Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Įmonių veiklos finansavimo galimybės

Įmonių veiklos finansavimo galimybės

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Finansų specializacijos kursinis darbas. Įvadas. Darbo tikslas – įmonių veiklos finansavimo galimybės. Finansavimo šaltinių struktūra. Skolinti finansavimo šaltiniai. Trumpalaikiai finansavimo šaltiniai. Trumpalaikė banko paskola. Kreditinė linija. Overdraftas. Komercinis kreditas. Komercinis vekseliais. Faktoringas. Forfeitingas. Ilgalaikiai finansavimo šaltiniai. Ilgalaikė banko paskola. Lizingas. Rizikos kapitalo fondai. Lietuvos kredito unijos. Hipoteka. Finansavimo galimybės skirtingo tipo įmonėse. Individualioji įmonė. Akcinės bendrovės. Valstybės įmonė. Išvados.

Ištrauka

Jau 16 metų įmonės Lietuvoje dirba rinkos sąlygomis. Rinka.t. y. mainų sistema, tai vieta, kur keičiamasi. Įmonė norėdama išlikti rinkoje turi siekti, kad jos veikla kiek galima būtų pelningesnė. Dirbant rinkos ekonomikos sąlygomis, labai svarbus finansinių tarnybų vaidmuo, finansinės informacijos poreikis. Finansai - įmonės, valstybės lėšų sudarymo, paskirstymo ir panaudojimo sistema. Finansuoti - teikti lėšas įmonėms, įstaigoms ar asmenims, skirtas tam tikriems tikslams įgyvendinti.
Įprasčiausia finansų funkcija¬- aprūpinti verslą pinigais, o plačiau- didinti įmonės vertę. Teigiama, kad visoje finansų sistemoje įmonių finansų svarba pati reikšmingiausia, nes nemaža dalis įmonių pelno yra sumokama į nacionalinį biudžetą. Kiekviena ūkinė įmonė organizuodama savo veiklą susiduria su piniginių santykių sutvarkymo sunkumais. Tiek valstybės ūkyje, tiek ir kiekvienoje įmonėje pajamos ir išlaidos per metus pasiskirsto netolygiai. Daugelis įmonių atskirais laikotarpiais gali neturėti finansinių išteklių. Todėl ir atsiranda būtinumas pasinaudoti skolintais finansinių išteklių fondais. Kredituojama tiek įmonių kasdieninė veikla, tiek stambių ir ilgalaikių investicinių projektų valdymas. Daugelis įmonių ne tik naudojasi bankų, lizingo kompanijų ar kitų įmonių suteiktais kreditais, bet ir pačios tampa kreditorėmis.
Įmonių finansiniai ištekliai sudaromi iš vidinių ir išorinių šaltinių. Tiek vidinis, tiek išorinis finansavimas turi ir privalumų, ir trūkumų. Įmonių finansiniai santykiai priklauso nuo jų organizacinės ir teisinės formos. Ne visų tipų įmonės gali pasinaudoti įvairiomis finansavimo formomis.
Tema aktuali, nes finansavimo galimybių žinojimas ir tinkamas jų panaudojimas leidžia įmonėms pelningai dirbti, įsitvirtinti rinkoje.
Darbo tikslas – įmonių veiklos finansavimo galimybės.
Uždaviniai:
1. Nustatyti vidinio ir išorinio finansavimo galimybes bei problemas;
2. Išnagrinėti išorinio skolinimosi formas;
3. Išnagrinėti finansavimo galimybes skirtingo tipo įmonėse.
Darbo objektas- įmonių finansavimo galimybės Lietuvoje. Literatūros įmonių finansavimo klausimais analizė, įmonės ,,Vilkyškių pieninė" naudojimosi finansavimo galimybėmis analizė.
Darbo metodai - literatūros analizė, internetinės medžiagos apžvalga, sisteminimas, įmonės finansinių šaltinių analizė pagal finansinę atskaitomybę. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-27
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis111.62 KB
AutoriusRemigijus
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasK. Paičienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imoniu veiklos finansavimo galimybes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • K. Paičienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą