Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Investicijų dalis bendro vidaus produkto (BVP) struktūroje ir jos kitimas Lietuvoje

Investicijų dalis bendro vidaus produkto (BVP) struktūroje ir jos kitimas Lietuvoje

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Kursinio darbo tikslas – apžvelgti investicijų dalį bendro vidaus produkto (BVP) struktūroje ir išanalizuoti jos kitimą Lietuvoje. Investicijos, jų samprata, teisinis vertinimas. Pagrindinės sąvokos. Investicijų formos. Investicijų ekonominė prasmė. Bendro vidaus produkto (BVP) struktūra, investicijos, jų analizė. Bendrasis vidaus produktas. Bendro vidaus produkto (BVP) kitimo tendencijos Lietuvoje, kitimo analizė. Investicijos Lietuvoje. Vietinės investicijos. Tiesioginės užsienio investicijos. Investicijų dalies bendro vidaus produkto (BVP) struktūroje analizė. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Investicijos ir jų dinamika – vienas iš bet kurios pasaulio šalies materialinės gerovės užtikrinimo būdų. Kiekvienos valstybės siekis yra sukurti kuo geresnę investavimo aplinką ir taip pritraukti kuo daugiau užsienio investitorių. Nemažiau svarbios ir vietinės materialiosios ir kitokios investicijos. Apkritai, skirtumai tarp vietinio ir užsienio investavimo pradeda mažėti, visuotinis globalizocijos procesas pradeda nebeišskirti atskirų valstybių, jos kartu suvokiamos kaip tam tikri regionai. Todėl labai svarbu netik prisivilioti investuoti, bet ir sugebėti išlaikyti investuotojus savo regiono dalyje. Todėl labai svarbu turėti patrauklią investicijų skatinimo politiką.
Lietuva visame kontekste nėra apibūdinama veinareikšmiškai. Viena vertus, įvairios tarptautinės organizacijos apibūdina Lietuvą kaip palankią valstybę investavimui (pavyzdžiui Pasaulio banko ir Europos rekonstrukcijų ir plėtros banko investicinio klimato vertinimo apžvalga "Verslas 2005", 17-oje vietoje (aukščiausiai tarp visų naujų ES narių) pagal lengvumą plėtoti verslą).Be to, buvimas Europos Sąjungoje, viename didžiausių ekonominių regionų, atveria daug galimybių. Kita vertus pačios investavimo apimtys ir jų santykis su sukuriamu bendruoju vidaus produktu yra ganėtinai nedidelės, vienos prasčiausių tarp 2004 metais įstojusių į Europos Sąjungą. Be to, pagrindininis investavimo potencialas – visdar gamybiniai procesai, apdirbamoji pramonė. Naujų, progresyvių technologijų, inovacijų kūrime Lietuva visdar atrodo apsnūdusi ir užima autsaiderio vaidmenį. Tai labai svarbus aspektas, nes investavimas į gamybą yra įdomus tol, kol maži darbo kaštai. Tuo tarpu kylant atlyginimams greitai Lietuva atrodys visiškai nepatraukli šalis darbo jėgos pigumo požiūriu.
Investicijų dalis BVP struktūroje yra vienas iš rodiklių nustatyti kaip yra investuojama šalyje. Lietuva, deja, džiugiais rezultatais pasigirti kolkas negali. Kartu iš sovietinio bloko pasitraukusios Pabaltijo valstybės dabar atrodo skirtingai: Lietuva atrodo lyg būtų pavėlavusi į investicijų traukinį, nes nuo kaimynų atsiliekame gerokai. Nors jau minėta, kad Lietuva susilaukia teigiamų atsiliepimų dėl palankios investavimo aplinkos, tačiau investicijų ir bendrojo vidaus produkto santykis verčia galvoti kiek kitaip. Taigi vertinant Lietuvos Respublikos politiką investicijų pritraukimo ir išlaikymo požiūriu veinareikšmiško atsakymo nerastume: nepaisant dedamų pastangų ir palankios valstybės investavimui įvaizdžio kūrimo, rezultatai kolkas kolkas kalba patys už save – esame tarp paskutiniųjų. Taigi pasitempti kuriant investavimo politiką tikrai yra kur: plyno lauko investicijos, mokesčių sistema, pelno mokesčio lengvatos, šalies įvaizdis, korupcijos lygis, biurokratizmas, vietinių institucijų aktyvumas. Šiose srityse reikėtų kaip reikiant pasitempti, nes butent šios problemos yra įvardinamos kaip didžiausios bėdos, stabdančios investicijų plėtrą ir augimą, jų išsilaikymą Lietuvoje.
Taigi tik tinkamai sukoordinavus visų institucijų darbą galime tikėtis apčiuopiamų rezultatų investicijų augime ir struktūrinės dalies didėjimo bendrajame vidaus produkte.


Kursinio darbo tikslas – apžvelgti investicijų dalį BVP struktūroje ir išanalizuoti jos kitimą Lietuvoje.
Kursinio darbo uždaviniai:
• Išnagrinėti bendrąjį vidaus produktą, jo struktūrą ir kitimą Lietuvoje.
• Apžvelgti užsienio ir vidaus investicijas Lietuvoje.
• Išanalizuoti populiariausias investavimo šakas.
• Išnagrinėti investicijų dalį BVP struktūroje Lietuvoje ir tą informaciją palyginti su kitų šalių duomenimis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-23
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis268.73 KB
AutoriusAUDRingaz
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDoc. dr. R. Paliulytė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Investiciju dalis bendro vidaus produkto (BVP) strukturoje ir jos kitimas Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Doc. dr. R. Paliulytė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą