Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Inventorizacija: dešrų apvalkalų ir galvijų žarnų prekyba UAB "Aisvita"

Inventorizacija: dešrų apvalkalų ir galvijų žarnų prekyba UAB "Aisvita"

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536
Aprašymas

Įvadas. UAB "Aisvita" įmonės apibūdinimas. Likvidumo analizė. Stabilumo analizė. Efektyvumo analizė. Pelningumo. Inventorizacijos organizavimas. Pasirengimas inventorizacijai. Inventorizacijos atlikimas ir įforminimas. Rezultatų apskaita. Išvados.

Ištrauka

"Turto inventorizacija pirmiausia atitinka turto savininkų interesus. Tačiau daugelio įmonių savininkai tiesiogiai nedalyvauja įmonės veikloje, jos valdymą patikėdami samdytiems vadovams. Pastarieji atsako už jiems patikėto turto panaudojimą, todėl yra suinteresuoti atlikti inventorizaciją. Nors ir yra įdiegta daug kontrolės sistemų, praktiškai neįmanoma užkirsti kelią nesąžiningų darbuotojų veiksmams, kai įmonės turtas naudojamas ne pagal paskirtį ar tiesiog grobstomas. Dažnos inventorizacijos mažina grobstymų galimybę.
Įmonės turto buvimą ir jo panaudojimo tikslingumą tikrina ir valstybės institucijos, tokiu būdu reguliuodamos verslą, tikrindamos mokesčių mokėjimą, kovodamos su šešėline ekonomika. Šių institucijų atliktos įmonės turto inventorizacijos rezultatai, kai nustatomi neatitikimai tarp apskaitoje įregistruoto ir patikrinimo metu rasto turto, įmonei gali turėti labai skaudžių padarinių.
Daugelyje valstybių inventorizacijos būtinumą nustato ir apskaitos būtinumą reglamentuojantys teisės aktai. Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos pagrindų įstatymas taip pat reikalauja atskaitomybės duomenis pagrįsti inventorizacijos duomenimis." [2, p.5].
Mano darbas yra apie įmonės inventorizaciją ir rezultatų apskaitą, o darbo tikslas – ištirti UAB "Aisvita" inventorizacijos organizavimą ir rezultatų apskaitą, surinkti literatūrą apie inventorizaciją, ją susisteminti ir išanalizuoti, pateikti pasiūlymus gerinti inventorizacijai bei argumentuoti išvadas. Darbo tyrimo objektas – UAB "Aisvita".
Formuluojant šio darbo uždavinius, galima išskirti jų net keletą:
• surinkti reikiamą literatūrą , dokumentus, susijusius su nagrinėjama tema, ir išsamiai juos išstudijuoti;
• išanalizuoti tiriamos įmonės veiklą, jos;
• išnagrinėti inventorizacijos tvarką ir apskaitą;
• išnagrinėti operacijas susijusias su inventorizacija;
• apdoroti ir apibendrinti visą surinktą informaciją nagrinėjama tema;
• pateikti pasiūlymus, bei suformuluoti išvadas.
Darbo metodai:
• mokslinės bei metodinės literatūros analizė;
• įmonėje gautos informacijos analizė.
Šiame darbe bus nagrinėjama naujausia dar nepasenusi informacija, analizuojami šiuo metu galiojantys ir pildomi dokumentai, kurie naudojami banko veikloje. Darbe informaciją stengsiuosi pateikti taip, kad ji būtų suprantama ir kuo geriau atskleistų nagrinėjamą temą.

Daugiausiai informacijos radau Dalės Būdvytienės knygoje "Kaip atlikti inventorizaciją ir dokumentuoti jos rezultatus", taip pat internete, bei "Inventorizacijos taisyklėse", patvirtintose 1999 m. nutarimu Nr. 719. darbe panaudojau UAB "Aisvita" inventorizacijos ir rezultatų apskaitos dokumentai, literatūra ir trejų metų įmonės finansiniai duomenys. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-07-09
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis33 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis44.74 KB
Autoriusbabajux
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Inventorizacija desru apvalkalu ir galviju zarnu prekyba [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 33 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą