Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Lietuvos kredito sistema (2)

Lietuvos kredito sistema (2)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940
Aprašymas

Įvadas. Literatūros apžvalga. Kredito sistema ir jos priežiūra. Lietuvos bankų veikla. Pinigų laikymas. Indėlių priėmimas. Atsiskaitymai. Tarptautiniai atsiskaitymai. Vekseliai. Indosamentas. Kreditai. Banko kreditas. Vartotojiškas kreditas. Kita. Lizingai. Faktoringas. Forfeitingas. Išvados ir pasiūlymai. Išnašos. Priedai (7).

Ištrauka

Kreditas, kaip ekonominė kategorija, apjungianti prekių, paslaugų ir kapitalo judėjimą, yra tampriai susijęs su kitomis ekonominėmis kategorijomis, pavyzdžiui pelnu, kaina, pinigais, o tarptautinis kreditas dar ir valiutos kursu, mokėjimo balansu ir visais rinkos ekonomikos dėsniais.
Kredito sistema – ekonominių piniginių santykių, susijusių su įmonių, organizacijų ir gyventojų laikinai laisvų pinigų kaupimu ir tiksliniu jų teikimu apmokėjimo ir gražinimo pagrindais, įvairių formų ir metodų visuma.
Kredito vaidmuo suprantamas kaip jo funkcionavimo rezultatas. Objektyviam kredito funkcionavimui įtakos turi ekonominė aplinka, kurios sąlygomis jis veikia. Esant planinei ekonomikai kreditas buvo naudojamas kaip ekstensyvios ekonomikos vystymosi svertas [13].
Perėjus į rinkos ekonomiką, Lietuva pradėjo bendradarbiauti su daugeliu Vakarų Europos, kitomis išsivysčiusiomis šalimis. Įmonėms bei organizacijoms užmezgus glaudesnius prekybinius ryšius su daugeliu užsienio įmonių, atsirado poreikis piniginiams ištekliams tiek pačios valstybės kilimui, tiek atskiriems ūkiniams vienetams savo ūkinei veiklai plėtoti. To sekoje iškilo kredito, kaip trūkstamų lėšų gavimo šaltinio bei panaudojimo problema. Šią problemą dar labiau paaštrino 1995 metais Lietuvos ekonomiką sukrėtusi bankų krizė, kilusi dėl nesaikingai vykdomos kredito politikos. Lietuvos kredito istaigu sistema sudaro bankai ir nebankines organizacijos – parabankai[14, p.136]. Sistema plačiau aptarta ir išanalizuota mano darbe.
Darbe aptarėme teorinius kredito aspektus: kredito esmę, rūšis, funkcijas, kredito sistemą ir jos veikimą. Naudojomės Lietuvos ir užsienio autorių literatūra. Naudotos literatūros sąrašas nurodytas darbo pabaigoje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-20
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis38 puslapiai 
Literatūros šaltiniai16 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis95.74 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasNovosinskienė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos kredito sistema (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 38 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Novosinskienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą