Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Tarptautinės valiutinės sistemos raidos etapai

Tarptautinės valiutinės sistemos raidos etapai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758
Aprašymas

Įvadas. Tarptautinės valiutinės sistemos esmė. Tarptautinės valiutų sistemos atsiradimas ir jos raidos etapai. Monetų era ir aukso standartas. Aukso-valiutų standartas. Breton Vudo valiutinė sistema. Jamaikos susitarimas. Europos valiutinė sistema. Lietuvos pinigų sistema. Šiuolaikinė tarptautinė valiutų sistema: jos perspektyvos ir problemos. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Temos aktualumas. Tarptautinė pinigų sistema leidžia vienos šalies gyventojams atsiskaityti su kitos šalies gyventojais. Tokių atsiskaitymų būtinai reikia, nes vienos šalies importuotojai turi mokėti kitų šalių eksportuotojams; tam reikalui arba importuotojas turi įsigyti eksportuotojo šalies valiutos, arba eksportuotojas, kuriam sumokėta importuotojo šalies valiuta, turi ją išsikeisti į savo valiutą.
Tiek pramonei, tiek prekybai svarbu, kad būtų sudaromos sutartys, padedančios mažinti papildomas tarptautinių operacijų (palyginti su vidaus operacijomis) išlaidas, nepatogumus bei didesnę riziką. Tos išlaidos paprastai nedidelės, bet jos kinta, priklauso nuo to, kaip organizuojami tarptautiniai atsiskaitymai ir ypač valiutų rinka. Per pastarąjį šimtmetį tarptautinė pinigų sistema evoliucionavo ir mokėjimų pagrindas pasidarė nebe auksas, o nacionaliniai pinigai, ypač JAV doleriai. Tokie tarptautinių mokėjimų pokyčiai nėra atsitiktiniai – tai reakcija į piniginius ir struktūrinius ekonomikos nesklandumus, į kai kurių šalių santykinio ekonominio pajėgumo pokyčius ir didžiųjų valstybių sugebėjimą stabilizuoti kainas.
Trys pagrindiniai tarptautinės pinigų sistemos bruožai yra šie: valiutų rinkos organizavimo būdas; aktyvų rūšys, kuriomis finansuojama arba reguliuojami nesubalansuoti mokėjimai tarp šalių; mokėjimų deficito ir perviršio reguliavimo mechanizmas. Kadangi yra pasikeitęs oficialus valiutų rinkos organizavimo ir tarptautinių rezervų aktyvų kūrimo pagrindas, pakito ir tarptautinės pinigų vertės sistemos apibūdinimas.
Tarptautinė pinigų sistema yra nepaprastai reikšminga pasaulinio ūkio dalis. Per šį šimtmetį tarptautinė pinigų sistema keičiasi kelis kartus.
Prieš I pasaulinį karą pasaulyje vyravo aukso standarto sistema, kurios svarbiausia savybė buvo auksu išreikšta nacionalinių pinigų vertė. Po I pasaulinio karo aukso standarto sistema buvo pakeista aukso devizų standarto sistema, o II pasaulinio karo metu buvo sukurta Bretton Vudo valiutinė sistema, kuri išliko iki aštuntojo dešimtmečio pradžios, o nuo aštuntojo dešimtmečio pradžios iki mūsų dienų veikia plaukiojančių valiutų kursų sistema.
Ko gera vienas svarbiausių šių pokyčių yra globalizacija valiutinėje ir finansinėje srityse. Valiutinių ir finansinių rinkų globalinė integracija pasireiškia nacionalinių valiutų ir finansų rinkų integracija su Eurorinka ir nacionalinėmis valiutos rinkomis į vieną globalinę tarptautinę valiutinę rinką.


Taigi, darbo tikslas – išanalizuoti tarptautinės valiutinės sistemos raidos etapus.
Darbe keliami tokie uždaviniai :
- išanalizuoti tarptautinės valiutinės sistemos esmę ir reikšmę tarptautinei prekybai;
- išnagrinėti pagrindinius tarptautinės valiutinės sistemos raidos etapus;
- išnagrinėti kiekvieno etapo esmę;
- išnagrinėti šiuolaikinės valiutinės sistemos problemas ir esmę. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis52 puslapiai 
Literatūros šaltiniai17 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis649.88 KB
Autoriuslida
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautines valiutines sistemos raidos etapai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą