Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankų vaidmuo didinant pinigų pasiūlą

Bankų vaidmuo didinant pinigų pasiūlą

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Bankai ir nebankai. Bankai ir jų funkcijos. Komerciniai bankai. Centrinis bankas. Centrinio banko funkcijos. Veiklos organizavimas. Centrinio banko pajamos ir išlaidos. Monetarine politika, jos įgyvendinimo principai ir priemonės. Monetarinės politikos įgyvendinimas. Išvados.

Ištrauka

Darbo objektas – Bankas ir jo vaidmuo didinant pinigų pasiūlą
Darbo uždaviniai - Kokiu bankų būna. Skirtumai tarp bankų ir ne bankų. Banko valdymo organai. Šalies bankinę sistemą formuoja. Banko pinigai. Pagrindinius komercinių ir centrinio banko funkcijas. Lietuvoje veikiantys komerciniai bankai. Komercinis bankas siekia. Komercinis bankas atlieka bankines operacijas. Centrinis bankas, jo vaidmenį ekonomikoje. Centrinis bankas gauna ir išleidžia pinigus. Pagrindinius centrinio banko tikslus ir jo funkcijas. Centrinis bankas skatina didinti pinigų pasiūla, kokius jis metodus taiko. Du pagrindiniai pinigų pasiūlos kontroliavimo metodai. Svarbiausia centrinio banko veikla. Centrinio banko įsipareigojimai išorės subjektams. Monetarinė politika. Monetarinės politikos privalumai. Atvirosios rinkos operacijos. Diskonto politika. Reikalavimai rezervams.
Uždaviniai – geriau susipažinti su bankų veikla ir jo funkcijom bei kaip jie skatina didinti pinigų pasiūlą.


Kreditavimo sistemą sudaro bankai ir kitos organizacijos, atliekancios kai kurias bankines operacijas. Taigi skiriami du posistemiai: bankai ir nebankai – parabankai (artimos bankams, kvazibankinėms institucijoms).Skirtumas tarp jų labai sąlyginis, dažnai jį nulemia priimti įstatmai: vienose šalyse tam tikra veikla priskiriama bankams, kitose ne.
Bankas ir finansinis tarpininkas, teikiantis daugumą kreditinių finansinių paslaugų. Bankams yra būdingas finansinės veiklos universalumas. Klasikinės banko operacijos yra lėšų pritraukimas per atsiskaitomąsias sąskaitas ir terminuotus indėlius, tai yra lėšų akumuliavimas kreditams; kreditų suteikimas, taip pat atsiskaitymų organizavimas.
Lietuvos komercinių bankų įstatyme sakoma, kad "Bankas – tai akcinio kapitalo pagrindu veikianti įmonė, kuri verciasi indelių ir kitų grązintinų lėšų priėmimu ar (ir) paskolų teikimu ir prisiima su tuo susijusią riziką bei atsakomybę, taip pat užsiima kita šio įstatymo numatyta veikla". Įstatymo 25 straipsnis išplečia leistiną banko veiklą. Parabankinės institucijos atlieka vieną ar kelias banko operacijas.Tai yra specializuotos instiucijos.Jos, kai bankams draudžiama užsiimti tam tikra veikla ( pvz.,draudimu tiesioginėmis investicijomis) arba , kai bankų sistemaoperatyviai nesureguoja į naujų veiklos sričių atsiradimą ir palieka laisvas nišas kitoms instutucijoms.
Banko valdymo organai
Bankų valdymo organai yra visuotinis akcininkų sisirinkimas, banko taryba, banko valdyba ir administracijos vadovas
Šalies bankinę sistemą formuoja:
1. Centrinis bankas;
2. Privatūs komerciniai bankai;
3. Kitos finansinės institucijos, priimančios ir peradresuojančios indėlius (taupomieji bankai;taupymo ir paskolų asociaciojos; kreditinės sąjungos; savitarpio fondai ir panašiai.)

Bankų pinigai:
1. Valiuta arba grynieji pinigai
2. Depozitas
3. Čekinis indėlis
4. Čekinė sąskaita
5. Indėlis iki pareikalavimo
6. Kredito kortelės ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-06-13
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis24.29 KB
Autoriusindre
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Banku vaidmuo didinant pinigu pasiula [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą