Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Įmonės bankroto diagnostikos nustatymas. Prevencinė audito sistema darbuotojų motyvacijai įvertinti

Įmonės bankroto diagnostikos nustatymas. Prevencinė audito sistema darbuotojų motyvacijai įvertinti

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. 1 užduotis. Įmonės bankroto tikimybės įvertinimas. Įmonės išankstinis vertinimas. Įmonės finansinės situacijos vertinimas. Išvados. 2 užduotis. Prevencinė audito sistema darbuotojų motyvacijai įvertinti. Vidinio audito planas. Tyrimo metodika. Įmonės darbuotojų motyvų struktūros tyrimas. Įmonės sugebėjimų motyvuoti darbuotojus tyrimas. Priedai (3).

Ištrauka

Kiekvienai įmonei labai svarbūs jos veiklos tobulinimo ir plėtojimo klausimai, nes konkurencijos sąlygomis sustojimas visuomet reiškia atsilikimą, galiausiai ir verslo žlugimą. Todėl, ketinant plėtoti verslą, pirmiausiai reikia aiškiai žinoti, kur esi dabar, t. y. dabartinius savo pasiekimus arba praradimus. Jokia įmonė iš principo negali sėkmingai veikti neturėdama aiškaus tikslo ir veiksmų plano, kaip tą tikslą pasiekti. Numačius veiklai plėtoti skirtas priemones ir jas pradėjus įgyvendinti, reikia žinoti, kokį rezultatą tos priemonės davė – ar jos pasiteisino, ar ne. Turint įmonėje įdiegus šiuolaikines vadybos ir kaštų apskaitos sistemas, galima pastebėti ar gaunamas rezultatas yra teigiamas, ar reikia kokių nors kitų sprendimų norimam rezultatui pasiekti. Net ir tobuliausias veiklos planas duos norimą rezultatą tik tuo atveju, jeigu jam įgyvendinti bus parengtas biudžetas, kuriame numatomi visi reikalingi resursai ir konkretūs darbuotojai paskiriami atsakingais už atitinkamų biudžeto dalių vykdymą. Viena iš svarbiausių vadybos funkcijų – kontrolė. Būtina įdiegti tokią vadybą, kad kiekvienas darbuotojas jaustųsi atsakingas už jam patikėtą darbą ir turėtų galimybių jį atlikti. Šiuos uždavinius padeda realizuoti darniai veikianti biudžeto sistema. Biudžeto parengimui, o juo labiau jo vykdymo kontrolei būtina vadybos ir kaštų apskaita, kuri teikia informaciją apie šių procesų eigą. Tokia apskaita įspėja vadovus apie nukrypimus nuo patvirtinto biudžeto. Kiekvienos įmonės vadovas privalo turėti pakankamai laiko apmąstyti įmonės veiklos perspektyvas, jos tobulinimo kryptis. Įmonėse, kuriose nesutvarkyta vadyba, daug laiko prarandama dėl begalės eilinių rūpesčių, įvairiausių smulkių klausimų sprendimų.
Šiuo metu stebime, kad Lietuvoje įmonių vadovai jau supranta, kad neišsivers be tikslios vadybos ir kaštų apskaitos, tačiau vis dar matoma, kad įmonės nepasižymi strategine orientacija – ilgalaikės naudos siekimu. Tokio pobūdžio naudos siekimą užgožia tradicinis "derliaus nuėmimo" verslo modelis. Tikriausiai netvirta Lietuvos padėtis pasaulyje, abejotini Vyriausybės ir Seimo sprendimai, verslo gigantų aprėpiamos rinkos ir daug kitų veiksnių riboja Lietuvos verslininkų požiūrį į pagrindines vadybos tendencijas ateityje, inovacijų skatinimą.
Pasaulinių tendencijų kontekste matome, kad Lietuvos įmonių vadovai sukuria tam tikrą vietinį fenomeną, kurį atskleidžia šių tendencijų panašumai ir skirtumai.

Tikėtina, kad ateityje Lietuvos įmonių vadovai bus labiau linkę bendradarbiauti, tačiau šiuo metu jie vis dar priskiria savo įmones vietinės reikšmės "žaidėjams". 92 proc. įmonių vadovų pritaria, kad ekonominis bendradarbiavimas suteikia daugiau naudos nei konkurencinis karas, tačiau vietinėje rinkoje dominuojanti konkurencija yra didelė ir daugeliu atvejų pagrindinis vartotojų pasirinkimo kriterijus yra kaina. Šiuo metu ekspertai prognozuoja apie artimiausioje ateityje Lietuvą galinčias ištikti ekonomikos vystymosi lėtėjimo tendencijas bei infliacijos kilimo problemas dėl nuolat didinamų atlyginimų, siekiant kompensuoti kvalifikuotos darbo jėgos trūkumą, nesistengiant didinti darbo našumą ir skatinti veiklos efektyvumą. Todėl artimiausioje ateityje rinkoje tikimasi daugiau įmonių susijungimų ir įsigijimų, nes išlikti mažoms ir vidutinėms įmonėms atsiras nemažai kliūčių. Tai daugelį įmonių gali privesti ir prie bankroto ribos, nes jos bus nepajėgios atsiskaityti su valstybinėmis institucijomis, bankais, o taip pat ir su savo darbuotojais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-06-28
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai16
Dydis76.1 KB
AutoriusDaiva
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasprof. Algimantas Sakalas
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones bankroto diagnostikos nustatymas. Prevencine audito sistema darbuotoju motyvacijai ivertinti [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • prof. Algimantas Sakalas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą