Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Finansinės investicijos ir jų įvertinimo būdai

Finansinės investicijos ir jų įvertinimo būdai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. Investicijų sąvoka. Investicijų rūšys. Finansinės investicijos. Akcijos. Obligacijos. Obligacijų reitingas. Obligacijų pelningumas. Pajamų iš obligacijų gavimo charakteristikos ir rizikos įvertinimas. Paskolų ir obligacijų įvertinimas. Vekselis. Vekselių reikšmė ir funkcijos. Vekselių rūšys. Investicijų įvertinimas. Išvados.

Ištrauka

Finansinės investicijos – finansinių priemonių (instrumentų) pirkimas, turint tikslą juos vėliau parduoti aukštesne kaina arba gauti pajamų. Finansinės priemonės (instrumentai) yra vadinamos finansinių investicijų objektais. Jos yra susijusios su finansiniu turtu ir finansiniais įsipareigojimais.
Finansinių priemonių vaidmuo šiuolaikinėje ekonomikoje svarbus. Jos suteikia galimybę ekonominiams subjektams laisvus pinigus investuoti į ūkinės veiklos sritis, kurios jų nuomone patikimiausios arba rizikingiausios.
Finansinių priemonių (instrumentų) įsigijimas reiškia laisvų pinigų įdėjimą į rinką. Jos padeda verslo įmonėms, valstybei apsirūpinti papildomais piniginiais aktyvais, kurie reikalingi verslui vystyti (plėsti), biudžeto deficitui padengti ir kt.
Kapitalo vartotojams (įmonei, valstybei, savivaldybėms) finansinės priemonės yra kapitalo pritraukimo ir sukoncentravimo priemonė, o kapitalo tiekėjams - šios priemonės leidžia išsklaidyti – (diversifikuoti) finansinį turtą.

Žodis "investicijos" yra kilęs iš lotynų kalbos (lot. investio - aprengiu), atėjęs per anglų kalbą (angl. investments) ir reiškia ilgalaikius kapitalo įdėjimus į ūkio šakas arba vertybiniams popieriams pirkti, siekiant pelno.
Lietuvos Respublikos investicijų įstatymas, priimtas 1999 m. liepos 7 d., nustato, kad investicijos - tai piniginės lėšos ir įstatymais bei kitais teisės aktais nustatyta tvarka įvertintas materialusis, nematerialusis ir finansinis turtas, kuris investuojamas siekiant iš investavimo objekto gauti pelno (pajamų), socialinį rezultatą (švietimo, kultūros, mokslo, sveikatos ir socialinės apsaugos bei kitose panašiose srityse) arba užtikrinti valstybės funkcijų įgyvendinimą.
Pagal šį įstatymą investavimas - tai šio įstatymo nustatytais būdais atliekami investuotojo veiksmai, kuriais jis įgyja nuosavybės teisę arba kreditoriaus reikalavimo teise į investavimo objektą arba teisę šį objektą valdyti ir naudoti. Tačiau yra ir kitokiu nuomonių. Antai P.Wonnacott ir R.Wonnacott teigia, kad investavimas (angl. investment) yra kapitalo kaupimas. Jie nurodo, kad ekonomistai šį terminą vartoja, kalbėdami apie realųjį investavimą, t. y. realų kapitalo kaupimą: pastatų, įrengimų įsigijimą. Šis terminas nevartojamas kalbant apie finansinį investavimą, pavyzdžiui, obligacijų ar akcijų įsigijimą. Realus kapitalo kaupimas arba realiosios investicijos (angl. actual investment) - tai investavimas, kuris numatomas bendrojo nacionalinio produkto (BNP) apskaitose, kur BNP suprantamas kaip per metus pagamintų prekių ir paslaugų verčių suma. BNP sudaro asmeninio vartojimo išlaidos, vyriausybiniai prekių ir paslaugų pirkimai, bendrosios individualios vidaus investicijos, grynasis prekių ir paslaugų eksportas. Dar vartojamas ir norimo investavimo (angl. desired investment) terminas, kai kalbama apie naujų gamyklų, įrengimų ir namų, įgytų per metus, skaičių, taip pat apie papildomas atsargas, kurias verslininkai nori turėti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-22
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis62.49 KB
AutoriusAISTIKEE
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Finansines investicijos ir ju ivertinimo budai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą