija, gali nuspręsti, ar ieškoti alternatyvių prekių šaltinių ir patarnavimų suvokti finansinę informaciją ir mokėti ją analizuoti. Finansimė analizė, atliekama vadovaujantis apskaitos informacija, kuri padeda laiku atskleisti įvairių veiklos sričių ir įmonės padalinių darbo trūkumus, numatyti jų šalinimo ir veiklos efektyvumo didinimo priemones. Tačiau reikia sugebėti suvokti finansines ataskaitas, tinkamai analizuoti jų duomenis. Finansinė analizė atliekama siekiant gauti informaciją apie įmonės veiklą, jos efektyvumą, pelningumą bei rizikos laipsnį. Kelerių metų finansinės analizės uždavinys yra objektyviai įvertinti praėjusias, esamas ir planuojamas veiklos situacijas, kad būtų galima priimti efektyvius valdymo sprendimus.
Įmonės finansinė analizė, atliekama vadovaujantis apskaitos informacija, kuri padeda laiku atskleisti įvairių veiklos sričių ir įmonės padalinių darbo trūkumus, numatyti jų šalinimo ir veiklos efektyvumo didinimo priemones.
Darbo tikslas- išanalizuoti ir įvertinti įmonės finansinę būklę bei pateikti jos tobulinimo kryptis.
Darbo objektas- įmonės finansinė būklė.
Darbo uždaviniai:
- pateikti įmonės finansinės būklės ir jos pokyčius įtakojančių veiksnių įvertinimo metodus;
- pateikti trumpą tiriamos įmonės charakteristiką;
- apskaičiuoti finansinius rodiklius, išsiaiškinti svarbiausius veiksnius, kurie turėjo įtakos finansinių rodiklių pokyčiams;
- išskirti veiksnius, kurie sąlygoja neigiamus finansinius rezultatus;
- pateikti įmonės finansinės veiklos gerinimo perspektyvas;
- suformuluoti išvadas ir pasiūlymus.
Darbo metodai:
- mokslinės literatūros ir kitų informacijos šaltinių analizė;
- horirontalioji, vertikalioji, santykinė analizė;
- grafinė analizė;
- statistinių duomenų analizė;
Darbo struktūra. Darbą sudaro: situacijos analizė ir situacijos sprendimo bei gerinimo kryptys. Nagrinėdama šias dalis įvertinau fiansinės būklės svarbą įmonei. Išnagrinėjau įmonės finansines ataskaitas horizontaliosios, vertikaliosios ir santykinės analizės būdais. Išskyriau teigiamus ir neigiamus įmonės veiklai darančius veiksnius. Apskaičiavimams ir analizei panaudojau įmonės balanso, pelno (nuostolio) ataskaitas. Jie pateikiami lentelėse. Išsiaiškinus turimo subjekto stipriąsias ir silpnąsias puses, pateiktos finansinės veiklos gerinimo kryptys, galimybės, išvados bei pasiūlymai.
Darbo rezultatai:
- atlikta įmonės būklės įvairiapusė analizė;
- įvertinta veiksnių įtaka finansiniams rezultatams;
- išaiškintos tiriamojo subjekto veiklos stipriosio ir silpnosios pusės galimybės ir grėsmės;
- pateiktos įmonės finansinės vaiklos gerinimo kryptys, išvados ir pasiūlymai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-20
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis36 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11
Dydis86.15 KB
Autoriusjurgita
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones finansine analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą