Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Europos centrinis bankas (ECB) ir Lietuva (2)

Europos centrinis bankas (ECB) ir Lietuva (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Tarptautinių finansinių atsiskaitymų referatas. Įvadas. Pagrindinis šio darbo tikslas – išnagrinėti Europos centrinio ir Lietuvos nacionalinio banko vaidmenis bendroje sistemoje. Europos centrinio banko (ECB) veikla. Europos centrinio banko (ECB) vaidmuo. Europos centrinio banko (ECB) tikslas, uždaviniai ir funkcijos. Europos centrinio banko (ECB) kapitalas ir TARGET sistema. Europos centrinis bankas (ECB) ir Lietuva. Lietuvos centrinis bankas (ECB). Lietuvos banko vaidmuo Europos centrinio banko (ECB) sistemoje. Išvados.

Ištrauka

Europos centrinis bankas – Europos bendrai valiutai, eurui, įsteigtas centrinis bankas. Pagrindinis ECB uždavinys – palaikyti euro perkamąją galią taip palaikant kainų stabilumą euro zonoje. Euro zoną sudaro 15 Europos Sąjungos valstybių, kurios 1999 m. įsivedė eurą. (http://www.ecb.int).
Nuo 1999 m. sausio 1 d. Europos centrinis bankas (ECB) yra atsakingas už pinigų politikos įgyvendinimą euro zonoje, antroje pagal dydį po Jungtinių Valstijų ekonominėje zonoje.
Euro zona egzistuoja nuo 1999 m. sausio mėn., kuomet 11 ES valstybių narių nacionalinių centrinių bankų atsakomybė už pinigų politiką buvo perduota ECB. Graikija prie euro zonos prisijungė 2001 m., 2007 m. prisijungė Slovėnija, o 2008 m. – Kipras ir Malta. Euro zonos sukūrimas ir viršvalstybinės institucijos – ECB – įsteigimas buvo labai svarbūs įvykiai ilgame ir sudėtingame Europos integracijos procese.
Tam, kad galėtų prisijungti prie euro zonos, 15 šalių privalėjo tenkinti konvergencijos kriterijus. Juos turės tenkinti ir kitos ES valstybės narės prieš įsivesdamos eurą. Šie kriterijai nustato ekonomines ir teisines prielaidas sėkmingam šalių dalyvavimui ekonominėje ir pinigų sąjungoje. (http://www.ecb.int).
Stodama į Europos Sąjungą (ES) Lietuva įsipareigojo ateityje įvesti eurą – ES bendrąją valiutą. Euro naudojimas padidins Lietuvos patrauklumą investicijoms ir paskatins prekybos ryšius, ilgainiui sudarys palankesnes sąlygas plėtotis šalies ekonomikai.
Lietuva planavo eurą įvesti 2007 m. sausio 1 d. ir aktyviai rengėsi perėjimui prie ES bendrosios valiutos. 2006 m. gegužės 16 d. paskelbtuose Europos Komisijos (EK) ir Europos centrinio banko (ECB) pranešimuose apie konvergenciją pristatyta mūsų valstybės pažanga vykdant įsipareigojimus. 2006 m. EK padarė išvadą, kad šiuo metu Lietuvos kaip ES valstybės narės, kuriai taikoma išimtis laikinai naudoti nacionalinę valiutą, statusas neturėtų būti keičiamas. Pranešimuose taip pat nurodyta, kad vidutinė metinė infliacija Lietuvoje buvo tik šiek tiek didesnė negu Mastrichto sutartyje nustatytas kontrolinis dydis.
2007 m. gruodžio 19 d. Vyriausybės patvirtintoje Lietuvos konvergencijos 2007 metų programoje nurodyta, kad "Lietuva sieks prisijungti prie euro zonos. Turimais duomenimis, palankiausias laikas Lietuvai įstoti į euro zoną – nuo 2010 metų". (http://www.lb.lt).
Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą (ES), Lietuvos bankas tapo Europos centrinių bankų sistemos (ECBS), kurią sudaro Europos centrinis bankas (ECB) ir visų valstybių ES narių centriniai bankai, nariu ir dalyvauja ECB bendrosios tarybos darbe ir ECBS komitetuose rengiant bei priimant ECBS sprendimus.( http://www.lb.lt).
Nagrinėjama tema aktuali ir itin svarbi šiandienai, kadangi Lietuvai besiruošiant įsivesti, bendradarbiavimas su ECB būtinas. Todėl šiame darbe analizuosime Europos centrinio banko vaidmenį Eurosistemoje ir Lietuvos centrinio banko vaidmenį ECB sistemoje.
Pagrindinis šio darbo tikslas – išnagrinėti Europos centrinio ir Lietuvos nacionalinio banko vaidmenis bendroje sistemoje.
Darbui keliami uždaviniai:
1. Išanalizuoti ECB vaidmenį, uždavinius, tikslus, funkcijas;
2. Apžvelgti ECB kapitalą iš NCB, TARGET atsiskaitymų sistemą;
3. Išanalizuoti Lietuvos nacionalinio banko vaidmenį, tikslus, funkcijas;
4. Išanalizuoti, kaip Lietuvos nacionalinis bankas dalyvauja ECB sistemoje.
Darbe remtasi moksline literatūra, internetiniais šaltiniais. Siekta kuo aiškiau, pateikti surinktą medžiagą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-06-04
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai13
Dydis45.82 KB
AutoriusDovile
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasAsist. L. Garšvienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos centrinis bankas (ECB) ir Lietuva (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Asist. L. Garšvienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą