Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Kredito rizika (7)

Kredito rizika (7)

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Kredito rizikos apibrėžimas. Rizikos valdymas. Veiksmingo kredito rizikos valdymo principai. Paskolų portfelio diversifikavimas. Paskolos užtikrinimo priemonės. Kredito rizikos vertinimas ir valdymas banke. Kredito įstaigų veiklos Lietuvoje 2007 metais rezultatai. Kreditų koncentracijos rizikos vertinimas ir valdymas. Išvados.

Ištrauka

Rizika yra labai nepageidaujama, tačiau banko veikloje ji yra neišvengiama. Tikriausiai nėra ne vieno banko, kuris nebūtų patyręs nuostolių dėl blogų paskolų. Blogos paskolos ir nuostoliai dėl jų šiaip sau iš niekur nieko neatsiranda, tai priklauso nuo daugelio dalykų, tokių kaip skolininko galimybės apmokėti skolą, banko aplaidumo ir pan. Todėl kiekvienas iš bankų ieško įvairiausių būdų kaip apsidrausti nuo nepageidaujamų įvykių, kurie bankui atneša nuostolius. Šie nepageidaujami įvykiai bei galimas nuostolis dar yra kitaip vadinami rizika, o jeigu tie nuostoliai yra negrąžintos paskolos, tai - kreditine rizika. Deja, rizika kaip ir su visomis verslo formomis, taip ir su banko veikla yra glaudžiai susijusi ir jos visiškai panaikinti neįmanoma, tačiau ji turi ir teigiamą pusę - rizika skatina veiklą.
Tai, kad rizikos panaikinti neįmanoma dar nereiškia, kad su ja negalima "kovoti". Verslo žmonės nuo seno stengėsi riziką minimizuoti ir numatyti galimus savo veiklos posūkius. Aišku, visko numatyti neįmanoma, bet stengiamasi bent jau nekartoti senų klaidų. Būsimų įvykių numatymą galima dar kitaip pavadinti rizikos įvertinimu. Gerai įvertinus galimą riziką, galima ją minimizuoti, bent jau tiek kiek leidžia savo jėgos.
Bankų rizika klasifikuojama įvairiai. Žinant pagrindines banko atliekamas operacijas, galima išskirti pagrindines rizikos rūšis, su kuriomis bankas susiduria, atlikdamas šia operacijas. Iš įvairių rizikos rūšių išskirtina kredito, rinkos (įskaitant užsienio valiutos kurso, palūkanų normos, nuosavybės vertybinių popierių kainos, biržos prekių kainos) ir operacinė rizika. Rinkos rizika – tai tikimybė, kad rinkos kintamieji, pvz.: palūkanų normos, valiutų kursai, nuosavybės vertybinių popierių, biržos prekių kainos ir kt., pasikeis taip, jog bankas dėl sudaryto sandorio patirs nuostolių. Operacinė rizika - rizika patirti nuostolių dėl netinkamų arba neįgyvendintų vidaus kontrolės procesų, darbuotojų klaidų ir (ar) neteisėtų veiksmų bei informacinių sistemų veiklos sutrikimų arba dėl išorės įvykių įtakos.
Tačiau pati reikšmingiausia komerciniams bankams yra kredito rizika, nes paskolų portfelis paprastai sudaro pačią didžiausią banko aktyvų dalį. Todėl ir kredito rizikos valdymo aktualumas yra akivaizdus. Deja, Lietuvos mokslinėje literatūroje kredito rizikai skiriama santykinai mažai dėmesio. Daugelis autorių aptaria arba visas rizikos rūšis, jų valdymą, tačiau nepakankamai išsamiai, arba didesnį dėmesį skiria kitoms rizikos rūšims, tačiau ne kredito rizikai. Todėl neabejotina tiek šio darbo praktinė nauda, tiek ir naujumas.
Taigi, šio darbo tikslas – išanalizuoti kredito rizikos valdymo praktiką, problemas ir pateikti siūlymus toms problemoms spręsti. Atsižvelgiant į suformuluotą tikslą, iškelti tokie uždaviniai:
1. Apibūdinti kredito riziką ir jos rūšis.
2. Apibrėžti, kokiomis priemonėmis valdoma rizika ir apžvelgti kredito rizikos valdymo sistemą.
3. Pagrįsti kredito rizikos valdymo aktualumą Lietuvos ir užsienio bankams.
4. Išanalizuoti Lietuvos bankų kredito rizikos valdymo praktiką ir problemas.
5. Pasiūlyti būdus kredito rizikos valdymui Lietuvos bankuose gerinimui ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-06-12
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis85.05 KB
AutoriusRima
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kredito rizika (7) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą