Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) dolerio valiutos kurso kainos pirkimo kitimas

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) dolerio valiutos kurso kainos pirkimo kitimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Darbo tikslas: geriausio tinkamo modelio suradimas šiai laiko eilutei išreikšti, siekiant gauti kuo tikslesnį prognozavimo rezultatą. Pratarmė. Probleminės srities aprašymas. Stebinių analizė. Modelio sudarymas. Priklausomo kintamojo prognozavimas arba situacijų modeliavimas. Prognozavimas su pradiniais duomenimis be išskirčių. Situacijų modeliavimas ir prognozavimas. Išvados. Darbas iliustruotas diagramomis ir grafikais.

Ištrauka

Ekonometrika - mokslas, tiriantis kiekybinius ekonominių procesų dėsningumus bei kintamųjų tarpusavio priklausomybes, siekaint prognozuoti sių procesų vystymąsi.
Ekonometrikos dėka, galime analizuoti matematinių modelių įvairovę, kuri įgalina nusakyti tendencijas, vertinti paklaidas, prognozuoti.
Valiutos kursas – kaina, mokama šalies pinigais už kitos šalies pinigo vienetą (kartais skaičiuojama 100 ar net daugiau vienetų).
Savo darbe analizuosime JAV dolerio pirkimo kurso kitimą nuo 2007-07-09 iki 2007 09 17 d. laikotarpyje. Apžvelgsime JAV dolerio probleminę sritį, kaip jis kinta, kokios vyrauja tendencijos, kas tai lemia, dėl kokių priežasčių tai vyksta. Be abejo, tai veikia rinkas, ekonomiką, tad panagrinėsime kaip tokie svyravimai įtakoja rinką tiek užsienyje, tiek Lietuvoje.
Pagrindinis mūsų darbo tikslas - geriausio tinkamo modelio suradimas šiai laiko eilutei išreikšti, siakiant gauti kuo tikslesnį prognozavimo rezultatą.
Pagrindinė darbo užduotis- susipažinti su laiko eilutės autoregresinio integruoto slenkamųjų vidurkių – ARIMA (p, d, q) modelio sudarymo metodika. Remdamosios šio sudaryto modelio rezultatais atliksime prognozavimą.

Valiutos kursas – kaina, mokama šalies pinigais už kitos šalies pinigo vienetą (kartais skaičiuojama 100 ar net daugiau vienetų).
Pinigų keitimo punktai ar bankai nurodo, kiek nacionalinių pinigų reikės mokėti perkant ir kiek bus mokama parduodant vieną vienetą (jei kitų valstybių valiuta labai smulki, tai vietoj vieno vieneto nurodo 100 ar daugiau vienetų) kitų pinigų. Lietuvoje pinigų keitimu gali užsiimti tik bankai.
Jei pinigai greitai praranda savo vertę, jų bus norima atsisakyti, juos stengiantis pakeisti į kitus pinigus ar išleisti; kartais nacionaliniai pinigai savo valstybėje iš dalies ar visai užleidžia vietą kitų valstybių pinigams. Dažnai tvirtą kursą turintys pinigai vadinami valiuta. Tolimų ir mažų valstybių valiutomis, kurių rečiau kam prireikia, o taip pat greitai vertę prarandančiais pinigais, nelabai kas nori prekiauti.
Valiutų kursai klasifikuojami pagal įvairius kriterijus, kurių svarbiausias – kurso pastovumas. Kursai skirstomi į pastovius ir svyruojančius. Praktikoje labai sunku nustatyti, ar tai pastovus, ar svyruojantis kursas.
Galima išskirti keturias pastovaus kurso formas:
• Pastovus valiutos kursas, išlaikomas nepriklausomais nuo ūkio stovio, infliacijos ar bedarbystės. Dar sakoma, kad valiuta pririšta prie kitos valiutos. Lietuvos litas 1994-2002 m. buvo pririštas prie JAV dolerio, nuo 2002 m. – prie euro.
• Pastovių valiutų kursų sistema, įvesta po Antrojo pasaulinio karo Bretton Woods sistemos rėmuose, atmetė tvirtų kursų idėją ir suteikė galimybę pakeisti pinigus nesant mokėjimo balanso pusiausvyros.
• Pastovių kursų sistema su toleruojama pokyčių marža, kuri leidžia eliminuoti trumpalaikes problemas mokėjimų balanse. Tokią sistemą įpareigoja Tarptautinis valiutos fondas, tada svyravimo marža buvo nustatyta 1% į abi puses nustatyto pariteto, o paskui padidinta iki 4,5%.
• Pastovūs kursai su leidžiamų nedidelių paritėtų pasikeitimu sistema, pvz., 1% kas mėnesį ar 5% per ketvirtį. Tokia sistema yra labiausiai artima svyruojantiems kursams. Jinai dar vadinama šliaužiojančiu kursu. Tokia sistema naudojama didesnės infliacijos laiku ir duoda didesnę laisvę ūkio politikoje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-09
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis1.4 MB
Autoriusdowile_s
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasBoguslauskas
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Jungtiniu Amerikos Valstiju (JAV) dolerio valiutos kurso kainos pirkimo kitimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Boguslauskas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą