Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Įmonių bankrotų tendencijos Lietuvoje

Įmonių bankrotų tendencijos Lietuvoje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Įvadas. Teorinė dalis. Bankroto ir nemokumo samprata. Bankroto procesas. Bankroto priežastys. Bankroto pasekmės. Bankroto bylos iškėlimas. Įmonių bankroto prognozavimas. Bankroto prognozavimo modeliai. Klasikiniai statistiniai modeliai. Dirbtinio intelekto modeliai. Bankroto prognozavimas Altman modeliu. Praktinė dalis. Bendra įmonių bankrotų statistika. Bankrotų prognozavimas Altman modeliu Lietuvos įmonėse. UAB "Vilniaus troleibusai" bankroto tikimybė. AB "Ekranas" bankroto tikimybė. AB "Alytaus tekstilė" bankrotas. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Šiuolaikinis pasaulis – nuolat besikeičiantis, besivystantis bei lankstus. Sparčiai kinta ir tobulėja technika, technologijos, ūkinės veiklos, darbo organizavimas bei valdymas. Visa tai kelia naujus reikalavimus darbuotojams, vadovams ir visai ūkinei veiklai. Kadangi žmonės šiandieniniame pasaulyje turi užsiimti kokia nors veikla, kad galėtų išgyventi, ypač aktualus klausimas visiems yra verslo kūrimas. Jeigu nebūtų kuriamos įvairios verslo įmonės, veikiančios skirtingose veiklos srityse, tai žmonės neturėtų kur savęs realizuoti, o svarbiausia – neturėtų pragyvenimo šaltinio. Įvairių verslo įmonių šiandien susikuria be galo daug. Vienos iš jų turi labai gerą veiklos strategiją, kitos – tikisi, kad pajėgs efektyviai konkuruoti rinkoje, trečios – yra neatsiejamos nuo kiekvieno žmogaus gyvenimo. Tačiau visų jų gyvavimo amžius yra ribotas. Anksčiau ar vėliau dėl skirtingų priežasčių įmonės turi nutraukti savo veiklą, nes jos nėra apsaugotos nuo šiuolaikinės aplinkos pokyčių bei rizikos. Bet vis dėlto yra būdų, kurie gali užtikrinti amžiną įmonės "jaunystę". Kiekviena įmonė turėtų būti mobili, sugebėti sparčiai ir nestandartiškai keistis. Tik tada ji gali sėkmingai vystyti savo veiklą ir būti konkurencinga kitų įmonių atžvilgiu.
Šiandieninėje įmonėje krizinė situacija yra normalus reiškinys, kuris parodo, kad įmonė stengiasi keistis, vystosi, kad galėtų užsitikrinti savo tolesnį egzistavimą. Tačiau tie pokyčiai yra labai rizikingi ir ne visos įmonės sugeba tą riziką įveikti. Tada ir iškyla bankroto grėsmė, įmonės veiklos nutraukimas bei jos likvidavimas. Šie procesai padeda "atsijoti" silpnas, nekonkurencingas, neefektyvias įmones ir palikti tik stiprias, t.y. tokias, kurios suteikia daug naudos ne tik savininkams, bet ir visai valstybei bei joje gyvenatiems žmonėms. Taigi įmonės bankrotas nėra vien tik socialinė ir ekonominė nelaimė. Galima įžvelgti ir teigiamų bankroto pasekmių. Kiekviena įmonė, kad ir nėra apsaugota nuo aplinkos pokyčių bei rizikos, gali sėkmingai prognozuoti ir įvertinti galimo bankroto tikimybę, jo priežastis ir stengtis jas panaikinti. Tai padeda atlikti daugybė bankroto prognozavimo modelių, kurie yra gana efektyvūs ir gali pakankamai tiksliai nustatyti gresenčio bankroto artėjimą. Taigi bankrotas yra tokia situacija įmonėje, kuri parodo, kaip vadovai sugeba tvarkyti iškilusias problemas, kaip moka jas prognozuoti ir kaip gali jų išvengti.
Šio darbo tikslas – išanalizuoti bankroto situaciją Lietuvoje prieš tai apžvelgus pagrindinius su bankrotu susijusius teorinius aspektus.
Darbo tikslui pasiekti iškelti tokia uždaviniai:
1. Aptarti pagrindines sąvokas, susijusias su bankrotu;
2. Apžvelgti svarbiausias bankroto procedūrų charakteristikas ir tvarką;
3. Susipažinti su pagrindiniais bankroto prognozavimo modeliais;
4. Plačiau išnagrinėti Altman bankroto prognozavimo modelį bei rasti jo trūkumus ir pranašumus;
5. Pateikti pagrindinius Lietuvos įmonių bankrotų statistinius duomenis;
6. Išnagrinėti Altman modelio taikymo Lietuvos įmonėse prasmę;
7. Aprašyti Lietuvos įmonės bankroto procesą.
Literatūros analizė
Svarbiausi literatūros šaltiniai buvo įvairių autorių knygos, straipsniai, tiriamieji darbai, statistikos departamento pateiktos ataskaitos, taip pat Bankroto departamento internetinis tinklalapis. Detaliai išanalizavus visų šių šaltinių pateiktą informaciją, buvo atskleisti visi bankroto proceso keblumai, sunkumai, priežastys bei pasekmės.
Darbo aktualumas
Šis darbas šiandien yra aktualus tuo, kad kasdien kuriasi labai daug naujų įmonių. Jas kuria tiek patyrę specialistai, tiek ir mažai apie verslo subtilybes nusimanantys jaunuoliai. Bet kokiu atveju, nei vienas nėra apsaugotas nuo verslo rizikos, todėl kiekvienas turi žinoti, kaip galima prognozuoti bankrotą, kokius finansinius rodiklius analizuoti, kaip iškelti bankroto bylą, kiek ji truks bei koks likimas laukia įmonės. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis30 puslapių 
Literatūros šaltiniai26
Dydis286.79 KB
AutoriusVaida
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasProf. dr. M. Tvaronavičienė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imoniu bankrotu tendencijos Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 30 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Prof. dr. M. Tvaronavičienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą